Jump to content
brum

Нчколко светнали лампи по таблото

Recommended Posts

здравеите колеги - колата е хонда прелюд 94 година F204А двигател. та светнаха нчколко лампи - едната е на ръчната спирачка, ABS то и Brake лампта - направих и диагностика с спешал буксата и кабелче и ми излезе код 21 - Handbrake warning lamp swich related - brake fuid level warming lamp switch/wiring. проверих за спирачна течност, нчма изгорели лампи на стоповете. нчкакви идеии да имате????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам , че когато накладките започнат се изпилват (изхабяват) и датчика започне да се търка(ако има такъв), светва handbrake светлината. За ABS не знам кога светва, някой друг по-наясно да сподели знание. :)

Редактирано от MonStarr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накладките и на 4 те колела са нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kколеги помагаите проблема още си го има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не ти е изгорял някой стоп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и стоповете са здрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само насока, погледни датчика на ръчната, може да се нуждае от почистване и смазване. За АБС-а не знам, изгорял датчик може би или лош контакт някъде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, но и аз имам такъв проблем. Сутрин като запаля лапата на ръчната светва и след 1-2 минути шофиране светва и на ABSа. Интересното е, че след определено време лампата на ръчната гасне и след гасене и палене на автомобила гасне и тази на ABSa?! Нивото на спирачната течност е ок, и накладките също не са изтъркани. Някакви други идеи? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате изгоряла крушка отзад на стоповете. Хванете някой да гледа и си тествайте или имате слаба връзка някъде и го прави когато си иска. Това е целия ви проблем

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или стоп-машинката на ръчната спирачка е повредена . Тя е с един кабел - откачи буксата и провери дали ще ти изгасне брейк-лампата . Ако караш със светеща такава - ще ти светне и лампата на АБС-а.

Редактирано от pe6o74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги намерих си проблема имам малко по голям луфт в ръчната спирачка т.е. луфта е наляво и на дясно от там ми идва проблема:)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...