Jump to content
mаrto

9-та генерация мнения

Recommended Posts

И така ... проблем ... светна ми една лампа - гаечен ключ :(Какво да правя :unsure::P:P:PШегувам се, естествено :DКогато я купувахме, любезният дилър каза "Сервизно обслужване на 12500 мили, а ние сме на почти 10000 мили.Ама явно са настроили компа на "12500 мили, или 1 година, което се случи първо".Което ми напомня, че трябва да търся подходящ подарък за едногодишна, бавна, англичанка :cool:Таа ... тия дни ще докладвам, как се е справил Hendy Honda, Exeter, със сервизното обслужване ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте,

Карам Сивик 2012 2.2 iDTEC 150 кс - новото купе със стария мотор вече 4 ри години.

Относно дизайна - за мен е по-малко скандален от предходната генерация, но еднакво дълго актуален.

Отвътре е доста просторна за хечбек, има място за три жени отзад, много голям багажник >400л.

Идеална е за семейна кола, като дизаин и като поведение на пътя.

Материалите на дамаската и таблото са качествени, нямам паразитни шумове.

Моята си има запалка но няма пепелник.

Седалките са много удобни. Някои казваха, че има малко място над главата. Аз не го усещам, но седалката ми е най- ниско възможно (така карам "от малък"), висок съм 178см, нямам люк.

Много е тиха. Добра шумоизолация.

Неинтуитивни са светлините и чистачките. С другото свикнах.

Вози по-меко от vw, но някак си, се залепя по гънките и неравностите на пътя.

Кормилната уредба за мен е достатъчно информативна, по-малко от колите на VAG но достатъчно. Реакциите като за несъстезател са отлични и ти предават сигурност.

Мотор и скоростна кутия: мен ме разочарова. Звучи странно, но очаквах повече.

1и2ра са къси, 6та е съвсем без тяга.

Набира добре, но плавно от 1800-3000 оборота, със забелижима турбо дупка. За спокойно шофиране върви перфектно. Когато ми се налага да и давам жега, трябва да сменям енергично скорости и все не намира най-оптималните обороти и предавка. Имам и еди стар Сеат тди 140кс помпа-дюза. При него като го настъпиш, веднага усещаш тягата, на която и да е предавка, която нараства прогресивно. Усещаш усилието на мотора, усещаш и къде му е границата и трябва да смениш на следваща скорост. При Хондата моторът шуми и ускорява много плавно и без да усетиш, влизаш в червената зона и компютърът се намесва..

Смесено ми гори около 5-5,5 без да имам за цел икономии. Еко бутон има - не го употребявам.

Има някой електронни глезотии - на наклон можеш да тръгваш без ръчна, сенсор дъжд, огледалата се сгъват автоматично при заключване, камера за задно виждане и други дреболии. Има и старт-стоп, смятам, че не функционира идеално. Ако искам да тръгна бързо, угасва. При тръгване го изключвам по правило.

Смятам, че зад един актуален дизайн е скрит перфектен семеен автомобил.

Надявам се да ви е полезно.

• Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

искам да попитам някой има ли впечатления от 1.6 дизел със 120 к.с? Динамика, разход, поддръжка?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбщо 6 човека са отбелязали, че карат такава в темата с преброяването. Последния (PREDATORA) e с такава от няма и месец. Прегледай другата тема, намери останалите и ако никой не ти отговори тук, питай някого на лични ;)

п.п. Не съм ги броил, колко са, но в темата за 4-та генерация CR-V има няколко с този двигател и притежателите им са по-активни във форума. Вярно, колата не е същата, но поне може да научиш, как се справя този двигател с по-големия брат на Сивика ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

искам да попитам някой има ли впечатления от 1.6 дизел със 120 к.с? Динамика, разход, поддръжка?

Ами аз още го разработвам и не го напъвам много.  Дали още се разработва или е доста студено времето, разход среден е 5,4 градско, думка към 7/100; нищо общо с това, което са написали. Силно се надявам, че това се дължи на малкото км (2300), поддръжката в Хонда (още не съм сменял, но съм питал) е 250 лв масла и филтри. Верига мотор, ангренаж не се сменя. Преди това съм карал Голф 4-ка 116к.с. 1.9 и ми се струваше по-голяма бегачка, но ще си кажа мнението към 10 000км, за да не подвеждам хората :).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Ами аз още го разработвам и не го напъвам много, дали още се разработва или е доста студено времето, разход среден е 5,4 градско думка кум 7/100 нищо общо с това което са написали. Силно се надявам, че това се дължи на малкото км (2300) поддръжката в Хонда (още не съм сменял но съм питал) е 250 лв масла и филтри. Верига мотор, ангренаж не се сменя. Преди това съм карал Голф 4-ка 116к.с. 1.9 и ми се струваше по-голяма бегачка, но ще си кажа мнението към 10 000км за да не подвеждам хората :)

А включвате ли eco режима?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с включен ЕКО режим е тестван.

Аз разлика с вкл. или изключен виждам само на темпомата и променящите светлини на километража.

Темпомата набира по-бързо с изкл. ЕКО режим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм направил вече почти 50к км. Карам Civic Tourer 1.6 i-DTEC, в Германия, винаги с Еко, за никъде не бързам. Почти винаги оставям колата да ускорява с темпомата, освен ако не съм на зор. Когато е на равно и включено Еко ускорява с макс 6л моментен. Ако го изключа, веднага подминава 10л. Доколкото съм се интересувал Еко-то освен темпомата, контролира динамиката на ускорение и при педал, не само темпомат, както и работата на климатика.

Моите разходи са следните (при топло време без климатик, активна Старт/Стоп система ):

Равен път, 80км/ч - 3.5л/100

Магистрала, равна,130км/ч - 4.7л/100

Градско, равно, спокойно каране, без задръствания - 4-4.3л/100

Градско, планинско, спокойно каране, без задръствания - 4.7л/100

Пътуване от Германия до България, скорост спрямо ограниченията, с максимална 130км/ч (с всичките препятствия, които предоставя маршрута) 5л/100

За 50к км за година и половина не съм имал никакви проблеми, като изключим нагризани от невестулка кабели. Водя си я редовно на обслужване и само наливам дизел.

Но и аз си имам моменти, в които ми се кара малко по-така и тогава колата си харчи. Колкото я настъпиш, толкова ще изгори. Също така и над 160км/ч разходът скача доста. Явно двигателя е оптимален до към 130км/ч. След това и разходът и шума скачат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

pgenov:

Когато напълниш резервоара до горе, чуваш ли как се лашка горивото ? Защото колегите с бензиновите нямат такова оплакване, а при мен доста силно се чува, от 0 до 50к км има ли разлика във вървенето на автомобила? Дали се е разработил и върви повече или си е същия, като преди ?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се плацикането доста добре при спиране. За двигателя - понятието "колко върви" за всеки е различно. Мен ме устройва как набира, ако се наложи да се изнеса бързо. Но това ми е първия дизел и както съм посочил, карам на Eco. Проблемът, като я настъпя при тръгване е, че трябва доста чевръсто да сменя 1-2-3 предавка, че нещо къси идват след като мине 2000 оборота.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

точно това е торсионната греда ;) при пежото което имам 205 на поне 20 - 30 хиляди километра трябваше да се прави ревизия на торсиона щото влизаха боклуци и така ... дано при новите модели не е така... е интерес на истината при пежото беше доста стегнато от зад би трябвало и при тази хонда да е така :)

До колкото съм запознат , дизеловата е с друго окачване !?

Привет,

Карам такава от месец, среден разход по компа 4,4 за 1000 км.! Доволен съм, добре ускорява, до сега карах Примера 2.0, 140кс. бензин . Сивикът е по-пъргав, но Нисана е по-горен клас, по-тежък, лимузина е! Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Имам Сивик 9-та генерация повече от 5.5 години и съм го карал основно по пътищата на северна Америка.

Въпросът към вас ми е дали някой знае може ли да се смени картата на северна Америка с Европа. Ако знаете някой или някъде да го правят ще съм ви благодарен да го споделите. Като чета мненията ви за 9-ката, виждам, че моята се различава доста от тези правени за Европа. 9-ката е разкошен семеен автомобил с малък разход. Моят е с автоматична скоростна кутия, удобен за дълъг път и спокойно каране.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво е окачването и на бензиновия и на дизеловия ХЕЧ, торсионна греда отзад и макферсон отпред, може да има разлика в сетъпа отпред но се съмнявам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с осма ген. има - няма 50 човека във форума, пък за девета освен дамата от Пловдив не съм видял да пише друг.............И по пътя не се срещат често - цяло лято 2 - 3 видях.

има доста сивик 9,но си карат,още нямат оплаквания,та за това ги няма тук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това е торсионната греда ;) при пежото което имам 205 на поне 20 - 30 хиляди километра трябваше да се прави ревизия на торсиона щото влизаха боклуци и така ... дано при новите модели не е така... е интерес на истината при пежото беше доста стегнато от зад би трябвало и при тази хонда да е така :)

До колкото съм запознат , дизеловата е с друго окачване !?

Привет,

Карам такава от месец, среден разход по компа 4,4 за 1000 км.! Доволен съм, добре ускорява, до сега карах Примера 2.0, 140кс. бензин . Сивикът е по-пъргав, но Нисана е по-горен клас, по-тежък, лимузина е!

хееей колега ,и аз бях с примета п12 2.0,яко лапаше масло,сега я смених с сивик9,няма забележки!става и за града и на магистрала!в града е доста повратлива,да координати някакви да обмениме мнения

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.