Jump to content
victor_xtz

Как да си ремонтираме страничното ел. прибиращо се огледало

Recommended Posts

Тъй като четох някъде, че тези суитчове имали живот около 1000 цикъла на отваряне и затваряне и после пак изгаряли и сътоветно пак трябва да се разглобява и запоява, си мислих, да му запоя две клеми и само като плъг-енд-плей, изгаря махам и сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, темата е доста интересна. Аз имам ел сгъваеми огледал на 6-та сивик от известно време не се прибират като хората и при отваряне леко прескачат. Възможно ли е проблема да е същия?

 

Извинявам се за офтопика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За не прибирането 99 е това, за прескачането 50/50 (според мен) от сутчовете и/или нещо от механиката, при всички положения трявба да се отвори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварял съм ги с идеята че е по механиката и не видях нищо. явно ще трябва да си поиграя повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи само смяна на суитчовете

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да сменя полисуитчовете на двете огледала но явно този които взех не вършеха работа, затова реших да ги окъся и грешка не го правете.

Работеше 4-5 пъти след което спряха и сега няма никаква реакция от натискането на копчето, нито от автоматичния модул за прибиране на огледалата (допълнително мотиран).

Нямам идея какво се е прецакало, но със сигурност не ги окъсявайте. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е бушонче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами търсих да видя дали има бушон само за това, но не намерих такъв

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е ще е само за това, ще е навързано към нещо друго, предлагам ти да провериш всички бушони в купето и при двигателя, за изгорели такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и аз в ръководството и няма бушон сепциално за огледалата, но може би е вързан към стъклата - н1 в купето ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бушон, пробвай с № 36

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но не е 36, смених го с 12 понеже са еднакви но няма ефект. Мисля че допълнителния модул може да е заминал. Ще го сваля и ще пробвам отново. Най лошия вариант май са моторчетат

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нещо което намерих и може да е полезно това е схемата на огледалата

http://civic.hondafitjazz.com/A00/HTML/00/SNB6E00J34300000000EAAT02.html

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се разминах с почистване и смазване на водачите в моя случай :). Сега се сгъват и разгъват мазно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да сменя полисуитчовете на двете огледала но явно този които взех не вършеха работа, затова реших да ги окъся и грешка не го правете.

Работеше 4-5 пъти след което спряха и сега няма никаква реакция от натискането на копчето, нито от автоматичния модул за прибиране на огледалата (допълнително мотиран).

Нямам идея какво се е прецакало, но със сигурност не ги окъсявайте. 

Oгледай и копчето. Няма как да се случи това което описваш, търси проблема другаде. Тоя допълнителен модул, оригинален ли е? Как е свързан?

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не модолът не е оригинален, купен е от сивинфо. И аз предполагам че е той но в момента нямам време да го сваля да пробвам без него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еххх няма ли някой да обясни за ЦРВ 2ген. така ми се иска да се прибират огледалата....а моите не помръдват дори при натискане на копчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                                           Благодарности на Виктор!  Днес си ремонтирах огледалото по неговото упътване -сега работи като ново.  В Бургас има от въпросните прекъсвачи.Ако на някой са му нужни ще му дам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам СРВ 2ген. ,и мойте огледала не искат да се прибират , дали процедурата при Сивик важи и за мене?Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, ще използвам текущата, за да споделя моя проблем.

При прибиране на огледалата всичко е нормално, но при отваряне дясното се отваря повече от нормалното.

Проблема е като този на клипа от линка - https://youtu.be/BYitGaO_E-I

Става въпрос за Civic FK2 EX, 2006

 

В civicinfo форума все още нямат решение и препоръчват смяна на огледалото.

Аз не се предавам лесно и ще опитам всичко възможно преди смяна с ново огледало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли polyswitch-ове за огледалата? Ако не, моля да ми пратите линк да си закупя , по възможност от България . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да благодаря за хубавата тема на victor_xtz и на всички, които са взели участие в нея! От 2016 година съм притежател на Civic 5D и имах същият проблем с огледалата, който отстраних по описаният в началото на темата начин. 

 

Искам да Ви обърна внимание за моя грешка, която ми създаде много проблеми: Оказа се, че смолата с която са покрити елементите във въпросната част е много твърда и се наложи да я чистя с тънко свредло и винтоверт. При първият опит всичко мина сполучливо и огледалото работи перфектно. При второто огледало (може би обнадежден, че всичко е лесно) ми отскочи ръката и свредлото изяде крачето за което трябваше да запоя новият елемент. Опитите да го намеря (крачето) по на вътре не донесоха успех защото свредлото продължаваше да яде всичко по пътя си. След като съсипах и платката се отказах и минах на по скъпият вариант. Моят съвет е да се намери друг по щадящ вариант за почистване на смолата, като се използва нещо от сорта на Dremel (ако не се лъжа инструмента се нарича салия)

 

Благодаря, още веднъж на всички!  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли отделно бушонче, за прибирането на страничните огледала? Възможно ли е то да е заминало? Не съм сигурен при мен дали и двете са счупени или изобщо не са прибиращи огледалата, защото на някого не са му се давали пари и ги е сменил с обикновени? Бутонче имам но само си цъка и това е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв, освен ако някой от неизпозвани е направен.

А Вие прочетохте ли темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изчетох я, дори си оправих дясното :) А на лявото не сработи защото липсваше тази кутийка като цяло.. Интересното е, че като сложих вече работещата електроника в лявото, огледалото не се отвори на 90 градуса както трябва ами на 180 до края. Дали имат значение лява дясна или проблема е по задълбочен? Видях, че друг колега има същият проблем, но няма решение все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем с отварянето на 180 градуса. В Омбре ми казаха, че някакви заъбчатки вътре са се счупили и ми предложиха просто да го изключа. Така и направих - резнах кабела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния проблем ,някой е минал покрай колата и е ударил огледалото ,но се е счупела самата стойка на огледалото друго счупени няма ,мисълта ми е може ли по някъв начин да се ремонтира /завари/ тази стойка, на която се прибира огледалото. Благодаря за отговора !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой случайно да е срещал схемата на самото устройство, на което сменяме терморезистора? Обмислям да се опитам да си направя сам shut off устройство ако намеря схема, понеже едното ми липсва. Предполагам няма да има сложни елементи вътре, чипове, памети и тн. Някой да е опитвал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, към днешна дата, може ли да се намери този елемент от БГ (сайт, магазин), с характеристики като на оригиналния, че ще имам творческа дейност? Много благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намират се колега. Ако си от Варна мога да те насоча :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди месец си взех хонда civic 1,8 бензин, 2006г. и забелязвам, че при крайно ляво положение на лявото ми огледало за задно виждане, се вижда половината ми автомобил. Имали възможност да е ляво огледало за десен волан или са еднакви със такова за ляв волан? И ако е за десен волан, има ли начин да го настроя така, че да не купувам ново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

по рано бях попитал за схема на shut off устройството, понеже едното ми липсва и бях решил сам да си събера такова. Схемата я намерих, както и нужните елементи какви са, но не се стигна до там. Наш колега ми подари shut off устройство, което му бяха загубили краката на терморезистора и го бяха отписали. Обелих устройството като салам, изкопах и смолата и стигнах до крачетата на терморезистора. Смених го, но нямаше резултат. Забелязах, че колегата беше изкопал и част от релето (големият син елемент) и предположих, че това може да е проблемът. След още няколко часа копаене и смяна на релето с подобно (фабричното е 12V 1A, а това което намерих е 12V 2A) shut off устройството вече работеше, УРА! За жалост проблемът на огледалото ми, че се отваря на 180 градуса все още съществува. Някой има ли представа дали съществуват майстори, които биха се занимавали да погледнат механизмът вътре или да си търся ново огледало?

 

Поздрави :)

пс: ако някой го интересува мога да изпратя снимки, схема, нужни елементи и прочие :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко нерви, малко ръчен труд, малко помощ с поялника и се получи работещо и нормално прибиращо се огледало. :) Напълних го с обикновен санитарен силикон и нямам проблеми за сега. Дано другото огледало да държи още дълго, че не ми се занима и с него. Хаха.

1.jpg

2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз за инфото, днес оправих и моите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер полезна тема. :)

Благодарности!!! на колегата, който е пуснал темата и всички  други, които са споделили и описали своят опит и неволи!

Редактирано от VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, 6 години по-късно все още помага темата. :D Много се радвам, при мен веднъж на 2-3 години си правя манипулацията с огледалата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, темата наистина е много полезна, за което и аз благодаря на колегата, който я е пуснал! Но причината, поради която пиша е, че дясното огледало (което ремонтирах по описания начин) се "предаде" и искам да попитам - тези части не се ли продават нови вместо да ги презапояваме през 2-3г.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, rumbata____ написа:

Но причината, поради която пиша е, че дясното огледало (което ремонтирах по описания начин) се "предаде" и искам да попитам - тези части не се ли продават нови вместо да ги презапояваме през 2-3г.?

Продават се, но причината за презапояването е пестене на пари. :) В началото на темата е писано, че може да се смени цялото огледало или да се търси само тази част в интернет. Всичко опира до пари и възможности...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...