Jump to content
victor_xtz

Как да си ремонтираме страничното ел. прибиращо се огледало

Recommended Posts

Причината - пестене на пари е ясна. :) Опитвам се да намеря само тази част (за да не сменям цялото огледало), но не успявам да ги намеря в интернет. Ако сте ги виждали online, ще се радвам да споделите link-a. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на сивик осма генерация и благодарение на тази полезна тема и на всички взели участие в нея успях да си оправя огледалото. Благодарение на подробното описание и на съветите ви задачата се оказа действително лесна. Малко пипкава се оказа частта със стърженето в смолата и презапояването на новия елемент. Вече няколко седмици огледалата се прибират безпроблемно :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Някой дали има диаграмата на това sht off устройство, понеже в стремежа си да зачистя повече от гадостта с която е залят предпазителя, съм закачил някаква синя подложка на около 8мм навътре в корпуса и явно има нещо което съм прекъснал.

Другия вариант е да споделите къде от БГ мога да си купя такъв елемент (понеже по моргите мрънкат, че си вървял с огледалото).

Мерси предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синьото нещо ако съм разбрал правилно представлява реле, което се предлага във всеки магазин за електроника. На мен ми липсваше едното shutoff устройство, един колега ми даде такова, но с издълбан елемент. Смених релето и всичко беше 6 точки.

 

пс. прикачвам снимки на нещото за което говоря и как изглежда устройството без смола (почти без :D )

20171202_140505.jpg

20171202_212147.jpg

20171202_212201.jpg

20171202_212510.jpg

Редактирано от thelastbonbona
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, малко късно :) Вече и моето изглежда по същия начин. Играчката е голяма, но пък поне е забавно.

Намерих подобно реле в нета и вече поръчах едно за проба: FUJITSU-TAKAMISAWA SY-12-K

Дано да е правилното :)

Мерси все пак, колега!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което закупих аз не беше със същите параметри и пак работи така че стреляй смело! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах го, работи! ;)

- Оказа се че върху смолата с която е залято, бе останал част от надписа на старото реле - същата марка е, но модела не се чете

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това е схемата на модула, намерих я в интернет.

7a6735es-960.thumb.jpg.373b4ef4fe21945afd8f29817af0b259.jpg

 

Обаче все пак какъв е смисъла от това, при положение че без него пак всичко работи, а за по-сигурно може само един предпазител да се сложи, за да не горят други модули . Каква му е идеята на това реле със 2 кондензатора и резистор??? И защо не е само MF-R030. Пробвах без реле и огледалото се прибира и след това се връща, тоест този модул е със някакво "безсмислено" значение. При здрав модул, състоянието на релето е - нормално отворено.

Оригиналното реле е SY-12-K - видях го на смолата :), 2 кондензатора според схемата на 100 мф и резистор на 1 К.   2unnamed.thumb.jpg.5c8b12e3db2e2eb90c8f279c09d544df.jpg

6unnamed.thumb.jpg.28d6d792ccab7be167a94577e2a61af1.jpg3unnamed.thumb.jpg.f693595580b422ce3bb2f879b89ea176.jpg4unnamed.thumb.jpg.59e10c2fe52b472e360e597f8647b3fc.jpg 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

С колеги стигнахме до извода, че филтъра който е на релето е са обиране на смущенията за да няма брумове, остава да изясним каква е точно функцията на това реле, защото може и само с филтър и предпазител. Не се сетих да видя дали смушава радиото без този блок. Иначе схемата е доста опростена, филтър за смущение и предпазител, а релето да се да се ползва при програмиране да се прибират огледалата с централното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  След ровене в нета попаднах на тази тема и мисля че , моят проблем е същия. Купих си Хонда Джаз 1.4, 2006 г и дясноо ми огледало гледа в земята  и нищо не виждам. Лявото си работи нормално. Моторчето работи , чува се но, огледалото не се движи изобщо.  Моля , пратете линк откъдето да си закупя въпросното устройство  и да се пробвам да го  сменя.

Редактирано от Mariela

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.10.2012 г. at 14:52, victor_xtz написа:

 

Здравейте, моят проблем е малко по-различен. Счупи ми се доста лошо огледалото и си поръчах друго от морга, монтирах го и нито то нито другото работят сега. Разглобих го и видях, че някой п****ас е взел това shut off устройство и е вързал две жички на късо. Та въпросът ми е как да го оправя? Търсих къде е бушона за огледалата, но в интернет намирам само за седановата версия( моята е хеч и са различно разположени). Махнах буксата на това и сложих на старото за проба, но пак не заработват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

 

За да не отварям нова тема, ще използвам текущата, за да споделя моя проблем.

При прибиране на огледалата всичко е нормално, но при отваряне дясното се отваря повече от нормалното.

Проблема е като този на клипа от линка - https://youtu.be/BYitGaO_E-I

Става въпрос за Civic FK2 EX, 2006

 

В civicinfo форума все още нямат решение и препоръчват смяна на огледалото.

Аз не се предавам лесно и ще опитам всичко възможно преди смяна с ново огледало.

 

 

Почти 2 години по-късно се намери решение на проблема.

Линк 1/2 ; Линк 2/2

 

Тези дни ще демонтирам и разглобя поне едно от огледалата за да видя какъв точно е този щифт, като предполагам, че ще намерим БГ заместител :-)

 

Само информативно: Този проблем е в резултат на ръчно/принудително прибиране на огледалата от недоброжелателен индивид, каквито често се срещат по различните паркинги. Така се случи и с другото ми огледало...

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Успях да оправя лявото огледало и вече не се отваря на 180 градуса, а колкото е необходимо. Беше износен един елемент който мога да оприлича на шайба с различни нива. Частта по която е извършвано движение на огледалото е доста износена и просто я завъртях на 180 градуса. Щифта на клипа от предният ми пост си беше ОК. Разглобяването се случи на място без да демонтирам огледалото от колата.
За съжаление лявото е зверски помляно до ниво капаче на моторчето. Ще търся да купя и подменя само основата, всичко остнало ще ползвам от моето огледало.
Съвет: Ако огледалата са Ви работещи, винаги ги прибирайте, бутне ли го някой на ръка, както сe случи с моите, последствията по-горе описани.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги.... вече някой да има актуален и работещ БГ линк за покупка на тези жълти бушончета ? Айде да го напише някой... Тия комсет и т.н изписва че този елемент не съществува вече..... или някой ако има налични и излишни бройки да ми продаде 2-3 :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги взех от тук => www.comet.bg преди около 1 година. Поръчаха ги и за 3-4 дни дойдоха. Имат магазин в София и в Пловдив.

Редактирано от koszabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички и мойте огледала  проработиха запълването да не се овлажнява се получи доста добре с силикон горещ мисля му се казва. Само да добавя че живота на ;  Възст. предпазител PTC Ih 0.1A; 60V; 2.50-4.50ohm 10000 часа , моят е този и работи както трябва.

Колегата измислил това си е заслужил почерпката от мен!!!!

 

https://store.comet.bg/Catalogue/Product/25746/

Редактирано от YAMAHANYCVLOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имам този проблем с шофьорското огледало.Пасажерското работи,малко с мъка но работи.Днес отворих капачето на огледалото на шофьора, и видях че цялото shut off устройство липсва, и не само че липсва ами дори и буксите и жиците ги няма за въпросното устройство.Има го само конектора за мигача. Молбата ми е да ме упътите към някой или някъде където да ми пуснат нови "жици" и да се сложи такова устройство, ще съм безкрайно благодарен и....бирочерпещ :) Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Wish написа:

Здравейте. И аз имам този проблем с шофьорското огледало.Пасажерското работи,малко с мъка но работи.Днес отворих капачето на огледалото на шофьора, и видях че цялото shut off устройство липсва, и не само че липсва ами дори и буксите и жиците ги няма за въпросното устройство.Има го само конектора за мигача. Молбата ми е да ме упътите към някой или някъде където да ми пуснат нови "жици" и да се сложи такова устройство, ще съм безкрайно благодарен и....бирочерпещ :) Благодаря :)

Колега сигурен ли си, че огледалото ти е прибиращо се? Факта, че жиците липсват е обезпокоителен. Възможно е да е било счупено и да са го заменили с обикновено..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.08.2019 г. at 20:44, thelastbonbona написа:

Колега сигурен ли си, че огледалото ти е прибиращо се? Факта, че жиците липсват е обезпокоителен. Възможно е да е било счупено и да са го заменили с обикновено..

Сигурен съм разбира се, едно към едно е с другото, което е прибиращо се :). На снимката се вижда и гнездото на устройството. 

IMG_20190801_193936.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Wish написа:

Сигурен съм разбира се, едно към едно е с другото, което е прибиращо се :). На снимката се вижда и гнездото на устройството. 

IMG_20190801_193936.jpg

 

Не съм виждал как изглеждат неприбиращите се, но според мен е възможно да ползват един и същ корпус, единствено самият механизъм да е различен - така, че наличието на дупка за устройството не е гаранция :)  Тези цветните кабели за какво са не се сещам? Виждам черните, които са подгрева и буксата на мигача. Бяло, зелено, жълто какво са? Къде отиват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, thelastbonbona написа:

 

Не съм виждал как изглеждат неприбиращите се, но според мен е възможно да ползват един и същ корпус, единствено самият механизъм да е различен - така, че наличието на дупка за устройството не е гаранция :)  Тези цветните кабели за какво са не се сещам? Виждам черните, които са подгрева и буксата на мигача. Бяло, зелено, жълто какво са? Къде отиват?

Нямам никаква представа за съжаление. Разглобих го до това положение и не смея още за да не го счупя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ако някой има нужда от тея малки проклетии " Fuse resetable RXE radial 0.3A 72V" да пише на лични имам 6 бр. ненужни 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години ремонтирах 1-вото огледало. От 1-2 седмици и 2-рото започна да не се прибира докрай и днес го оправих. Сега 2-рото (новоремонтираното) се прибира по-бързо от старото. Хаха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време давам на контакт и се чува жужене и пукане от лявото огледало дали е от това жЪлтичкото и при мене и ако е къде мога да си ги купя от търсих си ги

 

Редактирано от Бохата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам проблем с едно от огледалата и той не е точно с прибирането,защото се прибира и отваря,но когато се отваря не спира по средата, а стига до края, тоест се завърта на 180 градуса а не спира на 90тия гладус. Моля за съвет, къде е проблема и мога ли да го оправя ,и ако мога как бих могъл да го оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, моето беше по същия начин.. до колкото разбрах вътре има накакъв пластмасов пин който да го спира, съответно сещаш се какво се е случило с него. Аз си смених цялото огледало..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам проблем с лявото огледало като нито се прибира нито му свети мигача нито може да се наглася стъклото на огледалото.Само да вметна че колата е нов внос и така я взех с тая повреда.Моля за съвет. Бошонче няма да е защото то е за двете огледала а другото си работи нормално.Има ли  вероятност ако огледалото е правило някакъв проблем собственика да го е изключил от буксите защото иначе би трябвало поне нещо по него да работи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Никой ли не влиза  вече в  тази тема да даде съвет. При мен се получи така че това устройство за прибиране няма реле или както се казва там. Хондата е Сивик 2011 г.1.4 100к.с. бензин. Какво ще ме посъветвате? 

20220701_153412.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам как е при сивика, но при CR-V има букса под кората на вратата. Провери дали не е откачена. Но ако е откачена, вероятно е нарочно заради повреда в механизма. Най-лесното решение е да си поръчаш цял механизъм втора употреба. При мен не спираше да работи моторчето - вероятно заради зъбно колело. Изключихме го от буксата и поръчах цял механизъм от хондаджийската автоморга в Бусманци, за да не се занимавам с човъркане и проба-грешка.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах кората и наистина буксата беше изключена ! Сега ми дойдоха мигачите и вече оглеталото се мърда!Остана само прибирането!Някой ако има модула за сгъваване на огледалото и ще го е заменил с нов може да ми прати стария за някой лев аз ще си го оправя!Качам и снимка на този модел  модул който ми трябва!

REPAIR-SERVICE-Honda-Civic-06-11-mk8-Mirror.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това малкото жълтото дето се вижда отгоре на модула -заголи му изводите и ги замости с една жица ,да видим дали ще се прибира огледалото .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата му липсва целия модул, доколкото разбрах аз :) Аз си взех много повреден модул от един колега - смених му освен дефектния елемент, и релето което в вътре защото го бяха пробили с дрелката докато са дълбали - след това си заработи така че давай! Ти си колега :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи пак да обесня на моя модул няма предпазител (онова жълтото за което говори колегата).Преди да разглобя огледалото си купих предпазители два броя от магазин тук във Варна и поялник със силиконови пръчки но изненадата ми беше когато отворих огледалото и на модула нямаше предпазител.Аз така или иначе пак го издълбах но няма никой и сега ми остава варианта да търся или повреден модул с предпазител който да поправя или нов!На първата снимка е моя а на втората такъв какъвто търся!Гледам че ги има и в Ebay но не съм сигурен дали изобщо ще дойде нещо! https://www.ebay.co.uk/itm/295060522962?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D240037%26meid%3Dec835069f10b464b82bad22094539e6b%26pid%3D101113%26rk%3D2%26rkt%3D12%26sd%3D334097507175%26itm%3D295060522962%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2563228%26algv%3DDefaultOrganicWeb%26brand%3DHonda&_trksid=p2563228.c101113.m2108

Редактирано от donadonykr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако просто ти липсват елементи - можеш да си ги закупиш и запоиш. Ще добавя малко материали, които съм си запазил от едно време, 'га и аз се борих с този проблем.. дано помогнат.

 

Релето фабричното е 12V 1A, а това което намерих е 12V 2A и пак работеше.

 

K1 - Fujitsu Takamisawa Relais SY-12-K 12V DC 1xUM 1A 960 Ohm Relay Print 854943

C1 и C2 - 100uF
R1 и R2 - 1 kilo ohm resister Brown, black, red, gold, bands

И разбрах, че предпазителя вече си го имаш, и по-назад в темата е споменат - Polyswitch X72 XF030 (RXEF030)

 

Успех и да споделиш как е минало :)

 

1479740609_IMAG0385-Copy.thumb.jpg.9788053469c6e0a01ff0f4da57c888c5.jpgIMAG0372.thumb.jpg.e41283717a171acfff3aaddd8b442682.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря thelastbonbona! Ако не намеря модул ще се опитам да направя моя! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих модул но сега се оказва че огледалото се обръща на 180 градуса което значи че механиката е прецакана. На всичко отгоре не иска да застава в правелна позиция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.07.2022 г. at 15:07, thelastbonbona написа:

Ако просто ти липсват елементи - можеш да си ги закупиш и запоиш. Ще добавя малко материали, които съм си запазил от едно време, 'га и аз се борих с този проблем.. дано помогнат.

 

Релето фабричното е 12V 1A, а това което намерих е 12V 2A и пак работеше.

 

K1 - Fujitsu Takamisawa Relais SY-12-K 12V DC 1xUM 1A 960 Ohm Relay Print 854943

C1 и C2 - 100uF
R1 и R2 - 1 kilo ohm resister Brown, black, red, gold, bands

И разбрах, че предпазителя вече си го имаш, и по-назад в темата е споменат - Polyswitch X72 XF030 (RXEF030)

 

Успех и да споделиш как е минало :)

 

1479740609_IMAG0385-Copy.thumb.jpg.9788053469c6e0a01ff0f4da57c888c5.jpgIMAG0372.thumb.jpg.e41283717a171acfff3aaddd8b442682.jpg

Благодаря за схемата. Днес си намерих реле SY-12-K но е 0.5А, не знам колко ще издяне, но огледалото тръгна. И бушона е 60 волтов, само такъв успях да намеря. А за останалите колеги, вместо да пробивате "заливката" просто режете стария бушон на две и запоявате новия отгоре, защото при пробиване понякога се стига и до пробиване на релето.Аз го пробих, след което купих изброените от колегата части и с помоща на печатна платка си направих сам модула, стана една идея по-дълъг но пак влиза вътре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...