Jump to content
marshon

Въпрос относно фарове

Recommended Posts

Здравейте колеги. Извинявам се, ако вече е имало такава тема, но не успях да я намеря.Въпросът ми е следният:Ако си сменя оригиналните фарове с кристални такива какъв ще е ефекта? Ще светят ли по-хубаво?п.п. Знам че т.нар. "Angel Eyes" имат лупи и сигурно ще са още по-добри, но имам ред причини да не съм се спрял на тях. А именно - парите и че вече имам XENON H4, а те са с H1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на " Depo" се съмнявам, да получиш нещо повече от фаца.

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагането на ксенон в рефлекторни фарове е безобразие. Тия отсреща да му мислят...Ако решиш да си ги купиш, или карай с халогенни крушки, или ги отвори и монтирай прожектори за ксенон.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на " Depo" се съмнявам, да получиш нещо повече от фаца.

Единия ми фар е Депо не е кристален ама свети по добре от Стенли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "depo" ли там каквото е става само за запълване на дупката. Ще свети по-добре от стенли точно никога, ако стенлито е ново...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако са на " Depo" се съмнявам, да получиш нещо повече от фаца.

 

Единия ми фар е Депо не е кристален ама свети по добре от Стенли :)

 

Може, ако рефлектора на "Стенли"-то е пожълтял от прах, или още по-лошо, опечен от някой 100 ватов бързовар.Публикувано изображение

Аз лично си реших проблема така:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Еми родих се.Направо на човек му се приисква да е вечен мрак :-).Проблема на фара с релефно стъкло е, че разсейва светлината от лупата, и се налага малко допълнителна интервенция, но дори и да не я направиш пак ще е по добре от ксенон+рефлектор.;-)

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... Не се бях замислял. Значи ако си взема такива фарове е по-добре да си махна ксенона.От там нататък остава въпроса с марката на самите фарове. Кои са добри и кои не? И все пак да са на сносни пари .. че не съм някой богаташ незнаещ къде да си хвърля парите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да светят добре с халогенни крушки нямаш варианти - нови Stenley са бая скъпи, другото е китаец. Ако искаш ксенон - трябва да е с прожектори (някои ги наричат лупи). И тогава пак има риск от ментаци. Нека колегите споделят опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прожектора/лупата/ се монтира на рефлектора на твоя фар.Изработен е за монтаж върху рефлектор за крушка Н4 /каквато е на твоя фар/ .Моите/на горната снимка/ са китайски G 5 , но светят много добре.В Yutobe има много клипове за да добиеш представа как се монтират и светят.Мога да ти изпратя линк на лични ако имаш интерес. За да е обаче максимален ефекта от лупата , е желателно стъклото на фара да е напълно прозрачно, за да може да прожектора да "отрязва" както трябва светлината без излишни разсейки. Когато фара е с набраздено стъкло, какъвто е твоя е добре като се свали стъклото/така или иначе това се прави при монтажа на лупите/ , да се полират браздите в диаметъра на лупата за да не разсейват светлинния поток.

Нещо такова:

Публикувано изображение

 

Но дори и да не премахнеш оребрението на стъклото, с лупата пак ще имаш по-добра светлина от колкото само с ксенон.

Редактирано от IcoZL
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Работата като цяло ми се изясни. Обаче .. за да направя това цялото нещо като колегата IcoZL, ще ми трябват нови фарове(защото моите има набраздения), ще ми трябват и лупи(каквито и да са). Сега идва въпросът това цялото нещо няма ли да стъпи на парите на едни Angel Eyes ... и от там пък вече ако е така ... кое е по-добро от двете(кристален фар с лупа в него или ангелските) ?Тук си трябват наблюдения. Питам толкова много защото искам като се взема в ръце да го направя, да е както трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите наблюдения са че енджълите много трудно се настройват да светят както трябва, а кристалните струват колкото енджълите прожектора с лупата и той колкото енджълите :) има едни колега иво мянков той е от направи си сам и фарове и стопове си направи фаровете му представляват оригиналните фарове с вградени лупи махнал е стъклото и е извил някакво фолио по твърдо от обикновеното като плексиглас стои много добре му се е получило и се вижда много яко!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много реклама Публикувано изображение

 

 

Ето за какво говори братлето

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

С 0.6мм вералит, че се обработва много по-лесно от плексигласа.

Махнах оригиналното стъкло понеже разсейва светлината, а и се губи ефекта.

И все пак самия комплект: прожекторите с ейндъл и биксенон е 260лв.

Монтира се като детска игра и свети много добре.

Редактирано от Ivo Myankov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя пост ли прозря реклама, че не разбрах ??? Пълен комплект: биксенон крушки/35вата/+прожекторите+баластите, кабели, инвертори, силикон =220лв.

Редактирано от IcoZL
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се касае за мен, стоплих, СОРИ!Публикувано изображениеИзвинявам се за поредните постове!

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivo Myankov:Тези прожектори китайски ли са и от колко време ги ползваш? А когато си си правил фаровете с тоя вералит дали си пуснал тема с кое как става защото ми е интересно и ще ми е от полза ако има такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Това ми е оригиналния фар на "Англичанката" ,няма никакви вералити. Просто под прозрачното стъкло на фара, оригинално има допълнителна набраздена пластмаса, чиято функция е да насочва правилно светлината.Монтирана е с 4 мини-болченца. При слагане на прожекторите обаче, същата се маха задължително. Самия фар на " Англичанката" все едно е мислен за ретрофит.Публикувано изображениеВсичко става супер лесно. За самите прожектори, да китайски са/разбира се/, водят се 5-та генерация G5,стъклена лупа, метален рефкектор.Защото има много "големи"марки фарове на "премиум" автомобили, които са с пластмасови лупи и рефлектори на прожекторите, и след година-две употреба им остава само 'готиния" скъп бранд. С тях съм от около 2 месеца и съм изключително доволен.Имат по една година гаранция на баластите и крушките, която влиза в цената ,която съм посочил в предния си пост. Видео в Публикувано изображениеYoutube/как светят/ , колкото искаш.А също и Как се монтират. Линк към кита със самите прожектори ти изпращам на лични.

Фара преди ретрофита:Публикувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си добър с ръцете и мислиш, че можеш да си направиш сам стъклото и да пригодиш лупа добре,давай смело(имай в предвид, че китайските лупи, които продават отделно са пълен боклук,ако ще слагаш лупи търси от някои счупени фарове по моргите от мерцедес, бмв и т.н дето се вика да са фабричните за моделите)!Но ако чувстваш колебание, бих ти препоръчал Angel или Devil eyes, светят си много добре и не слушай колегато по-горе, че трудно се регурлират.От 3-4 години съм с Devil-ки и смея да твърдя, че светят в пъти по-добре от оригиналните Stanley, а и съм без ксенон.Цялата игра е в регулирането им да светят правилно.

Редактирано от Golf-Assassin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"..........имай в предвид, че китайските лупи, които продават отделно са пълен боклук......"

-------------------------------------------

 

 

 

 

А сТига ве, карал си с такива лупи, или някой ти каза.?!Публикувано изображение

Прожектори без ксенон са почти толкова толкова компромисна комбинация, колкото и ксенон без прожектор, само дето при първата не те псуват насрещно движещите се.Публикувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като закачка ли да ти го приемам?!За да го казвам, значи има за какво да го предупреждавам.Нямам намерението да водя безмислен спор.

Редактирано от Golf-Assassin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да питам пък каква е разликата между енджъл и девил айс ? поразрових гоогле ама така като гледам не мога да открия нещо специално за 5та или просто са думи синоними?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сподели моля за какво го предупреждаваш, защото не разбрах карал ли си автомобил с биксенон Г5 прожектори? Защото аз по една случайност съм с такива, и имам някакви впечатления как светят, че за това си позволих да се изкажа. Няма закачки, няма заяждане.Предполагам , че си предубеден, което само по себе си не е лошо, ако не подвежда другите.Публикувано изображение Иначе принципно съм готов да поспорим. Но както и да е де, крайното решение си е на колегата. Пред мен проблема с осветлението вече не е на дневен ред.Публикувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при англичанките е по-лесно заради това което се маха а при японките 5 трябва да се маха и да се слага защото самото стъкло е набраздено :) и проблема или цялостно или направи си сам трябва ;) аз пак пиша за иво мянков човека не е цапнат през ръцете ама не пуска някоя тема да покаже кое как е направил :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да питам пък каква е разликата между енджъл и девил айс ? поразрових гоогле ама така като гледам не мога да открия нещо специално за 5та или просто са думи синоними?

 

Здрасти колега! Енджъл айс викат на ринговете които са около лупата/рефлектора/, като на "баварките" . Девил айс пък казват, на един диод който осветява лупата в определен цвят/син, зелен, четрвен и т.н./ Общо взето, остра циганийка, ама к"во да правиш.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IcoZL Не съм съгласен с тебе по въпроса за ангелски и дяволски очи. И все пак възможно е и аз да греша ( възможно е, но не мисля Публикувано изображение )

 

Та значи, нещата тръгнаха така:

 

БМВ излязоха със своите ангелкси очи:

Публикувано изображение

 

 

После ги последваха Ауди със собствен характер - дяволски очи:

Публикувано изображение

 

 

А демонски очи наричат осветяването на лупата в червено:

Публикувано изображение

 

 

 

Относно качеството на тези G5 прожектори те подкрепям, че са добри, или поне достатъчно добри.

Аз съм с тях от вече 2 години и до сега само 1 баластче ми е изгаряло. Свети си идеално, грам не заслепяват, ако не са вдигнати много на горе де ;) и да лесно се регулират ( просто си регилираш фара все едно си е с обилновенна крушка, понеже прожектора се закрепя за самия рефлектор и по-точно слага се на мястото на оригиналната крушка. )

 

Сега относно мълвата, че тия китайските са пълни боклуци, ами не е вярно, но естествено, че все някаква разлика има!

И аз постоянно срещам хора дето имат мнение за всичко изградено от приказки на други хора, на които техни приятели имат еди си какво мнение.

Асасина, моля те не го приемай като лична нападка, говоря по принцип за този тип отрицателни изказвания: "Не си го взимай, това е пълен боклук"

Уточни, защо ти е такова мнението.

Може би не светят толкова мощно колкото яките нови коли и може би дават по-често дефекти, но определено хората които ги ползваме сме доволни.

По-евтини са.

По-лесен е монтажа.

Светят достатъчно добре.

 

А тема за това какво и как съм правил......

Ами то аз толкова неща си правя сам....че най-накрая ще пусна някоя тема, но не бързам.

Имам някакви идеи и докато не получа 100% удолетворение тема няма да има. А до тогава ще продължавам да ги правя на ново и на ново докато стане.

АКо някой има въпроси, информация не крия и бих споделил, само питайте.

Редактирано от Ivo Myankov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо някой има въпроси, информация не крия и бих споделил, само питайте.

Как става номера със стъклата ? Оригиналните са много оребрени,което според мен е минус пре слагането на прожекторите(разсейки и т.н)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, не грешиш Иво грешката е моя.Писаниците ми се отнасят точно за Демонските очи, и то конкретно за китайските прожектори. Нали ,на самата кутия има картинка с различните варианти на осветяване на лупата , и съм видял Демон, а го бъркам с Дявол .Явно подсъзнателно мешам понятиятаПубликувано изображение То в такъв случай, значи и аз не знам на какво казват дяволски очи.

Тенко, съжалаявам ако съм те заблудил.Публикувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичко изказано до тук нямам еднозначно изградено мнение за нито един от вариантите, а те са доста. Ако няколко човека сложат снимки в темата от различните варианти(с лупи и чисто стъкло; с лупи и набраздено стъкло; с ангелски очи; с ксенон; без ксенон ... и т.н.), но да се вижда как се осветява пътя до колкото е възможно, може би картината ще ми се изясни най-добре :)Иначе ви благодаря на всички за отделеното внимание и време :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съм готов с финалната версия на фаровете и стоповете ми ще пусна една тема какво и как.Ако имаш път към варна звънкай едно телефонче и ще покажа и на живо. Телефона ми го има в профила тук.Моят вариант излиза кам 220-300лв, зависи дали с ангелски очички или без са ти прожекторите дали ще си играеш по-стъклата за да станат кристални или ще върнеш оригиналното.Ако намериш прожектори от някоя по-хубава кола ( ит инфинити мисля имаше тема тук ) и до колкото помня пак ще се изръсиш доста, но после ти предстои и натаманяване по рефлектора за да закрепиш прожекторите и после пак стигаш до момента със стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТематаАз съм с фаровете с прожектори от Инфинити. Радвам се, че повече хора се замислят не само за себе си. Между другото още си карам с тях и няма никаква промяна, работят си както в началото и хората все още си я заглеждат.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сравнявали ли сте на живо прожектори като моите и твоите кое как свети? За 200$ 2ра ръка, твоите би трябвало да са доста по-добри, но дай мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, а кажете ся, кои са дяволски и кои са ангелски очи. Явно съвсем правилно съм видял надписите на кутията на прожекторите/Devil/. Или китайците имат различни интерпретация на термините.Публикувано изображение Явно трябва да се обърнем към офтамолог.Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло демон очи викат на червеното оцветяване. Ако го гоогълниш ще видиш че и червени ейндъли и червени лупи и червени девили наричат демон.

Като цяло това демонското е нова гъзарийка и виждам, че няма ясно тълкуване. Така, че това което ти показваш като девил аз го показах като демон и то все от китайци идва Публикувано изображение

Така, че няма ко да го спорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, в ни'къв случай не споря, защото съм наясно, точно никак..Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ангелски очи са 4 ринга около светлината, девил айс са фаровете с диоди на аудитата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...