Jump to content
stan4o121

ще си купувам хонда сивик 1.4 90к.с. хечбег

Recommended Posts

много се интересувам от комфорта на возене на дълги разстояния,примерно около 150-200 километра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моята винаги тръгвам с радост на дълго пътуване,с тези дълги скорости просто спи на дълъг път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря значи смело да купувам и да влизам в отбора :) не,че не съм само че на две гуми а сега и на четери,като разход как е градско/извънградко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти за коя година Сивик питаш? - вземи уточни все пак, че хечбеците не са малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 90кс => 96-01 година сивик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка или японка ? Ако не е тайна де :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<P>

<BR>много се интересувам от комфорта на возене на дълги разстояния,примерно около 150-200 километра<BR>

</P><P>Моята е 90 коня, is, 6-та генерация, японка, EJ9 купе-то.<BR>Сравнявайки я с други коли, салона е много добре подреден, седалките са изключително удобни и комфортни като за тоя клас автомобил.<BR>Волан скоростен лост ... всичко си е на мястото.<BR>С подходящите гуми при скорости около и над 140 км/ч колата стои като залепена на пътя.</P><P>Иначе почти свикнах с шума идващ откъм задната част на колата ... все едно че е има някъде отвор през който се чува как задните гуми свистят и плющят по асвалта.<BR>Не е болка за умиралка и според мен едва ли ще го почувстваш като тежест на дълъг път.</P><P>Един фен от Пловдив беше правил топло и шумо изолация на 6-та генерация и беше споделил че разликата е огромна.<BR>Не изглежда трудно, махат се всички кори и върху метала се залепва фолио а след него се поставя слой каменна вата.<BR>На пролет може да пробвам да направя такава. </P> Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфорта долу горе добре :) но все пак зависи за японски или англииски сивик гоовриш :)

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 90к.с. Какви 200км/ч ПИЧ?

Top speed: 177 km/hhttp://www.cars-data...8944/specs.htmlМоята е 97-ма с двама пасажери с тегло над 100 кг + и гуми 195/55/R15 се справя до 165-168 км/ч.Не подценявайте D14-ските :)/> Редактирано от igniter
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ставаше дума за пробег не за скорост Публикувано изображение

 

Иначе по темата относно японката колата е с доста приличен разход, ще останеш доволен. Удобна е като всяка друга в този клас за пътуване, все пак не е джип. Седи в пътя с подходящите гуми както е казал колегата. Карах една такава с високи и тесни гуми и по завоите не седеше така добре като моята поне така усетих. Ако ще се возят повече от 2ма през повечето време, е малко неудобно, но за дълъг път (когато няма да стават и сядат често) отзад спокойно могат да пътуват хора.

 

Качи се, направи 1 2 кръгчета и ще разбереш дали това е колата за теб като комфорт.

 

П.С. Скоростите на 1.4ис мисля, че не са толкова дълги като на икономика, но това не се усеща толкова.

Редактирано от niko_bo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПИЧ (нема по-отвратително обръщение, ее, можеби БЪЛДЪЗА),къде, в условието, видя км/ч?!Човекът иска да се вози удобно 200 КИЛОМЕТРА!Като уточни, с какво ще се вози - англичанка, или японка, ще разбере, дали ще е комфортно.В англичанка съм се возил (дори и с 200 км/ч, ама не беше 1.4) достатъчно комфортно, няколко години. За японките не знам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал съм се и както се вижда съм се поправил! Много лесно се засягате най вече ГОСПОДИН Krasi-mir. Вземете пример и се поправете и вие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На англичанката салона е много по хубав и комфортен в сравнение с този на японката . Возията на японката поне по моята съдя е доста дървена в сравнение с други коли от този клас но за 150-200 км може и да не ти направи много впечатление :) Иначе за градско каране е добре икономична е лек волан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде сега ДЪРВЕНА голфу да не е по добре:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се спрял на сивик 6та хеч и се колебаех между 1.4 is 90 коня и 1.5 VTEC 114 коня, но вече се спирам по-конкретно на 1.4 is, защото на 1.5 му е по-голям данъка. Дайте мнения дали сте доволни от разход, поддръжка, комфорт и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре си вземи 1,5. Данъка ще го избиеш от икономията на гориво.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта си е а3-ка и си вдигам 200 на лек баир на долу на 7000 оборота на 4та :D та по темата 200 км преход е удобно ако си само от пред лично според мен... возил съм се от зад 5 км и щях да откача с тоя равен под ( аз съм 183 см) е супер некомфортно за мен... общо взето за с жената и детето си е перфектен хечбека ама да не сте четирима възрастни :) седалките на 1.4 са мекички и комфортни най - добре търси с регулиране по височина :rolleyes: аз съм със седалки от VTI имат сравнително добра странична опора на гърба и краката, но са доста твърди и на дълъг път леко изморяват (това го говоря за поне 500км, според мен 200км изобщо не е дълго :) )

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая 1 по обективно мнение :)Какъв комфорт във фабрична Д14-ска видяхте....английска американска японска еднакви сопи са ;) Едвали някой тука е имал повече Сивици от мен :).Единствената комбинация която е поносима за мене е Седалки от Прелюд 4 и задължиъелно подлакътник.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега,аз съм от 3-и години със Сивик 6 генерация хеч 98 година 1.4 75ps пълна инжекция. Много съм доволна от колицата. Подръжката и е нормална,данъка и е малък,но за данъка има една малка подробност,че зависи от града където е регистрирана,например аз съм от Старазагорска област и данъка ми за нея е 16лв.сигурна съм,че на другите колеги ще е разликата поне с 1-2 лева минимум,но нека и те да кажат.Карала съм с нея на дълги разстояния,няма грешка.Колкото до разхода и е на моята 5.5/100 грацко и 4.5 инвън грацко,а ако я гониш може и 6/100 :D:honda:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода също зависи от града, в който шофираш ;) При мен градското е твърдо 8, без да я гоня. Ама приятелите ми с алфи и бмв-та с двигатели 1.8 под 13 литра не могат да свалят разхода, така че, 8 са си песен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега,аз съм от 3-и години със Сивик 6 генерация хеч 98 година 1.4 75ps пълна инжекция. Много съм доволна от колицата. Подръжката и е нормална,данъка и е малък,но за данъка има една малка подробност,че зависи от града където е регистрирана,например аз съм от Старазагорска област и данъка ми за нея е 16лв.сигурна съм,че на другите колеги ще е разликата поне с 1-2 лева минимум,но нека и те да кажат.Карала съм с нея на дълги разстояния,няма грешка.Колкото до разхода и е на моята 5.5/100 грацко и 4.5 инвън грацко,а ако я гониш може и 6/100 :D/> :honda:/>

Колежке ,този разход как го засече ,защото такъв разход и по книжка няма!?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам honda civic 95г. 1,4i (англичанка). За 5 год. съм вложил в нея за задни тампони, амортисьори (+ няколко нови гуми за по месец, поради хубави пътища) и нормалната подръжка за консумативи. След 1000км. стават 100 000км от които към 70 000 са на газ (обикновено). Миналата година едно от обикалянията ми из БГ ми струваше 200лв. за 1800км. (при цена 1,25 за 1л.газ). Живея във Варна и данъка ми е 44лв. На разход, на подръжка, от към екстериор и интериор... от всяка една гледна точка ми допада. Личното ми мнение : Добър автомобил не съжалявам , че го избрах преди години :)/> Късмет ти желая ,че не напразно се казва "жена и кола....на късмет" :D/>

Редактирано от niksan_vn
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако най-дългия преход ти е 200км комфорта ще ти е достатъчен. На мен след 3 часа каране почва да ме уморява сивика, но като не пътувам много си е идеален. А до 150 км не ги и усещам. Иначе и аз съм си висок/1,96+/ и почвам да се схващам, но като не е клас лимузина е така. Въпреки, че там сигурно ще го има и тоя момент. А за разход- при нормално каране колата диша горивото. Особено съпругата като я кара, тая кола харчи поне 1л по-малко, отколкото при мен. Но тя е спокоен шофьор- кара си междуградско със 90-100, рядко изпреварва, на магистралата държи около 120, рядко качва, така че разхода на колежката хич не ме и учудва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата дестинация беше Варна-Сандански (420км.) не ,че не съм спирал, но изобщо не беше проблем и дискомфорт. Друг е въпроса кой колко обача да кара. Аз сам си карах всичките 1800км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле в семейството имаме 3 сивика 2 6-та и 1 5-та... с едната 6-та с меките седалки(оригиналните мога да заспа докато карам :D .С мойта за една година съм минал около 25000 км като 3 4к са извънградско като ходих миналата година на Банско ми се разчекна гъза и ми изтръпваха краката постоянно... после за един ден ходих и се връщах от София (близо 1000 км) изобщо не се изморих... не знам къде е проблема, но е факт... обаче за возене на задните седалки (моите са от ВТи и са по дълбоки, т.е. по комфортни) си е направо мъка :D За разхода единствения начин да ти гори 4.5 бензин е ако някой те дърпа 100 км и ти си си пуснал двигателя за да ти духа топло в купето!И все пак карал съм какви ли не коли хечбек и лично мое мнение, че по удобна кола от нея няма (това е и една от главните причини толкова много да я обичам тая пуста кола :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега,аз съм от 3-и години със Сивик 6 генерация хеч 98 година 1.4 75ps пълна инжекция. Много съм доволна от колицата. Подръжката и е нормална,данъка и е малък,но за данъка има една малка подробност,че зависи от града където е регистрирана,например аз съм от Старазагорска област и данъка ми за нея е 16лв.сигурна съм,че на другите колеги ще е разликата поне с 1-2 лева минимум,но нека и те да кажат.Карала съм с нея на дълги разстояния,няма грешка.Колкото до разхода и е на моята 5.5/100 грацко и 4.5 инвън грацко,а ако я гониш може и 6/100 :D/>/>/> :honda:/>/>/>

Колежке ,този разход как го засече ,защото такъв разход и по книжка няма!?
Има разбира се такъв разход,това че ти не вярваш си е твой проблем.При 1.4 двигател и то 75 кончета,какво искаш? Повече ли да гори колега? А колкото до книжката там пише 5/100 и 6/100 нали така?!Това говорим за нормален разход,а ако решиш да я настъпваш много ясно е да гори много повече :) Лично мое мнение аз нямам нужда от газови уредби,при условие,че ми е толкова разхода ;) За 15лв. отиване и връщане ми излиза пътя от моя малък град до Стара Загора! Разстоянието е точно 45км. а отиване и връщане стават 90км. общо и така речи смятай :P имай в предвид обаче,че има на места изключване от скорост :D Без лоши помисли ^_^Поздрави :honda: Редактирано от drakonkata
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама не можах да се въздържа. 15лв./ 2.50 = 6 литра гориво. (6литра/90км)х100=6.66 литра за 100км.Публикувано изображение От скоро съм във форума ама "рибарите" и тук като по другите форуми.

Иначе от скоро имам Сивик комби и за сега само добри неща мога да кажа. Общо взето една от най-комфортните коли в тоя клас. Тя и с това ме грабна най-вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми колежке по какъвто и повод каквото и да правиш по 100 км да я пускаш на баир на долу пак не може да ти гори 4.5 :angry: плюс това 90 коня сивика е по икономичен от 75 както и да го гледаш ;) по малко от 6 6,5 извънградско няма как да го свалиш (На мен градско извънградско ми гори 10 :o ) Престанете да лъжете хората и себе си ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега,аз съм от 3-и години със Сивик 6 генерация хеч 98 година 1.4 75ps пълна инжекция. Много съм доволна от колицата. Подръжката и е нормална,данъка и е малък,но за данъка има една малка подробност,че зависи от града където е регистрирана,например аз съм от Старазагорска област и данъка ми за нея е 16лв.сигурна съм,че на другите колеги ще е разликата поне с 1-2 лева минимум,но нека и те да кажат.Карала съм с нея на дълги разстояния,няма грешка.Колкото до разхода и е на моята 5.5/100 грацко и 4.5 инвън грацко,а ако я гониш може и 6/100 :D/>/>/>/>/> :honda:/>/>/>/>/>

Колежке ,този разход как го засече ,защото такъв разход и по книжка няма!?
Има разбира се такъв разход,това че ти не вярваш си е твой проблем.При 1.4 двигател и то 75 кончета,какво искаш? Повече ли да гори колега? А колкото до книжката там пише 5/100 и 6/100 нали така?!Това говорим за нормален разход,а ако решиш да я настъпваш много ясно е да гори много повече :)/>/> Лично мое мнение аз нямам нужда от газови уредби,при условие,че ми е толкова разхода ;)/>/> За 15лв. отиване и връщане ми излиза пътя от моя малък град до Стара Загора! Разстоянието е точно 45км. а отиване и връщане стават 90км. общо и така речи смятай :P/>/> имай в предвид обаче,че има на места изключване от скорост :D/>/> Без лоши помисли ^_^/>/>Поздрави :honda:/>/>
Ako ще и 60 коня да е пак неможе да ти гори 4,5л/100км и 5,5 градско!И нали не си мислиш че като изключваш от скорост ,пестиш гориво?Неразбрах как го засичаш този разход? Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре си вземи 1,5. Данъка ще го избиеш от икономията на гориво.

И как по-точно ще стане като разхода не е много различен?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре си вземи 1,5. Данъка ще го избиеш от икономията на гориво.

И как по-точно ще стане като разхода не е много различен?
5,2извънград -7,7градско (1,5 VTEC-E 114к.с.) срещу 5,7извън - 8,8градско ( D14A4-90к.с) малка разлика ли ти се струва?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
My linkТук има малко инфо за техническите характеристики на колите :P до колко е вярно не знам,вие преценете! Плюс това колеги аз не влизам в града да карам...а обикалям на околовръстното на Стара Загора и след това си я оставям в гаража.Много рядко е да минавам по гърбици и светофари (голямо мъчение ми е гърбиците при таз ниска броня отпред,ама както и да е):P Повечето време я карам извънградско,но аз не се обиждам въпреки вашите коментари,всеки си има мнение,така че към Колегата пуснал темичката,моя съвет е ,вземи си такава кола,каквато си решил,без значение дали е 75 или 90 кончета,важното е на теб да ти харесва и кефи от всякъде!Нали все пак е Хонда ;) Поздрави и без лоши помисли :honda:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в тази статия къде видя разход 4,5 на 100? Значи първо твърдиш, че колата ти гори толкова, после може би гори толкова, а сега, че със сигурност не гори толкова? :blink: ама тва, ама онова престанете да лъжите хората, че колите дишат бензина, като вие не ги карате изобщо :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така подхлъзнаха и мен......с д15б2 не че не съм доволен от разхода ама и не е това което се пише :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...