Jump to content
Topper

Civic '92 "придърпва" при 2500 оборота

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес ми се случи това и не знам от какво е.Преди да я заведа на "чичо доктор" да се ориентирам от какво може да е. Колата е под аватара ми.Проблема е, че до 2000 оборота колата като че няма мощност (D15B2), след това бавно почва да ускорява, към 2500 оборота почва да "придърпва" и "сяца" и след 3000 се изстрелва, все едно е включила турбото (ама няма такова ;) )Това от съединител ли е или нещо друго?Благодаря на всички, които споделят мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си сменил всички филтри,кабели и свещи,мисла че е една честа болест при d15b2.всяка 5та d15ka го има тоя проблем,на които единственото лечение е: смяна на моното с друго,даже и новото да е пак от придърпваща d15b2ka,или преминаване на пълна инжекция.има писано във форума,иска търсене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм сменял още, от 2-3 дни е така, утре ще я карам на сервиз.Смяната на инжекциона не е ли много радикално, аз по-добре да си купя нова кола, ако трябва сменя всичките неща около двигателя (че правих и ремонт на двигателя преди 4-5 месеца....)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами едно моно ти е 30 кинта. Ако ще сменяш колата само на нотариуса ще дадеш повече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си сменил всички филтри,кабели и свещи

+ инжекциона + труда, май няма да е само 30лв.Иначе благодаря за информацията.Макар че няма нищо конкретно, все пак са отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата оправия е да си сложиш газово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои слагане на газово .......наистина ли проблема изчезва с газта ? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не :) и при мен е така но понякога и на бенз и на газ :) понякога просто се замисля :) аз мисля за радикалното решение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли възможно да е съединител, защото не на скорост двигателя си работи гладко ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да е съединителя,по скоро при високите би ти правил мизерии.Според мен ти идва много гориво и се дави.Смени си въздушния филтър.Махни го за проба и ако е по-добре го сменяйПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да е съединителя,по скоро при високите би ти правил мизерии.Според мен ти идва много гориво и се дави.Смени си въздушния филтър.Махни го за проба и ако е по-добре го сменяйПубликувано изображение

 

Едно разумно предложение, май само въздушния филтър не съм сменял, преди 2-3 месеца сменях бензиновия с чисто нов, за това се озадачих.

Благодаря за акъла !

 

ПП:М/у другото, днес усещам, че мирише на неизгорял бензин около колата, като я покарам, значи може би наистина не може да изгори и се дави.... което не изключва свещи/кабели обаче :(

Редактирано от Topper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

симдрома на д15 б2 се проявява в много ниски обороти и е следния при тръгване на 1300 до 1500 оборота колата тръгва и изведъж рязко забива муцуна мисли мисли и се изстрелва,ако е такъв твоя проблем хората както писаха по горе се решава с поставяне на пълна инжекция около 300 лв струва тя .Но при мен проблемът се оправи с поставянето на газовото - няма никакви придърпвания или замисляния ,но проблемът остана само при каране на бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както вече споменах,проблема се лекува със смянатана друго моно,което може и да е било със същия проблем,но това много хора не го знаят.ремонта е около 30-50 лв.с на колегата му писах 1vo да си обслужи колата,ако не го е правил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя, като мине диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя, като мине диагностика.

Ами аз имах същия проблем, но не съм сменял нито моното, нито съм минавал на пълна инжекция, проблема ми го реши едно момче от Варна в цветния квартал Дидо се казва, колата сега си върви вече около 2к км. без проблеми и си ускорява много добре за разлика от преди. Най вероятно имаш нещо запушено по моното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не позна, пукната свещ ( и една зле) така че с 30лв нови свещи и е пушка :)Без смяна на моно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ела да видиш оем свещи нови и пак го прави :) моно капут бих подчертал отново :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая свещ не е пукната току така.беше ли омаслена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех .. и аз го имам същия проблем .... на тоя етап мисля да си карам с моното ... утре ми предстой да видя велика китайска мисъл защо го е направил така ... и ще споделя решение. Ама браво за колегата,че е минал с 4 свещи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя китайска мисъл?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои слагане на газово .......наистина ли проблема изчезва с газта ? :huh:/>

Аз имам същия проблем на бензин, а на газ не придърпва ами леко присяцва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същия проблем само дето има и един страничен ефект, като я опъна на магистралата стига до 125 и не иска повече. При мен свещите са нови, нови кабели и ми казаха, че е от плочката в моно инжекцията(нещо не била наместена както трябва), а може и да е от въздушния филтър понеже е за смяна. Тия дни мисля да тествам как ще е без въздушен филтър и ако проблема го има все още значи, че ще си играя със моно инжекцията. Ако получа някакъв резултат ще споделя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...