Jump to content
TEHKO

изгасна след локва

Recommended Posts

снощи из варненските реки колата изгасна след преминаване през улица пъъъъъълна с вода .. първоначално звука и се промени и после тотално изгасна давам и гас глъхне...изгасих и след малко пак запалих същата работа..и бутнах колата в отбивката и разкопчах тръбата за филтъра но вътре не беше мокра после се доприбрах но колата постоянно гаснеше по пътя.. с лонг рам колд интейк съм долу до халогена- да очаквам ли нещо лошо или да мисля малко да го защитя филтъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам го същия проблем и аз!:( С шорт рам интейк съм и спортен китайски филтър.В дъждовно време колата започва да глъхне и да се "дави" двигателя,но не ми се е случвало да угасва самия двигател.Та проблема според мен се дължи на това ,че се е намокрил самия филтър ,а от там и угасването на колата поради недостиг на въздух.Поне аз така си го обяснявам.:cool: П.П. В най-скоро време се връщам на стоков вариант с филтърна кутия и панелен спортен филтър.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дабе ясно ми е че е намкрен и спира въздуха по този начин след като откопчах тръбата станах с шорт :) и колата запали ама после постоянно гаснеше мисълта ми е да го изсуша и изчистя малко и да продължавам да карам или да викам майстор да я погледне малко да няма някой гаф :) и аз мисля скоро да се върне към кутия нещо само от към визия идва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега намокрил си най вероятно бобинката кабелчетата има влага и така става ако очакваж мотора да е глЪтнАл вода след първото изгасване повярваи няма да има палене и гаснене щетата щеше да е тотална :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ти е запушила гернето самата вода. Как мина през водата?Аз имах ядове преди 2г в един порой. Карам си с англишманката и знам, че там има вода. Спирам преди нея, 1ва, поне 5ца на оборотомера и полусъединител. Че глъхнеше няма проблем, все пак водата ми беше почти покрила фаровете, а от долу нямам кора. Обаче една газка на ЧЕЗ караше срещу мен и тоя даде газ и една вълна ми отбля джама... И се почна едно зверско прекъсване и звуци. Излязох. колата вадеше едни страшни звуци, пушеше... 2-3 мин на място и образди без последствия. Същото се повтори и миналата година на наводнението на околовръстното в София, само че в 9 сутринта, преди ония с кануто :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам по улицата и понеже у варна няма 1равен път всичките набраздени след трактор с редосеялка с двоем обем.. и се събира вода с тонове леко и бавно минах няма как да ми се напълни гърнето тръбата е засукана нагоре :) мисля че филтъра директно си смукна вода и се запуши няма как да съм качил вода нависоко ама филтъра буквално е зад халогена ..имам халогени ама нямам капачета и маи това е причината за навлязлата вода :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти си я направил като за писта, а я караш като подводница. Махай от там тая тръба. Не можеш ли да я извиеш нагоре и готово? Ти по тая логика си угаснал на 19см вода... Или не я карай на такова време. Ако влезе в мотора вода- лека му пръст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

счупен подкалник и от там директно е пръскало вода върху филтъра -> ремонт или замяна на подкалника. филтъра обезмаслен изпран чака да изсъхне и ще мисля нещо като кора под тази част :) по здрава от фабричната:) и се позаиграх с обезмаслителя - тя колата стана друга ;) хаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, да ти ползвам темата, че моят проблем е подобен, само че не е от филтъра понеже той ми е с къса тръба. Минавам аз през една локва с 50км/ч при което отдолу всичко се окъпва и колата изгасна. През 5 мин правих опити да я запаля и след около 20тина запали и се прибрах без проблеми. Нещо за бобина прочетох по-горе, но какво е разрешението. Бобината е прецакана или да я ския от директно пръскане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...