Jump to content
arseone

Кой двигател е най-добър за Civic 6gen 1.4, 1.5 или 1.5 Vtec

Recommended Posts

Здравейте насочил съм се към Сивик 6та генерация и въпроса ми е към кой от посочените двигатели да се носоча, кой е най-икономичен, най-здрав. Забелязах че 1.4 е най разпространен, а д15з6 и 1.5 - 90коня са доста редки и вървят по-скъпо. Към кой от трите двигателя бихте ме насочили. Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з6 не е 90кс, , а е 114. Не знам какво разбираш под "икономичност" имах д15б2 и я бутах до 6/100 градско(стокова, в Пловдив). След заиграването падна ама това е друга тема. Д15з6 е от така наречените V-tec Е- така наречен икономик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах д15з8 който е същия като д15з6, извън града 5/100 в града не съм я засичал :)но по каталог я дават най икономичния двигател за 6 генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 1.5 - 90 коня кво ви е мнението, читав ли е, как харчи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з6 не е 90кс, , а е 114. Не знам какво разбираш под "икономичност" имах д15б2 и я бутах до 6/100 градско(стокова, в Пловдив). След заиграването падна ама това е друга тема. Д15з6 е от така наречените V-tec Е- така наречен икономик.

На колко падна? На 1/100 градско ли? Ти верно май само си я бутал за такъв разход.. С икономик хората правят разход 5-5.5/100 ИЗВЪН градско, ти с D15B2 го правиш градско :D . Дооообре! @arseone 1.5 90 коня е пак V-tec E, тоест пак икономичен ви-тек, 1.5 без витек не се слага на 6-та, а само на 5-та генерация. И двата двигателя са по-икономични от 1.4 и доста по-пъргави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия от 3-те е D15Z6, единствения минус е по-високия данък и по-високата покупна цена. D15Z1 не се монтира фабрично на 6-та генерация.Относно разхода, с моята D15Z6, когато беше сток, съм правил рекордните 4,9/100км с А98 на Лукойл, заредена до капачката на една и съща колконка. Градско под - 6,5/100км не съм успявал да я сваля, нищо че живея в малък град без задръствания.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май май най-важно е така нареченото "задкормилно" устройство... То не може все да е на зелен светофар до ламарината... На червен светофар да се залепяте на предния прозорец... Вземи се осъзнай малко преди да плюеш. Както вече съм казвал не съм се скрил нито съм скрил колата... Айде стига сте ми казвали колко ми гори колата.Ако лъжа то най-вече лъжа себе си...

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната информация. Намерих една D15Z6 за 3000 мисля да я погледна дано двигателя да е здрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм с д15з6 и съм мн доволен:)/>:)/>:)/> 1 година вече я карам и мн добра :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със D15Z8 и от към вървеж е много по-добре от D14-ка, а относно разхода 5/100 извънградско и 8/100 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Д15з6 от почти година и съм доволен. Аз карам с 100 октана и разхода е малко по нисък от на колежката, ама и мотора работи по тихичко и не се мъчи като му дам газ. Имах възможност да покарам една д14-ка със сменена генерация и гърне, разликата не е голяма във вървенето, но си гори около литър отгоре. Успех с избора Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за полезната информация. Вече и аз мога да се похваля че съм горд собственик на Д15з6 :) Колата е много добра и е много пъргава, а за икономия няма да говоря. Днес съм минал около 280км с 15л бензин от които 180 градско и през повечето време съм я карал само в оборот :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дай да я видим!!!Иначе честито със здраве и безаварийно да си я караш.Направи правилния избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си караш икономката градски, и много да се слушате!Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни км Публикувано изображение и мн да те радва колата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, жив и здрав да си я караш хубавицата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...