Jump to content
kvd74

Стара ми била хондата

Recommended Posts

Вече колата ми е 15 годишна,а модата е да се купуват коли с по-нова година на производство и днес докато си купувах филтри изпитах чувство на срам и гордост.Та докато ми търсеха филтрите чувам -" ...от най евтините ми дай,омръзна ми с тая кола да се занимавам",продавача : "коя година е пасата?" -"2004 " :blink: .И тук ме налетя чувството за срам ,че не съм си сменял въздушните филтри от незнам колко време,и гордоста че си имам Хонда с почти всичко оригинално по нея.Стара ми била хондата ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 96 год. и си ми е перфектна, нищо че вече е на 16 год. Бих си я търкалял още толкова, стига да сме живи и здрави, и двамата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си купувам календар, че да го сменям всяка година и да е "нов".Факт е, че "старите" коли са по-истински и здрави, просто защото тогава е важно да се докажеш на пазара със здравина.Затова и Мерцедес правят онзи прословут 300Д дизел, който държи цена все още и сами казват, че никога повече няма да си вкарат такъв автогол, защото при правилна екплоатация си е кажи речи вечен.С доходите в БГ не знам как може човек да си позволи "нова" кола, имайки предвид тежестите, които идват с нея.Затова си карам дъртачката и не ми пука много, много :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години една жена ме попита от къде имам пари за нов модел кола (карам CiviK :D 5 ) Аз тамЪн си отворих устата да кажа, че не е нова и като почнах да смятам я изкарах че това джилязо ми е почти набор. Чак на себе си не повярвах ама факт. Карайте си класиките и си свиркайте без да признавате пасати 2004-та. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са стари 4-ките и 5-ките стари са, ама нещо не мога да намеря съвременен заместител, който хем да ми харесва, хем да е с такава здравина хем да ми достаявя кеф като го натисна, хем да ми бърка в джоба колкото стария ръждилник :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма стари коли - има добре поддържани има и бараки! Който поддържа ще има дори по добра от новата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само 1лощо има на старите коли че частите започват да стават кът..всичко започва от габаритните и продължава към джигера :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затуй към всяка стара кошница по още една за донор... :lol: Тъй практикувам аз...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе че стара ,стара е ама на колко по нови им сипва:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара ама Хонда.Нова ама Пасат(Патас им викам аз, защото съм сърбал попарата на деривата му А4)Хондата си е Хонда колеги, та дори и нова да е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта Интегра и тя стара 1998 набор,ама още има сила да бие който си поискам на сфетофара.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ни от стари ни от нови коли съм видял нещо лошо,лошото е че в БГ новите коли плащат големи данъци и нямат облекчения,а би трябвало да има.В БГ са на принципа щом караш нова кола значи имаш лев и ще плащаш повече .А ако някой ми каже че един сивик 5та е стар просто ще му се изсмея,аз лично не знам да има кола да държи толкова много на бой/тунинг разбирайте/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 години карам вече дядо СИВИ ,до сега за потдръжка имам не повече от 1000 лева за него! Не се оплаквам,върви си и е много по икономически изгоден от много нови боклуци!!!А за сипването по светофарите си е ясно,много нови кочини се нервят че не могат да го стигнат..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си карам Сивика 5 ген ,нямам ядове.Мия си я,търкам си я,глезя си я за 95г си е като нова :) .Имам познат кара Тоуота Лендкруузър чистак нова ,вътре е пълен бардак.Няма значение колко е стара една кола,важно е да се поддържа и да се пази .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара, стара, ама със душа и сърце! Колко нови коли имат 130-150 коня и тежат под 1 тон? Колко добре са направени, какво могат, какво усещане носят?На мен лично да карам кола след 2002-03, нисък клас, или ерзац спортна е като да правиш секс с надуваема пластмасова кукла и едновременно да дъвчеш станиол, така, колкото да не си капо!Рекси както е 22 годишен не го сменям за 99% от настоящата продукция, нищо че е стар и ръждата го е подгонила!!! :hondarulez:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много си харесвам петичката :) Бих я препочел пред много по-нови коли. А за колегата от горния пост - това за лендкруйзера ме уби :D Лендкруйзера е доказан, а и реално погледнато бардакът е неговия хабитат колкото и да го лъскат:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам аеродек 6та генерация, уж по-нова (99г. 1ва регистрация), нодо сега колко "дреболии" съм оправял по нея - и все не свършват! Стария пасат (90г.) нямаше такива неща - на хондичката ту й отказват машинките за прозорците, сега тавана се отлепя, по малко губи масло...Без майтап, по-старите коли са по-здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Прелюдка 4ген, неща за смяна си има...., но самото излъчване си е там :cool: нищо че е почти на 20!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че по-старите ни хондички имат едно по-друго излъчване. А с визията си ... просто са ненадминати, дори и днес :honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам все още Хонда, но като мина с това по улиците, просто не мога да остана незабелязан Публикувано изображение

http://store.picbg.n...626b54c2138.jpg

Ще взема да си купя и аз някоя "стара" петичка. Публикувано изображение

Поздрави, колеги !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме радват и сивиците 2-ра генерация.Жалко че по събиранията никой не докарва по една такава да ми зарадва оченцето.Някой ден може да пипна една такава и да я реставрирам хубаво ретро си е.Духа и концепцията на Соичиро Хонда живее във всяка една от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 85-ти набор и като ми каже някой, че е стара направо се размазвам от густо! Хеле пък като се добера до читав донор ще я карам цял живот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам все още Хонда, но като мина с това по улиците, просто не мога да остана незабелязан Публикувано изображение

http://store.picbg.n...626b54c2138.jpg

Ще взема да си купя и аз някоя "стара" петичка. Публикувано изображение

Поздрави, колеги !

 

:lol: Аз имам ВАЗ2106, който също хваща окото... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме радват и сивиците 2-ра генерация.Жалко че по събиранията никой не докарва по една такава да ми зарадва оченцето.Някой ден може да пипна една такава и да я реставрирам хубаво ретро си е.Духа и концепцията на Соичиро Хонда живее във всяка една от тях.

На всяка национална колегата е на линия със Сивик 2 ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме радват и сивиците 2-ра генерация.Жалко че по събиранията никой не докарва по една такава да ми зарадва оченцето.Някой ден може да пипна една такава и да я реставрирам хубаво ретро си е.Духа и концепцията на Соичиро Хонда живее във всяка една от тях.

На всяка национална колегата е на линия със Сивик 2 ген.
Ми къде съм спал на последната среща та не я видях.Може би щото съм очаквал нещо такова.До година ще се оглеждам повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и моята хонда е стара колкото света, но за сметка на това се гордея с нея .Наи вече с това ,че е е една от малкото да не казвам единствената Хонда Кончерто Х23 Втек. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 85-ти набор и като ми каже някой, че е стара направо се размазвам от густо! Хеле пък като се добера до читав донор ще я карам цял живот.

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата притеснен от забележките в магазина май,сложи им го да не вьрвят пеша,...аз имам хеч и седан 4г. и се чудя как да си направя колекция от хонди 90-ти набор,но нямам пари...,карай си и тва е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема влизам и аз със сивик 5та ген. не съм харесвал толкова друга кола ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любител съм на класиките и ако имам достатъчно възможност бих си вземал и първа генерация (много трудна за поддръжка поради липса на части) Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпросния образ в магазина не му е проблема във възрастта на колата, а марката и модела. Просто тия Passat-и B5 са курници и се чупят на поразия. Пък ако е бил някой "нов внос на 122 000км" значи смятай за какво чупене говорим на кола стопена от каране и изхвърлена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един UP за темата!Моето мнение е че колкото по-стара и с по-малко екстри е една кола толкова по-добре и по-малко ядове ще имаш.Аз се включвам с една 5та хеч 92г. Старичка е май Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение извинявам се за off topica ,но неможах да се сдържа Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и моята хонда е стара колкото света, но за сметка на това се гордея с нея .Наи вече с това ,че е е една от малкото да не казвам единствената Хонда Кончерто Х23 Втек. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Това определено искам да го видя как върви прати някое клипче на личен.

 

Иначе и аз притежавам Кончерто не бих казал че го карам точно ама поне се надявам скоро да мога отново да изпитам удоволствието на шофирането на такъв автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 92, обаче хваща яко окото хората винаги се вглеждат в колата, сив металик лъскава без ръжди с ейнджъл айс и кристални стопове харчи ми малко частите не са кои знае колко скъпи. Може да е на 20 години, обаче е супер стегната и вози перфектно. Возил съм се в по-нови коли, които тракат лакат и какво ли не им се чупи постоянно, така че стара или нова според мен важното е качеството

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години съм си фен на марката, за йалост доскоро нямах пари да си взема собствена кола. След като се 'опаричих' почнах да си търся кола, какво ли негледах Ауди, Сеат, Опел, VW с т.н, и всичките след 2002г. в която и кола да се качвах осещах че не е моята, не ми допадаше и все нещо по таблата и електрониката не им работеше. :blink: :blink: Един ден се шева ми даде да ида да взема едни неща с неговия Прелюд и си спомних какъв кеф е да караш хонда. Изобщо не се замислих и като се върнах направо почнахме да се оговаряме за цената. И да вече съм с прелюд 5 на който много му се кефя и си го карам с голямо желание. Нека някой да дойде да ми каже че е стара, сигурен съм че ако му погледна двигареля целия ще е в течове и няма да прилича на нищо.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите коли както ги наричат са правени от ИНЖЕНЕРИ,а сегашните след 2000г се правят от МЕНИДЖЪРИ с 2 думи това е разликата

Редактирано от kembo
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...