Jump to content
stockbroker

Разход на масло

Recommended Posts

Здравейте колеги! Отскоро съм собственик на Сивик D14Z1. Колата я взех от един познат, който й беше сменил маслото с Total 10W40. Вече и навъртях 9000 км и видях, че двигателят е изгорил към 800 гр масло. Изчетох много теми във форума, свързани с разхода на масло при хондите и установих, че е често срещано явление. Обаче за нормата на разход не срещнах еднозначен отговор. Трябва ли да предприема ремонт по двигателя или да си карам? Относно марката масло, с което съм също видях много положителни мнения. Ако сложа друго дали ще има разлика в разхода и за този тип двигател какво е най-подходящото масло като тип и марка? И последно - маслото стана кафяво сравнително бързо след смяната, но после си запази цвета до момента. Трябва ли да се притеснявам за това? Казват, че ако не потъмнявало не си вършело работата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смени си маслото, може да му е дошло времето. Аз карам с Мотул 10/40 и на 8000 км взе да го хапва здраво. Ако колата се кара предимно в града, живота на маслото е доста по-малко от 10 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори повече масло ама нямам излишни пари за отваряне на двигателя. Сам си прецени колко ще я караш тая кола и дали си заслужава, ако не по 15лв за литър допълнително за доливанена от смяна до смяна.А колегата е прав, виж кво ше стане като го покараш с ново.

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа сте прави и двамата. Като беше ново като че ли по-бавно го гореше. Даже ако не се лъжа на 2000 км при проверка не беше намаляло. Ще го сменя тези дни и ще видим какъв ще е резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фрапиращо,не е за отваряне двигателя още много ще си кара така.Пробвай с друго масло Mотул,Мобил,Кастрол и др са добри масла ,но много фалшифицирани.Сложи и оригинално качествено масло 10W40 и ще усетиш разликата в двигателя в чистотата на маслото и чистотата на двигателя точно след 5,6 000 км.На Хонда маслото е доста скъпо и няма да ти дойде сметката и знам,че няма да го вземеш то няма и смисъл де,но едно Mitsubichi DIAMOND PROTECTION 10W40 /Genuine parts/ ще и дойде много добре.Мисля ,че 14 или 15 лв беше литъра в бутилки по 1 литър е и качеството е гарантирано на 100 %.Има го в нета и в Ратола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си хондата, сменяй масло на 8к да си спокоен и да не ти пука :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай си спокойно колега докато почне да гори зверски че да не се трае :)) имаш доста още дотогава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко и сложиш масло 15/40 мога да ти кажа че сигурно повече от 200 300 гр няма да ти пипне :)но този разход който имаш е смешен и няма нужда да пипаш двигател,касметлия си че ти гори само толкова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а какво ви е мнението за това масло http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_222_225&products_id=1054 ? По-добро ли е от нормалното на Liqui Moly?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това масло не го слагай, че вече на два двигателя надраска биелните лагери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с YACCO 5w-40 VX600 около 80лв. за 5 литра. Ще останеш учуден от резултата. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал преди около две години с това на Лики Моли ,не съм имал проблеми с него по принцип.Иначе казах кое е маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал преди около две години с това на Лики Моли ,не съм имал проблеми с него по принцип.Иначе казах кое е маслото.

Колега сега звънях в Ратола. Имат от въпросното масло на Мицубиши 14 лв литъра. Не е ли обаче евтино за оригинално масло? Излиза, че е по-евтино от Лики Моли. Колко върви всеизвестния Мотул в сравнение с това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай няма страшно.По-честа смяна и пробвай с Мотул нищо че е немско :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО въпроса с масълцето е писано достатъчно пък и темата кат гледам темата е изчерпана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...