Jump to content
IvanIvanovi

Първата ми Хонда HR-v

Recommended Posts

Здравейте, радвам се че сте създали толкова подреден форум. Миналата година си търсих CR-V и четох доста, но така и не купих. Сега обаче взех едно Харви, което ще е втора, градска кола, регистрирах се и ето я: /снимките са от обявата, нямам други/

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Колицата е 99-та година, автоматик, с газов инжекцион.

все още я разучавам и чета, другата седмица ще сменя двигателното масло и ще проверя антифриза, ремъци, ролки и масла в скорости и диф-а са сменени от стария собственик преди 17 хил.км.

засега съм с много приятни впечатления, надявам се да останат такива и занапред.

 

един въпрос /знам, търсих с търсачката и затова е само един/ има ли осветление под панела на скоростния лост ????

 

 

и още един: видях че нямам право да пускам обяви, но защо нямам право да отговарям на такива - примерно си търся джанти и не мога да напиша нищо в темата, странно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата.Имаш право да пускаш обяви в разделите "Купувам". Нямаш право да отговаряш на обяви в темата - можеш да пишеш лично на човека, който продава нещо. За другите въпроси, нека колегите отговорят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нема риба (CR-V), и рака (HR-V) е риба!Добре дошъл, и честита нова/стара играчка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ден и аз ще си взема същата джипка, с точно тези параметри, само че с 4 врати.Честито за покупката и да те вози безаварийно хиляди километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, CR-V то си беше за миналата година, като не намерих, си взех друга японка, която чедесно я замества. Харвито си е точно, като по поръчка, за тези цели, за които го взех, CR-V щеше да е голямо.Кажи за лампичката - има ли я, за да търся и да я сменям, че сега вечер не се вижда на кое положение местя скоростния лост /на таблото си показва и свети индикацията/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея!Моята патерица е на волана :D Имах Ровър 400 с Хонда двг. и автоматик, обаче степенен. На лоста позициите не светеха, само индикация на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея!Моята патерица е на волана :D Имах Ровър 400 с Хонда двг. и автоматик, обаче степенен. На лоста позициите не светеха, само индикация на таблото.

ох, верно че на CRV патерицата е горе....... ама в сервиза не влизат ли харвита, да погледнеш?те и при мен на Субаруто не светеха, че и на Реното, но бяха изгоряли лампичките, предполагам че и тук случая е такъв. индикацията на таблото свети, даже и D за което четох че е чек на кутията и ако угасне, не е на добре.Можеш да публикуваш още 1 мнения до 19 ноември 2012 - 17:34.;) ехххх, новобранска му работа Редактирано от IvanIvanovi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срам, ама не можах да сменя перото на задната чистачка - прилича на занитено - дали е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото се сменя, но извади и планките от него. Лампа има под радиото, така че да ти свети в поставките за чашите. Поздрави и много безаварийни километри : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото се сменя, но извади и планките от него. Лампа има под радиото, така че да ти свети в поставките за чашите. Поздрави и много безаварийни километри : )

да, и аз установих същото, лампата под радиото си свети и осветява поставките, но не и индикацията за положението на скоростния лост. малко ми е странно, 3-те ми предишни автоматика си имаха такова осветление, но от Хонда са го спестили - ще свикваме така, добре че поне има индикация на таблотопоздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли халката за теглене, която се завива отпред, става ли от друг автомобил и от къде да си намеря такава?от БМВ не става, пробвах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Хондето ме изненада приятно за пореден път. Направихме му едни 380 км. извънградско, с 3-ма човека и пълен багажник си катери отлично Витиня, поддържа скорост и изгори под 9 газ.Е, малко подскача по неравностите, но за къса база и неговото окачване го приемам за нормално. CVT кутията като и свикнеш, също е много приятна за каране, а S режима си е полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко актуално инфо: сложих модул за светлините и заредих климатика, че жегите идват.:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИНАЛАТА ГОДИНА СИ ВЗЕХ ХОНДА HRV С ЧЕТИРИ ВРАТИ 2001 ;ТОВА МИ Е ПЪРВОТО ЧПОНСКО ВОЗИЛО КОЕТО КАРАМ И КАК ДА КАЖА ОСТАНАХ ОЧАРОВАН-СТРАХОТЕН АВТОМОБИЛ;БЯХ СИ ХАРЕСАЛ CRV АМА ТАЗИ МИ ИЗЛЕЛЕ НА ПО ИЗГОДНА ЦЕНА;ДА СИ ДОЙДА НА ДУМАТА -ТЪРСЯ СИ ДЖАНТИ 15 КИ ЗА НЕЯ

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още малко актуално инфо: за близо година каране и 13 хил. км. съм сменил 2 задни биалетки, тампон на незнамквоси, масла, филтри а днес направих и профилактика на газовия инжекцион. с една дума - доволен съм от колицата!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдобих се ...............не аз, Хондето, с дупка в левия стоп........дупката е около 6-7см. в диаметър и стопа е пукнат по цялата дължина........... пустите му клони, и в града ги има, не само в гората........... засега ще кара с лепенка, докато измисля друго...... някой да продава стоп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как го постигна това ?

Е, не прочете ли в линка........ Хондето си е било чинно паркирано, не знам с колко е карал тоя юнак, че да го обърне на врати, но това не е трудно при  високите коли.

Редактирано от IvanIvanovi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание, че има линк. Крива работа, дано ти изплатят всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа колко пари ще ми платят от някоя морга в това състояние?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно - като за скрап, около 400 лв. +/- 50 лв.

Ако ти си разпродаваш частите, ще вземеш повече пари, но ще е отложено във времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно - като за скрап, около 400 лв. +/- 50 лв.

Ако ти си разпродаваш частите, ще вземеш повече пари, но ще е отложено във времето.

 

стига де, това да не е москвич.......има газов инжекцион, всичко по двигател, скорости, ходова част е ОК, счупено е само задното стъкло и едно странично........ вече ми предложиха 1000.......само двете странични огледала са по 100лв./бр. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай ми ги тези, че имам да давам един бус и една кола, които са си в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако я вземат за скрап, най-вероятно около цената по-горе, т.е. 400лв, но ако се спазариш с някой дето се занимава с части втора ръка, ще е двойно, а може и повече. Ама трябва да звъниш тук-там по обяви, че да си намериш изгодна цена.

 

Ако ти си я продаваш на части, ще е доста повече, ама ще отнеме време, пък и ще трябва да разглабяш това-онова.

Един ... да кажем познат, по едно време бяха ортаци с един дето внасяха от Италия ... остатъци от коли за втора ръка. Та май нещо към 200 евро купуваха от там предницата срязана до края на шофьорската седалка + задния мост (окачването) и това каквото излезе читаво оот него :). За цяла кола нямам на идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай ми ги тези, че имам да давам един бус и една кола, които са си в движение.

 

естествено става дума за хора, които продават Хонди на части......... ще разглобяват и продават, а каквото остане, за скрап.

 

засега не бързам, първо да видя какво ще платят застрахователите, да намеря нова Хонда, чак тогава ще мисля какво да правя с Харвито....... най-малкото ще сваля газовата, акумулатора е нов, има 8 джанти с 8 гуми и т.н. само това е 1000лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стигнеш до момента с даването за скрап, пореви колкото се може повече фирми. На мен за предната кола която беше 1000кг цените които ми прдложиха бяха между 280 и 410, ЦРВ-то май е 1500 кг, тъка че предполагам, че и за 600 може да намериш. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужас,тоя заслужава да му дадеш чук и отверка и докато не я оправи да не мърда от там,дори и снега да го затрупа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужас,тоя заслужава да му дадеш чук и отверка и докато не я оправи да не мърда от там,дори и снега да го затрупа....

 

Е чак пък толкова за едни тенекии :), по-смислено ще е да му вземат книжката, да полежи на топло (не на някой плаж разбира се :) ) и те такива законосъобразни наказания .... ама надали :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се почна продаването на части....имам въпроси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се почна продаването на части....имам въпроси...

Ако....? И има подлакътник? :music: Да взема да се наредя, А?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлакътник от ebay ;) Има цяла тема за тия подлакътници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадох я цялата /каквото е останало от нея/ аз нямам време и нерви да се занимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпознах я .. при BOSS'HOGG..

да беше ми заделил поне алуминиевите джанти ;)

 

важното е че вие сте добре.. ще си вземеш по хубава ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпознах я .. при BOSS'HOGG..

да беше ми заделил поне алуминиевите джанти ;)

 

важното е че вие сте добре.. ще си вземеш по хубава ;)

 

Да се беше обадил по-рано............. едната обаче е сгъната лошо отвътре и спукана по борда

 

кой е BOSS'HOGG???

Редактирано от IvanIvanovi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 КАК МИ ТРЯБВАШЕ   СКОРОСТНАТА   ТИ  КУТИЯ  ПРЕДИ  НЯКОЛКО ДЕНА ,ДАНО СЛЕДВАЩАТА ТИ КОЛИЧКА  Е КЪСМЕТЛИЙСКА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...