Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес въпросният потребител XAXO от Кричим ми вдигна нервите много за момент ,но се въздържах, защото не си заслужава за мижавите 30,40 лв ,но поне да предупредя тук колеги да си проверяват добре частите защото при мен се получи следното.Говорих с колегата преди седмица ,да ми прати полуоска лява цяла комплект и преден мост здрав прав ,думите ми бяха трябва ми перфектен мост.След седмица може и повече днес частите дойдоха.Състоянието на каретата е добро като за втора употреба разбира се (ДАНО СТАНЕ НА КОЛАТА ПОНЕ ,ЧЕ И ТАМ ЩЕ ИЗГОРЯ),иска смяна на маншоните ,но това са нормални работи и просто не се обсъждат.Но мостът ,там нещата са различни,имал е удЪр в ляво точно както и моят му е усукано ухото където се захваща носачът,така и този е имал подобен проблем,е изправен .Е добре ,но коолко ще да е добре това е ПРЕДЕН МОСТ бе аланко.Цялата боя е напукана там където е удрян,но това да беше проблемът,другото което се вижда добре на снимките е ,че е заварян,той е рязан и заварян,там където се хваща самият долен носач е било криво и гайката която е от вътрешната страна на моста е била скъсана и е рязан и заваряна друга гайка от вътре,а старата гайка която е все още вътре в моста си се разхожда вътре и дрънчи страшно грозно, ужасът е много голям,а го питах точно за тези неща,защото моята е с удар в ляво и по същият начин гайката е скъсана и ухото е криво ,та затова аз го сменям,защото всичко по колата ми е перфектно,просто съм такъв човек.Но човекът ми праща такъв отремонтиран за 30 лв ,ами доставката.....ами нервите.В момента когато му се обадих на колегата отговорът му беше ,че ми е пратил изправна част и ,че е карал много време по този начин и е нямал проблеми,е да ама от човек до човек има разлика,той и с тези маншони на каретата е карал и е нямал проблеми,но аз никога няма да карам с такива галоши.Около пет пъти ми беше повторено ,че е изправна част,но той явно не знае че това е МОСТ и всякаква чужда намеса от рода е немислима.Е добре попитах го ще може ли да му го върна обратно този мост поне да си взема там някви 20 лв за утеха то са е видяло ,че е набутка, е ми не може сложи го казва ако не стане си търси друг ,а този го ВЪРНИ ЗА ЖЕЛЯЗО,ей тук вече ако бях на по близо ,не го виждам.Та всичко за 30 лв ,но защо трябва да го прави ума не ми стига.http://staffolino.snimka.bg/automobiles/koli.634632.28397056http://staffolino.snimka.bg/automobiles/koli.634632.28396994http://staffolino.snimka.bg/automobiles/koli.634632.28396984

  • Нагоре 4
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е било редно да ти каже " пич ремонтиран е заварян е карал съм го лично така но ти си прецени дали ще го вземеш " иначе изглежда прикриване и прецакване от негова страна...дано колегата се поправи

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е идеята,бях го питал за рейката преди това ,е немога да се кривя ,каза ми тече рейката и аз си прецених,че това не е моята рейка и намерих друга,така щях да направя и с моста,но....

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни цървули братче!Хвърлям го този мост,ама не го продавам на никой,за да се пребие!Говорим за 30лв!И по-лошото,неможеш да си свършиш работа и да си караш количката!Всички детайли около една сделка трябва да се споделят, и купувача да си преценява.За жалост има много такива мизерници и предполагам и този колега е бил набутан от някой друг с този мост,та сега той се тарикати и той го чисти по този начин!Ей никой не хвърля нищо в тази държавааа :D

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми стана ясно имало ли е преглед на пратката и ако да, защо не си я огледъл ня място и ако е имало проблеми "ресто". Всичко с историята добре до в момента с вторичните това е върха на наглоста нахалството и подигравката да мислиш че 30 лв ще оправят положението идеата на форума е да обединява потеребителите му и те да си помагат в нужда, а не да се цакат един друг, много хора не се замислят за това или май не могат, но това е действителността за жалост. Според мен за такива некоректни потребители няма място във форума пък и не само.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тоя форум се напълни с такива екземплари,дето само се чудат как да си продадат счупените части и нямат по 1 свястно мнение.все едно аз да си взема от майстора счупеното каре,което смених завчера и свирещия заден лагер и да ги пусна по 20-30 лв.не че някои ще разбере,че са счупени.сърце не ми дава.такива дребни гризачи си плачат за дърво,не банове,не ала бала.направо качвам 2ма 3ма в колата и го намирам и му набивам счупения most в задника.

  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно темата небързайте с коментарите! Относно въпросният мост казах ти че незнам в какво състояние е. имаше опция ОТВОРИ И ВИЖ. Не съм твърдял че е в перфектно съсрояние! Казах че съм карал дълго време без проблеми !

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистена е имало тази опция ОТВОРИ И ВИЖ, купувача каде е гледал служителките в еконта ли, не се сдаржах и за това пиша, не искам да защитавам никои. Пазарувал сам от колегата ХАХО и не сам имал проблеми, точно за това е тази опция отваряш виждаш и ако те устроива плащаш и вземаш, ако ли не които го е пратил да си бере грижата плашаш само доставката, едно е да изгориш с 5-6 лв, друго е с 40лв, ако един от 2 мата в спора си пази товарителницата от еконт там пише всичко и ако му го е пуснал с тази опция не винете продавача аколи не виновен си е и да му върне парите ще е наи подходящото ешение на спора. Поздрави на всички колеги, и без кавги живота ще е по лесен

Редактирано от dan4o
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мислиш,че мога да разопаковам на цяло този мазен мост в офисът на еконт и да го прегледам изцяло.Имаш ли си на идея в какво състояние ще изпадна ,той е леш бе пич да го беше избърсал малко,целият е в хидравлично масло.Това с опцията добре знаеш ,че няма как да стане точно за този случай ,просто си избърсахме ръцете добре знаеш ,че е така.Извадих полуоската огледох ,я ,хареса ми и това беше,не мисля,че не си видял мостът в какво състояние е,както си каза за рейката така и тук можеше да ми кажеш пич ,така и така имало е ремонт по моста,но съм нямал проблеми следователно аз да преценя.Но явно си решил да си го спестиш.Е ми не е коректно,ако си имаш на идея колко неща съм пазарил от колеги тук ,за първи път нещо такова ми се случва,връщал съм пак са ми пращали какви ли опити не сме правили с добре познати колеги тук в форума,но тук завършихме по друг начин.Между другото послушах те ,днес го върнах на вторични поне да не го гледам да ме е яд, тези дни колега пак от форума ще ми прати по-добрият мост и ще си свърша работата,останаха ми само ядовете ,парите не са ми проблем особено тази сума,но ядовете цена нямат повярвай ми.

  • Нагоре 2
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има система за рейтинг ;) Виж си под аватара в профила. Твоят е положителен.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега аз както казах съм доволен от полуоската която също закупих от него и на него му го казах това ( все още не е монтирана дано да е същата поне тя),НО ПОНЕ Е ЗДРАВА.Но със мостът нямах късмет е здраве да е , дано поне помогна на някои други колеги по този начин.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "dan4o" , ако искаш направо да си монтира моста пред Еконта ? Какви са тия работи ? Като продаваш нещо с ясната цел да вземеш било и 5 лева не се прави така , нали се сещаш ? Има си някакви неписани правила ако искаш да си коректен.Като си продал скраб , връщаш парите и се извиняваш а не се оправдаваш.На всеки може да се случи да продаде нещо некачествено , я по невнимание или недоглеждане но ако си точен казваш "Сори , ето ти кинтите" и няма тема и 101 безсмислени коментара след нея.На тебе ако ти пратят 4 джанти например ще ги монтираш ли пред офиса и да врътнеш 1-2 кръгчета за проверка дали са криви ?

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 5
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

прав си колега Редактирано от atoma
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно въпросният мост казах ти че незнам в какво състояние е. имаше опция ОТВОРИ И ВИЖ.

Извинявай колега, но след като си казал, че не знаеш в какво състояние е (а все пак трябва да знаеш, човека те е питал) и получателя ти казва в какво състояние е моста, даже и снимки е направил, наистина ли мислиш, че опцията "отвори и виж" те оневинява ? :huh: Когато един коректен човек праща нещо, дето не знае какво е, винаги е готов да поеме последствията .. ;) Малко извън темата, но е полезно :Опцията"виж преди да платиш" е измислена предимно за телефони, очила и други предмети, които просто да огледате в какво състяние са, или пък за да се убедите дали пратката съдържа това което трябва и дали не е увредена при транспорта ..Когато вземате части и трябва да се убедите в тяхната изправност, опцията е "пробвай преди да платиш" но в този случай пратката не е до поискване, а задължително до адрес ..Идва куриера, монтирате частта пред него, ако работи- плащате, ако не я отказвате ..Освен това статута на пратката винаги може да се промени . Ако я няма опцията "виж преди да платиш" примерно, казвате на служителя в офиса, че я искате, той се обажда на изпращача и я изисква по телефона от него ..По същия начин може да се промени и от "виж преди да платиш" на "пробвай преди да платиш", пак с обаждане на изпращача, само че трябва да дадете адрес и на другият ден ви доставят пратката в къщи ..
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега но колата съм Я карал над година с този мост и съм нямал проблеми!

  • Нагоре 3
  • Надолу 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Хахо , и аз съм карал с пукнато предно стъкло и е нямало проблеми но не го продавам след това.Не се заяждам , просто може другият път аз да купя нещо от теб и да изпадна в същата ситуация.Взимал съм неща 2ра ръка които след проба съм връщал без проблеми но колегите са били точни.Също съм и продавал като винаги съм казвал , че след изпробване ако нещо се съмнява човека да го връща обратно.Пак ти казвам , на всеки се случва и е напълно нормално обаче ти би ли си сложил заваряван мост , лепено стъкло , наварена джанта и тн и тн ?

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1- към всички колеги по горе, не защитавам никои нито купувача, нито продавача.2- към колегата Zlatozator,осваен опцията да го прегледаш преди да го платиш има и опция да го пробваш дали работи в рамките на 15 мин и т.н за твоя случеи, нз ква е часта и наистена ако може да се пробва пред офиса пробваите, например крушка,касетофон и т.н да не изброявам.3- към колегата Mkilla не съм казал да си монтира моста пред офиса на еконт и не ми даваи такива смешни примери да си сложиш джантите и да направиш един завои и да ги платиш, повярваи ми работил съм мн по вече от теб с ЕКОНТ, никои няма да ти направи забележка ако направиш обстоен преглед на стоката нали си даваш парите, а колкото до опарения колега(автора на темата)кога видя че моста е заваряван преди да го монтираш ли, можеше да го видиш и в офиса и да откажеш пратката, не си мислете че и аз не сам горял но тва е др тема, тва ващо е направо детски смях колегите от горните постове с вашите коментари не мислите ли че защитавате купувача аз да ви попитам, предложих алтернативен вариянт да се оправят двамата, единия му продал скапан и заварян мост другия в яда си ги дал за скраб и ние сме седнали като адвокати да се разправяме. НЯМАМЕ И КАПКА МОРАЛ, ДОКАТО ИМА ТАРИКАТИ ЩЕ ИМА И БАЛАЦИ ТВА Е ГОРЧИВАТА ИСТИНА В България без заяждания повече и с наи -добри чуства, никои да не се чуства обиден или засегнат от моите коментари

  • Нагоре 2
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не искаш да го моля да го вземе ти ако си ще си го закачиш на стената ли този мост ?аз не пиша темата да се оправяме с колегата тук до колкото трябваше да се оправяме се оправихме по телефона. А ТОЙ АКО БЕШЕ КОРЕКТЕН НЯМАША ДА СЕ СТИГА ТО ТУК.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягам колега :) Виж , ако ще и ЕКОНТ да са твоя фирма и да си караш сам стоката , да си я разопаковаш и пробваш не е правилно това което става.Колегата Soichiro да не е автомонтьор ? Ако ще да го гледа този мост 1 час и не разбира какво от това ? Отделно в момента когато купуваш нещо и особено то ти трябва много искам да ти кажа , че си толкова разсеян и не гледаш въобще за дефекти а явно трябва винаги да се прави.Ти ако отидеш в АЕЦ и ти покажат здрав до развален реактор ще познаеш ли разликата? Еми не , няма да знаеш и не ти е работа , има си инжинери както и в случая си има монтьори.Утре ти , аз или някой друг ще изпадне в същата ситуация и какво правим ? Примера ми е съвсем на място и искам да ти кажа , че никой нормален човечец в ЕКОНТ няма да те чака повече от 5 мин да му се моташ в офиса и да гледаш умно стоката която си поръчал.Бях си поръчал видео карта с опция да я пробвам преди време и като му казах на пича който я донесе (ЕКОНТ куриер) оня ми каза точно и ясно "Извади я от кутията да я видиш но няма как да те чакам да я слагаш в ПЦ-то".Към теб може да са по търпеливи , не знам.Нали се досещаш , че ако се бяха разбрали за парите защото 99.9% става въпрос за тях , нямаше да има и една тема в този раздел.Спрете да продавате счупени части колеги ! Това е опасно , разберете го.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,Толкова ли е трудно просто когато пазарувате нещо искайте да е маркирано и се разберете за срок. Така с правилно направени снимки и приведена стока в търговски вид и като сте се разбрали няма да има подобни теми... И мен се опитаха с една генерация да ме изпържат.За щастие не успяха. :cool:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам колеги не искам да защитя никои нито продавача нито купувача, но вие явно не искате да разберете и ми вадите от 100 кладенеца вода, колега за кви реактори ми говориш нз. Добре казвате колегата купувач не е автомонтор що да не би колегата продавач да е, винаги поглеждаите и от 2 те страни, аз по-вече не искам да споря с всезнаиковците в тая тема, доколкото за пържене с пратки изгарял съм мн пъти и аз от недоглеждане а относно колко ще се размотаваш в офиса им, аз си плашам и когато реша да бръкна в джоба си и да платя тогава, достатъчно търпеливи са момчетата тва им е работата се пак ти си клиент и сещаш ли се че ко почнат да ти правят забележки има и други доставчици СПИДИ,ЕВРО-ПЪТ,ОИРОШПЕД И ДР да не ги изреждам.Сещате ли се че колегата продавач щом е пуснал пратката с оглед и знае че е пратил калпава част, купувача ако не я хареса и върне че трее само доставки да плаща но тва не го имате впредвид Пак казвам не искам да засягам никои и за тва спирам да пиша с наи добри чуства към всички колеги.

  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми той като не знае ,че е продал калпава част ,защо не каже пич може ,не съм видял върни ми ,я не знам поне аз така бих направил де.Той ми се обяснява да съм ,я продал тук или да съм ,я върнал на вторични. Всички коментари са безсмислени колеги,няма смисъл да се обясняваме като някой пенсионери тук.Идеята ми беше друга да си имате едно на ум,то и без това няма какво друго да направи човек в този случай.

Редактирано от Soichiroo
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно темата се изчерпа. Катинар засега, за да не се разтягат локуми. Ако има друг опарен от същият потребител, да се свърже с някой от модераторския екип на ЛС за да се отключи темата.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм потърпевш от въпросния продавач.На мен ми продаде две врати за хеча с уговорката ,че има ли съвсем малки петна ръжда по тях.Доверих му се ,но в момента, в който ги получих от куриера разбрах ,че съм се опарил.Двете врати отдолу бяха целите в ръжда точно там, където ме беше уверил този ,че почти няма.Писах му едно лично,че тези врати са по зле и от мойте,но пича така и не ми върна отговор.Внимавайте от кой и какво купувате, че в днешно време всеки гледа да те прее**!

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих да не пиша в темата но вие ме изкарахте най големият измамник ! моста не знаех в какво състояние но ОК виновен съм но съм го карал една година и от горе без да имам какъвто и да е проблем правен е ремонт(не от моя страна не знаех за заварките )а колегата който е за вратите колко снимки ти пратих и точно с ръждата не съм те убеждавал че ръждата е била минимална !!! и след като си видял в еконта че не ти харесват защо не ги отказа ! не преувеличавайте с думите си .

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ooo не изобщо даже не си ме убеждавал ,а снимките ти бяха толкова зле че никога неможеш да разбереш колко са читави и най-вече за мястото под самата врата те питах как са и ти каза, че са ок.Така че пич поеми отговорност
  • Нагоре 3
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ти видяха селските лапешки историй.То ти са пише няма къде да избягаш продължавай така да лъжеш хората и та виждам как ще изхвърчиш от форума ще намразиш думата Хонда и ще си купиш Опел.(обикновенно така се получава).

  • Нагоре 4
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ,,колегата,,е не коректен,нека се вземе под внимание това :angry:

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета форума, особено коментарите покрай покупко-продажбите...

ВСИЧКИТЕ СТЕ ЗЛЕ.

Първия тръгнал да си прави колата "щото е такъв и иска всичко да му е наред" ама тръгнал с 30лв за мост, после обижда на селянин, някой който му е пратил стока, а той не я е огледал.

Вярвам че другия път ще си купи ТВ от Технополис, ама понеже не проектира LCD матрици, ще обвини Технополис, че са го преметнали с контраста....

 

Всичките коментирате част за 30лв, сякаш някой е излъгал 400 човека и сте клуб на измамените...

 

Искам да знам колко от Вас, като си продават колите, описват на потенциалния купувач всяка забележка и дали случайно не разчитате да не бъде забелязано това и онова...

Ама като купувате имате гърла да спорите, евала :blink:

 

Голяма част от вас чоплят семки и защитават КУПУВАЧА, щото по подразбиране продавачите лъжат, само не разбирам как ще лъжат , ако си вържете гащите както трябва...

 

Ако толкова е важна частта, защо не си я купите от магазин, дори да е заместител, а не внесена от Япония?!?!?

Ако ще е ползвана част - ами искайте снимка, искайте продавача да си маркира някак частта, за да му я върнете като не ви хареса, за да не ви изклатят с номера "не знам какво ми връщаш"!

 

Ми като Ви е толкова капацитета, заслужавате си го, не разбирам в какъв свят живеете?

Много сте морални, като недогледате нещо, а като бръмчите на червени светофари, ОТНОВО с гърне ЗА 30ЛВ, не се съобразявате с моралните норми, да не коментираме ЗДВП!

 

И стига приказки от рода на "тук във форма уж сме се събрали"... бла бла с идеална цел :lol:/>

не съм сигурен колко от Вас си вярват все още като говорят така.

 

Ако някой иска да си търси правата, да не разчита на рейтинга на потребител, щото ако няма комисия, която да решава казуси, тоя рейтинг е като вота при изборите - тоя с по-добри ораторски умения води ;)/>

За целта се купува от магазин, където сте потребител, защитен от закона, получавате документ за покупката си, имате права за връщане в определен срок и гаранционни условия.

 

В момента в който сте решили да си спестите 50лв, пазарувайки на сляпо, АВТОМАТИЧНО ГУБИТЕ ВСИЧКИ ТЕЗИ ПРАВА, ЗАЕДНО С ПРАВОТО ДА МРЪНКАТЕ, ЧЕ САМИ СТЕ СЕ ПРЕЦАКАЛИ. :rolleyes:/>

 

Не ми се занимава да администрирам, щях да съм изчистил всичките такива теми и акаунти на мрънкащи "моралисти" - смешници с прекалено много свободно време...

Просто в случая реших, да Ви кажа как изглеждате отстрани в тази тема и N на брой други подобни. :lol:/>

  • Нагоре 9
  • Надолу 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е заключена по желание на автора и.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...