Jump to content
Кирето

Защо цената на Пропан-Бутана е толкова висока?

Recommended Posts

Прави ми впечатление тези дни че цената на пропан бутана в сравнение с тази на бензина е малко по - висока от обичайното.Имате ли си на идея защо се получава така?Преди бензина като беше 2.53 газта беше 1.37 а сега вече не е така вече е 1.45 :(Зная че цената на всички горива произвеждани от петрол скача и пада заедно, а сега само газчицата е по скъпа :(Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всички живо зе да минава на газ и все по малко са тези който карат на бенз нормално е да я дигнат аз даже си мисля че до коледа ще стигне 1,50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето и предлагането плюс порция спекулация определят цената.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През зимата има голямо потребление на Пропан-бутан за отопление , затова и вдигат цената .Всяка зима е така.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съмнения, че умишлено сега я увеличават, понеже след Нова Година, ще им се наложи да я намалят и дефакто ще е като Коледните "намаления" в БГ. ;):D

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвращавам се от тея ненаситни търговци. (спекуланти) печелещи на гърба на обикновения потребител.:angry:/> Просто не е честно.:(/> Местните търговци на горива са се наговорили всичките, а държавата си прави пас, ти си правят монопола, а ние ........Затова колата пред блока и да ме фанат за ****.Поздрави

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам с нетърпение деня в които гатза ще стане 2,50 а бензина 1,30 да минем всички масово на бензин Публикувано изображение

 

ей това ми хареса ,дано някога стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото всички управници са гъзове, а когато бутахме колите на протестите 80% от хората си ходехте по работа или по задачи...Отделно, че тия от протестите нямаха смелост. В Перник тамън ги навих в неделя да блокираме Е-79 и полицията ни заплаши с арести. Били на работа и нямало как да затворим международен път. Добре, че 20коли все пак се навиха... Отидохме и затапихме нещата. И след 20 мин имаше такава колона, че ни плашеха с арести, ама ние всички просто чакаме за 1 и съща колонка/късметлийска/ и си сипваме за по 50ст. , без надписи "Протест" и пътен възел даскалово имаше 20% пропускливост...В тая държава единственото нещо, от което виждам смисъл да се оправят нещата е да гласувам за Светльо Витков на изборите... Той поне не се е наял и няма и да се пробва ;)Акциз на бензина-ок, акциз на цигарите- ок, ама с акциза на метана и газта се уядоха... А всеки 2ри си кара с намествана на ухо система и цапа 3пъти повече от на бензин. Аз на карбаджийката вадя почти 10пъти по-чист въздух/няма катализатор/ и се чудя- къде са ми данъчните облекчения за еко кола? Отделно масово се монтира обикновенна газова на инжекциони и монота- докога по дяволите? С англичанката не можаха да ми хванат и вредни газове как е думата на прегледа... До кога ще се движат кофчези по пътя? Коли с неурегулирани фарове и слаган в час по? Дупки и нечистене зимата? Или пролетта пътя да осъмва в пясък? Нема такава държава....

Редактирано от barsi
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би Жалю Златев :angry:/> знае... или шефовете му /и той си има ;)/> /... или жена му :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената според мен се вдига защото в сместа на пропан - бутана увеличават количеството бутан за да не замръзва. Може би е заради това. Всяка зима е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам с нетърпение деня в които гатза ще стане 2,50 а бензина 1,30 да минем всички масово на бензин Публикувано изображение

 

;-) или направо на слънчева енергия ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо цената на Пропан-Бутана е толкова висока?

 

 

 

Отговорът е изключително лесен и той е; - Защото има монопол, които е гарантиран от Държавата. А както се знае от древни времена, всеки народ си заслужава управниците.

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ние си ги заслужаваме повече от всички

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената според мен се вдига защото в сместа на пропан - бутана увеличават количеството бутан за да не замръзва. Може би е заради това. Всяка зима е така.

Викаш газта ще замръзне :lol: прочети при колко градуса се изпарява и ще разбереш може ли да замръзне :)http://www.gastradebg.com/pagebg.php?P=2&SP=33

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какво като идва зима, миналата година нали пак имаше зима ама цената не беше 1.45

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам няколко въпроса. Единствената рафинерия в България е собственост на руският петролен гигант Лукойл! Защо те регулират цените си според цената на борсата на сорта петрол БРЕНТ след като те преработват сорта УРАЛС, който е с около 20% по-евтин (сорта УРАЛС не е подходящ за добиване на високо октанови бензини, като 98 и 100)? Заплатите на работещите в Лукойл съизмерими ли с тези на работищети в Шел, БП, Тексако или поне с тези на Джет ойл Гърция? Защо цените на горивата са съизмерими с тези в Европа като не отговарят на същите стандарти за качество (в България се контролират само една част от показателите на горивата за разлика от Европа където се следят почти два пъти повече показатели) и не на последно място, наистина ли някой вярва, че Лукойл продава собствено добитият си нефт на собствените си рафинерии на борсови цени?! Естествено въпросите ми са реторични, но както е казал поета - Народът прост, животът - тежък, скучен.

Редактирано от BLUE 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От министерството казаха, че цената ще падне след нова година и то осезаемо. Цитирам - "такова падане на цената на горивото не е отбелязвано никога в страната ни". Руснаците имат една поговрка "поживем увидим", демек ще поживеем и ще видим. Иначе аз очаквам след като влязохме в Южен Поток цената на газта да започва да пада.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш колега, цената на природният газ няма общо с тази на пропан бутана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат колега, че да споря, но доколкото знам пропан-бутана се извлича при рафиниране на природния газ. Ако бъркам поправи ме

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На петрола и пропан-бутана като нафтата е отпаден продукт при преработката за добиване на бензина нооо Алчните монополисти и подкупни милионерчета на държавна служба имат интереси които не съвпадат с нашите даже точно обратното

Редактирано от krasimir_01
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пропан-бутана скочи, щото не издържах и минах на газ и сега за да ме е яд, онез от Лукойл решиха да го вдигнат. Мамицата им.:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление тези дни че цената на пропан бутана в сравнение с тази на бензина е малко по - висока от обичайното.Имате ли си на идея защо се получава така?Преди бензина като беше 2.53 газта беше 1.37 а сега вече не е така вече е 1.45 :(/>/>Зная че цената на всички горива произвеждани от петрол скача и пада заедно, а сега само газчицата е по скъпа :(/>/>Поздрави

То и метана удари 2 лева, и при разход около 5 кг./100 км. цената за пробега от 10-11 лв. /100 км. беше като при пропан- бутан 1,14 с отстъпката. Така че да не чувам повече за пазарни принципи. При факта че газта е мисля с 25 ст. акциз на литър. Т.е. един и същи пробег за почти еднакви пари, едното го рафинираш, складираш, транспортираш, зареждаш и плащаш акциз за него, а другото просто го компресираш и евентуално транспортираш. И с акциз 5 ст. на килограм. Колегите са писали, да зимата винаги малко го вдигат. А виждам, че пишете и за метана. Сега намалението със задна дата, ще го получи точно тоя, който описах в горния абзац, червения монополист- екс комунист, държателя на метан- станцията. Дето взимаше тогава една и съща цена за пробег, колкото и Лук- ойл /сега вече са на кантар, при условия че пропан- бутана има доста по- голям акциз/. Не знам за вас колеги, дори и с 1000 лв. заплата, аз вече си чакам с нетърпение "зелената карта". Стига безобразия, вече не издържам... Гласувал съм на всички избори до сега, но за мен положението се влошава цялостно, явно аз нещата е ги разбирам по български. Щом не ми изнася се изнасям, ще послушам гуруто на нашите банкери Левон Харпацумян. Нямам повече нерви, уморих се, ако вие промените нещо, евала... Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съмнения, че умишлено сега я увеличават, понеже след Нова Година, ще им се наложи да я намалят и дефакто ще е като Коледните "намаления" в БГ. Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Твърде вероятна причина... или поне една от тях.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съмнения, че умишлено сега я увеличават, понеже след Нова Година, ще им се наложи да я намалят и дефакто ще е като Коледните "намаления" в БГ. Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Твърде вероятна причина... или поне една от тях.

 

Колеги пак да ви кажа, че бъркате природният газ с пропан бутана, освен това метана за автомобили от 2012 година е с акциз в размер на 1.70 лв. за гигаджаул. От 1 януари 2013 година акциза за метана за автомобили скача на 3.40 лв. и се въвежда и акциз и на газта за отопление от 0.30 лв. на гигаджаул. И това не е всичко! Отново от 1 януари ни чака нова по-висока цена на дизела и то по чисто нормативни причини, налогът ще бъде увеличен от 615 лв. на 630 лв. за 1000 литра. Честито!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак да ви кажа, че бъркате природният газ с пропан бутана, освен това метана за автомобили от 2012 година е с акциз в размер на 1.70 лв. за гигаджаул. От 1 януари 2013 година акциза за метана за автомобили скача на 3.40 лв. и се въвежда и акциз и на газта за отопление от 0.30 лв. на гигаджаул. И това не е всичко! Отново от 1 януари ни чака нова по-висока цена на дизела и то по чисто нормативни причини, налогът ще бъде увеличен от 615 лв. на 630 лв. за 1000 литра. Честито!!!/>

Да ни е честита Новата Година :(:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това HONDA пренасочват дейността си към хибриди. :)

За да може след време и в мизерни държави като нашата, да караме автомобили а не - велосипеди..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това HONDA пренасочват дейността си към хибриди. :)/>

За да може след време и в мизерни държави като нашата, да караме автомобили а не - велосипеди..

 

Те Хонда правят и велосипеди :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак да ви кажа, че бъркате природният газ с пропан бутана

Спокойно, не ги бъркам. Просто постоянно се прескача между мнения за метан и за пропан-бутан и така се губи нишката за какво точно се коментира. Множеството статии от медиите също донякъде са виновни за объркването у някои хора, поради факта че не уточняват изрично за коя ГАЗ се говори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това HONDA пренасочват дейността си към хибриди. Публикувано изображение

За да може след време и в мизерни държави като нашата, да караме автомобили а не - велосипеди..

 

То пък, като гледам тока ,каква цена е и как ще намалее.......!

Иначе за КолОлОто: -ни акъл,ни образование ,ни книжка -само крачетаПубликувано изображение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея се подиграват бреее.. е б** т*****а м*** бензина падна с 9 стинки вече е 2,44 газта си седи 1,45, да им се взривят рафинерите дано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея се подиграват бреее.. е б** т*****а м*** бензина падна с 9 стинки вече е 2,44 газта си седи 1,45, да им се взривят рафинерите дано.

Малее, какво правят цените на горивата с хората :o/> Колегата Slavi СR-V принципно е толкова кротък и добър в коментарите си, а как е запалил от четвърт сега!?! :D/>
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като вдигнат акциза на метана двойно,на колко ще зареждаме?На 3 лв.?Не стига че ползваш най-екологичното гориво за коли където не са правени за това ами ще плащаш като за бензин?!:blink:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време в новините казаха, че бензина и дизела се изравняват( че даже дизела измести бензина), защото имало тенденция на "дизелация" на цяла Европа... Сега просто Европа сигурно се газифицира + голяма спекула.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си виновен да са ева :) колко народ ли съм навил да си сложат газ, ся потреблението нарасна и ето ти проблем, веднага да махате газовите, ще ви изгорят клапаните, тея коли са правени за бензин, не ви трябва бомба в багажника, аман от гъзари :)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея наще смотаните политици само с протести ще се оправят то това си е безобразие ::o/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реалната цена на бензина и дизела е около 1,4 за литър всичко друго е акциз, всичко е измама в тая държава ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Реалната цена"Никой, ама НИКОЙ НЕ ЗНАЕ колко е! НЯМА свободен пазар. Няма реална калкулация на разходите..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Гърция, където масово се мина на газ - за два месеца бензинът им от 1,70 стана 1,5евро, а газта от 0,85 на 1 евро - изглежда не само при нас положението е такова... Много ме блазни да им пробвам газта, ама при тази цена, като свърши моята ще си продължа на български бензин :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...