Jump to content
vpop

K24A3 и ГИ

Recommended Posts

Направи следното, сутринта след като е приспала колата развии скобата на маркуча към филтъра на газта за реиката и полека гго издърпваи, трябва да изсъска, ако не изсъска може би някои от инжекторите не затваря хубаво и газта която е от изпарителя до реиката си изтича. Но лично се съмнявам в това, всяка кола дето работи на газ така си мирише като я подушиш покраи двигателя, ще свикнеш Публикувано изображение

За резервата, и моята е така, и все се каня да я вържа да я наглася ама нещо последния ми опит остана безуспешен, маи ми се е прецакал преходника от УСБ към ком порт, или просто софта не се погажва с Вин7. Щото при мен събира 23 литра газ, всеки диод ми е около 25-30 км а резервата като вземе да мига минавам 100 Публикувано изображение та иска калибрация ама....

 

От преходника е, софта се разбира прекрасно с Win7. Поради тази причина аз го ползвам на запасния лаптоп, че той си има физически COM порт и няма никакви проблеми с комуникацията на BRC-тата. Пробвал съм с разни преходници и къде захапе къде не и не ми се хабят нерви по комуникацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, като изгорят клапаните ш ти шитна цяла глава, тъй като имам една резервна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тва си говорим, писна ми от преходници и боклуци, ще си сваля накрая настолната машина долу и ще си свърша работа баси. Усетих че не е от Вин7 щото имам втори лаптоп с ХР и с него не стана, помислих да не ми се е прецакал кабела ама ти сега ме успокои :)/>/> накрая ми писна и го зарязах. Нищо на пролет може пак да се захвана, сега ме мързи и ме е налегнала зимна депресия хахаха :)/>/>

iso_eu радвам се че си ме наредил до колегата Kring ама немога да се меря с него , тои е профи и ни по знания ни по умения мога да му стъпя :)/> аз съм си чисто и просто по неволя научил някои неща и с тях гледам да предпазя колегите от мои и чужди грешки :)/>

Току виждам и колегата Парадокс които ми липсваше последно време се е появил с офрта за глава. За това няма да се плашите галви бол, карате на газ после Парадокса ще ви оправи, така и вие доволни и тои :)/>

jijane гледам че си ми градски ако я окъсам нещо с кабела ще те търся да си оправя поне тея нива че е много гадно с 50% резерва е бати :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Слави CR-V Верно се замотах много, сега търся инфо за Romano- дали с ОБД или без ОБД т.е. каква е ползата и риска, или да си цапвам БРЦ-то Публикувано изображение/>

че верно щях до сега да я изплатя ГИ с тея км.

 

 

 

Виж има тема в раздела газови точно за романо, и то в софия и с няква невероятна гаранция :) ти беше с К20, за него абсолютно без проблем се вписваш с Ги без ОБД, колежката от зарата е със същия мотор и с БРЦ дори по стар модел от секуент и няма яд. Кринг по спомен потвърди също че няма нужда от ОБД дори маи неговата кола е със същия мотор и БРЦ. Това ми се върти като спомени, макар че последно време паметта ме лъже нещо, явно ми е изгорял някои клапан в главата :) За романо скоро се заговори 1-2 години и уж все са доволни, ама е на цената на БРЦ почти та не знам струва ли си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Публикувано изображение За романо скоро се заговори 1-2 години и уж все са доволни, ама е на цената на БРЦ почти та не знам струва ли си.

 

Ами къде ходих при Romano - ми рекоха че по нищо не се различават двата модела , освен че единия има ОБД , а другия няма и то само в компютрите. Но пък не дават гаранция и нямат опит дали ще светва чека. Освен това пък ми хареса че дюзите не са на рейка и се монтират с много къси маркучета.

 

Цената е по ниска от БРЦ !

С обд 1300, без 1100 лв. в неофицялен сервиз. Офицялния е по скъпо.Даже искат повече от БРЦ -то !

 

Та като казах намират се необорудвани двигатели по 1000 -1200 лева, та ако ще и буталата да се разтопят Публикувано изображение/>

Колега Парадокс стига ни плаши Публикувано изображение:D/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ти хареса че не е на реика а с маркучлета, мен тва пък не ми харесва, много връзки, много потенциални проблеми :) БРЦ с реика на раил е 1100, но за мен БРЦ е БРЦ когато си е с неговата реика 1350лв, Раилите са малко на късмет, инак пък са евтини ако се скапе фърляш и направо нова. Ремонтния и комплект е евтин, но всичко тва все пак е свързано с твоето време и занимавка :) макар че един раил не би могъл да се справи с смесите във високи обороти на твоя мотор и чека не е изключено да ти го напомни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Romano я следя да, а за БРЦ -то да само вариант с БРЦ инжектори, другите Ралите хич не съм ги поглеждал Публикувано изображение/> . БРЦ- то ще се справи ли във високите обороти и като се включи Ви тека или и там , ще трябва бензин да се пуска по малко ? говорим за двигател К20 . Поизхарчих парата и сега събирам на ново - барем да сложа нещо качествено.Трябва да питам Kring за високите обороти как е при него положението. че нещо не ми се нрави и допълнително бензин да се пуска, тоя проблем не може ли да се реши с по големи дюзи и по мощен изпарител по принцип ?

 

Пък при БРЦ-то ми хареса също идеята на Kring да се връзва МАП сензора на колата с ГИ . Говоря за Секуента - 1350 лева !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще го изчакме да отговори, аз съм сигурен че ще се справят, те ако не могат та кои :) тряя само принс и кеихин ли да слагаме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Romano я следя да, а за БРЦ -то да само вариант с БРЦ инжектори, другите Ралите хич не съм ги поглеждал Публикувано изображение/> . БРЦ- то ще се справи ли във високите обороти и като се включи Ви тека или и там , ще трябва бензин да се пуска по малко ? говорим за двигател К20 . Поизхарчих парата и сега събирам на ново - барем да сложа нещо качествено.Трябва да питам Kring за високите обороти как е при него положението. че нещо не ми се нрави и допълнително бензин да се пуска, тоя проблем не може ли да се реши с по големи дюзи и по мощен изпарител по принцип ?

 

Пък при БРЦ-то ми хареса също идеята на Kring да се връзва МАП сензора на колата с ГИ . Говоря за Секуента - 1350 лева !

 

Здравейте,

При Црв к20 в-тека е малко по шантава работа от Б серията.Има авансово колело на разпределителния вал , изключване на един от клапаните при ниски обороти и къс ,и дълъг път на всмукателния колектор.Всичко това в зависимост от оборотите и натоварването работи в някаква комбинацията.(Другата му функция е да причуква докато е студен и да дразни, но за това си има отделна тема).

Реално няма някакво рязко изменение на газоразпределението както при Б-серията , всичко се променя много по-плавно. Това много облекчава настройването на системата.Докато си търсех кола съм виждал ЦРВ-та със какви ли не марки газови уредби , и кадърно поставените си работеха доста добре.Затова и препоръчвам на всеки да си избира уредба колкото по марката , толкова и по майстора.

 

За БРЦ , варианта 5G,с оранжеви инжектори и 1500Мб редуктор е това , което ти трябва .Той е за коли от 100 до 120 квт.Даже няма смисъл от тръба ф8.Вече не си спомням до колко процента натоварване достигат инжекторите на високи обороти.Като се замисля над 4500 оборота , едва ли съм я карал някога.С това челно съпротивление разхода става доста солен като мине над 130км/ч.Бензиново подпомагане май не съм го включвал , но трябва а проверя.Пък и то се прави да работи над 4500 или 5000.МАП-а също го включих просто така , за да разбера дали работи.Не съм забелязал разлика без него , но трябва да има някаква.

Надявам се и колегите от Ланди-ренцо и Романо да споделят как е при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли колега от Романо :)/>

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли колега от Романо :)/>/>

Аз съм с Романо от три години,ако имате въпроси ше се опитам да отговоря,колкото мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Добро УтроКолега да ти кажа и аз не съм почитател на високите скорости но пък като трябва да изпреваря бързо -вдигам 5500 об. даже.То като се замислих е хубаво да се пуска по малко бензин за да не се спичат инжекторите ама все пак ме човърка дали да не се сложат по големи дюзи и изпарител че да си върви във високите обороти. При К20 - Vtec е както казваш само на всмукателя и примерно по някакъв начин ако се ограничи включването на Ви тека дали ще е проблем за двигателя. В смисъл да работи по нормално ГИ. Верно сега хората гледат да си ги направят пълен Витек т.е. и на изпускателя и на смукателя ама знам ли.Имаш ли впечатления за ГИ как е при двигатели с пълен витек от К - серията ? Примерно R туре е така заводски,а другите не съм ги разучавал подробно кои са с двоен Витек. Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-голям изпарител и дюзи ,отколкото са препоръчителни е възможно да имаш проблеми с празния ход и ниските обороти .Инжекторните времена , падат под минималните възможни за дюзите. Тайп Р с К20 сме правили с БРЦ , но окомплектовката за него е с по-мощен изпарител , и по-големи инжектори. Малко отклонение от темата но е заради в-тека: Един от първите инжекциони , които съм правил е на собствената ми Б16-ка.Тогава и аз имах доста притеснения заради в-тека.Освен това в кита беше изпарител до 100 квт,и си го сложих него, толкова ми е разбирала главата.Реших да не рискувам с настройките и я програмирах над 5500 да минава на бензин.Хем карам почти през цялото време икономично , хем когато ми трябва мощност я имам цялата възможна.Така вече 4-5 години и около 60000 км.Митко Парадокса още чака да изгоря клапани и да си купя глава от него.След това съм правил много коли с променливо газоразпределение VVTi, Валветроници , Субару турбо, ВТИ-та и сме ги настройвали да работят на газ през целия диапазон на в-тека , но моята си остана така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета гледам доста сте изписали.колкото до харчалъка на моята след първия тест е както следва:БРЦ SEQ 24 - 1500mbar - Жълти инжектори с 20% бензин при натоварване.Откакто сложиха сместа на 2%-7% не съм имал Check engine, засега си върви добре.Та да си дойдем на думата за харченето:карана е само София градксо и софия околомръстното 50 на 50:Бензин - 0,8 - 1 литраГаз - 12-13 литраСпоред мен бензина не е от натоварването ми е по скоро от палененто сутрин и докато прехвърли на газ.Както винаги от пълно до пълно съм ги мерил.Специално за оборотите и газ - vtec - бензинне съм забелязал да има проблеми, няколко пъти даже тествах пълна до прекъвач не е показало да е бедна сместа.

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега дай снимки от монтажа, къде гти монтираха ?Искаш да кажеш оранжеви инжектори ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен колегата беше монтирал в Пловдив, но имаше някви дертове с чека та в сервиза в София ги оправяха :)/>малък даи д аго видим тоя акорд като си доидеш в Пловдив бре, че нещо ми е влезла мухата за такова комби :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки, малко са калпави ама с моя гсм толкова.жълти са инжекторите - моя грешка.http://imageshack.us/g/1/9904671/

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки, малко са калпави ама с моя гсм толкова.жълти са инжекторите - моя грешка.http://imageshack.us/g/1/9904671/

Махнал си капака за снимките или при този монтаж вече не може да се сложи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки, малко са калпави ама с моя гсм толкова.жълти са инжекторите - моя грешка.http://imageshack.us/g/1/9904671/

Махнал си капака за снимките или при този монтаж вече не може да се сложи?
Ми имаше два варианта да го режат и да слагат дюзите по далеч или под ъгъл, или да го повдигна с втулки/шайби при сегашния монтаж.Но аз реших вообще да го махна, не съм естет триа ми да върви не да има капак.сега седи в багажника и събира прах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък, колко е данъка на тая кола в Пловдивп.п. уффф ти с тея 9 поста няма как да отговориш, трябваше на ЛС ама не съобразих :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък, колко е данъка на тая кола в Пловдивп.п. уффф ти с тея 9 поста няма как да отговориш, трябваше на ЛС ама не съобразих :)/>

Скоро разисквахме въпроса с колеги от различни населени места - около 350лв +/-20лв (най-висок беше в Добрич???).Моята беше 570лв, но стана ли над 5г. падна на около 350лв! За логика мисля да не говорим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя с интерес темата,защото от скоро карам на газ,въпреки проблемите,които знам,че ще имам.Даже вече монтирам ГИ в сервиза и успяваме да настроим газовия комп. към фабричния.Момчетата,които ме познават от по-отдавна знаят за мнението ми за влиянието на газта в/у F,K,и B двигателите.(все пак съм от другата страна на барикадата и съм видял много поразии)Съжалявасм ако се отклонявам от контекста,но има неща,които няма как да не си ги кажем тук...........Има Проблем!!!От около година зачестиха посещенията в сервиза за корекция на горивната смес.(съвет от монтажниците на ГИ,които изпращат потребителя в Хонда сервиз защото светнал чека).Проблема е ,че ТЕ не са се справили с настройките а в повечето случаи даже не са разбрали къде са сбъркали.Наистина нещата не са толкова трудни само да имаш желание и време.(настройката в движение с лаптоп в скута е задължителен а не само автоматичната настройка,която я има във всеки софтуер на повечето производители на ГИ)Аааа,.... сешам се за нещо много важно......ГИ с OBD за HONDA преди 2006 е "пари на вятъра",защото FUEL тримовете не ги следи компа на Хонда до 2006.(има малки изключения при USA моделите)Длъжен съм да Ви покажа и няколко снимки на К двигатели оборудвани с Валв Сейвър,което да ви подсеща за реглажа на клапаните,независимо ,че някой Ви е убедил,че няма да има проблем.Ще карам на газ,защото ми е евтино,но знам ,че след време ще има проблем,който ще описвам на всеки 10к.км.и ще публикувам таблица с луфтовете на клапаните и снимки.Ето една от миналата седмица и една от вчера. И дветв CRV-та са оборудвани с ГИ.Едната е с "ФлашЛюб".Снимките са правени лично от мен и са с разрешението на собствениците на двете возила.

gyrbica.JPG

val k24.JPG

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия снимки кво общо имат с газта, че не можах да се светна?!?F-серията няма проблем с класическите газови уредби, вервай! ;) Митовете и легенди за края на света май не са много верни, а че някои сервизи имат печалби от подобни няма как да коментирам.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия снимки кво общо имат с газта, че не можах да се светна?!?F-серията няма проблем с класическите газови уредби, вервай! ;)/>

Ти си наблюдавал ЕДНА F20-ка (твойта) а аз поне 100.Писал съм в тема за К сериите,защото не съм намерил за F двигателите(имам доста снимки).Нали не си мислиш,че си търся клиенти за реглаж на клапани :):):) Нямам нужда.Поздрави, и не се изказвай неподготвен без добър опит и наблюдения.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отговори на въпроса. :rolleyes: Нямам F20ка, а F18ка - не че има значение.Моят опит е истински, а не измислен и съм сигурен, че нямаш нужда от нищо. :P

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя с интерес темата,защото от скоро карам на газ,въпреки проблемите,които знам,че ще имам.Даже вече монтирам ГИ в сервиза и успяваме да настроим газовия комп. към фабричния.Момчетата,които ме познават от по-отдавна знаят за мнението ми за влиянието на газта в/у F,K,и B двигателите.(все пак съм от другата страна на барикадата и съм видял много поразии)Съжалявасм ако се отклонявам от контекста,но има неща,които няма как да не си ги кажем тук...........Има Проблем!!!/>От около година зачестиха посещенията в сервиза за корекция на горивната смес.(съвет от монтажниците на ГИ,които изпращат потребителя в Хонда сервиз защото светнал чека).Проблема е ,че ТЕ не са се справили с настройките а в повечето случаи даже не са разбрали къде са сбъркали.Наистина нещата не са толкова трудни само да имаш желание и време.(настройката в движение с лаптоп в скута е задължителен а не само автоматичната настройка,която я има във всеки софтуер на повечето производители на ГИ)Аааа,.... сешам се за нещо много важно......ГИ с OBD за HONDA преди 2006 е "пари на вятъра",защото FUEL тримовете не ги следи компа на Хонда до 2006.(има малки изключения при USA моделите)Длъжен съм да Ви покажа и няколко снимки на К двигатели оборудвани с Валв Сейвър,което да ви подсеща за реглажа на клапаните,независимо ,че някой Ви е убедил,че няма да има проблем.Ще карам на газ,защото ми е евтино,но знам ,че след време ще има проблем,който ще описвам на всеки 10к.км.и ще публикувам таблица с луфтовете на клапаните и снимки.Ето една от миналата седмица и една от вчера. И дветв CRV-та са оборудвани с ГИ.Едната е с "ФлашЛюб".Снимките са правени лично от мен и са с разрешението на собствениците на двете возила.

С какъв модел или марка ГИ работите,че ми стана интересно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отговори на въпроса. :rolleyes:/> Нямам F20ка, а F18ка - не че има значение.Моят опит е истински, а не измислен и съм сигурен, че нямаш нужда от нищо. :P/>

Отговарям веднага:1 подобно износване НИКОГА не съм наблюдавал на двигатели без Газ.2 F двигателите страдат от това в 90% от случаите на "пропадане на клапаните"3 Моят опит не е измислен(звучиш несериозно ако си мислиш,че е) и имам нужда от много неща но не и от клиенти за реглаж на клапани.Така добре ли е?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре , много хубаво е , че си постнал тези снимки , но си сбъркал темата.В другия раздел за джипки, обсъждахме шум в двигателя на ЦР-В и един от колегите побликува сервизен бюлетин на хонда , в които пише, че 2002 год ЦРВ има проблем с износване на разпределителен вал и прегряване на 4-ти цилиндър.Без помоща на газова уредба.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре , много хубаво е , че си постнал тези снимки , но си сбъркал темата.В другия раздел за джипки, обсъждахме шум в двигателя на ЦР-В и един от колегите побликува сервизен бюлетин на хонда , в които пише, че 2002 год ЦРВ има проблем с износване на разпределителен вал и прегряване на 4-ти цилиндър.Без помоща на газова уредба.

Добър отговор,пък и разликата от ГИ до ГИ е доста голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми развитието на темата,защото до сега всичко беше розово.("много компактна бутилка","много евтино","никФа разлика Газ-бензин").Надявам се да ме разбирате правилно.....искам да съм полезен без користни цели.Пречупих се и си сложих ГИ,защото наистина "ония" ни направиха на опитни зайчета,но моля не ме нападайте ,че оправям Хонди с проблеми от не добре монтирани и настроени газови системи.На мен това ми е работата и не искам да уча никого.Аз просто се опитвам да Ви покажа какво виждам почти всеки ден.Поздрави

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, А при правилна смес на газ и с нужната профилактика/най-вече реглаж на клапани/ не виждам какво може да е виновна газта ? Просто на 20к се проверяват клапаните и колата си кара. Ако има дерт със смеските тя си казва по чек-а или пък шофьора си я усеща. Би ли обяснил как по-точно газта скапва клапаните, а не факта, че мотора е на 300к вече... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... FUEL тримовете не ги следи компа на Хонда до 2006.(има малки изключения при USA моделите)

Тук също бъркаш.П.С. На снимките на валовете, ако виждам добре са износени само гърбиците. Ако проблема идва от пропаднал клапан би трябвало да са износени по цялата обиколка. П.С.2 Така или иначе се включи в тема за К-серия .Кажи, моля те, от какво причукват К20 докато са студени .
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре на газ :D на къде отива тоя свят :) чакаи да се прекръстя :) шегичкам се, добре дошъл в клуба :D Омбре, и на мен ми е интересно да разбера що пък ще се износи вала от факта че колата е на газ. Като се има предвид че си емблематична личност когато стане дума за сервиз на хонда , очаквам и емблематично обяснение :) Аи за клапаните иди доиди, ама ако хлабините са проверявани и в норми що ще страда вала. Как бяха останалите гърбици на тоя вал? ако тая е толкова зле не е ли нормално и останалите поне малко да са фира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа,.... сешам се за нещо много важно......ГИ с OBD за HONDA преди 2006 е "пари на вятъра",защото FUEL тримовете не ги следи компа на Хонда до 2006.(има малки изключения при USA моделите)

Благодарности на Омбре че се включва в темата !Това за кои Хонди става въпрос и за кои двигатели по точно ?С каккви газови са тези коли на които си снимал ?Пък относно Флаш люба - според мене смазва само джоба и нищо друго, на колата на жената си има истински флаш люб - с датчик при по високи обороти си вкарва допълнително масълце в смукателния колектор. Така че хората са измислили за всеки двигател каквото му е нужно за смазването - другото е търговия ! Колата е 96 година на жената и е Рено !Добре дошъл в света на Синьото гориво, щом Омбре кара на Газ значи ще се успокоят повечето противници на алтернативните горива :lol:/> Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм става итересно, като заспорят опитни и разбиращи хора :)/>/>Колега Омбре, аз започнах темата и като цяло сигурно на всички ни е ясно, че с газовото правим някакъв компромис и си имаме едно на ум. На моята кола се чудех дали, като е само на 75хкм. да слагам газ и естествено стигнах до извода, че по-подходящ момент от този няма, защото другата алтернатива беше да врътна 200хкм изсипвайки една торба пари за бензин, а пък и тогава проблемите ще си дойдат и без газ :P/>/> . След време мога да ти я докарам за да видим и аз и ти, какво е отражението на газта, върху един сравнително малко експлатиран двигател (няма да ти искам пари :D/>/>)Мисля, че ще е полезно да кажеш систематизарно и ти, какво е необходимо да правим, за да си запазим двигателите в добро състояние по-дълго време при каране на газ и евентуално за да предвидим амортизационните отчисления, да дадеш един приблизителен ценоразпис какво ще ни струва ремонт от вида - смяна на разпределителен вал, глава, клапани и т.н. (това, ако имаш време, може и на лична за да не те обвинят в реклама ;)/>/> )пп. В момента съм в Гърция, където масово се мина на газ - за два месеца бензинът им от 1,70 стана 1,5евро, а газта от 0,85 на 1 евро - изглежда не само при нас положението е такова... Много ме блазни да им пробвам газта, ама при тази цена, като свърши моята ще си продължа на български бензин :cool:/>/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаете и моето мнение за газта,не крия,че меко казано не съм фен.Цените на горивата обаче станаха такива,че газта е най-приемливото зло.Съжалявам,че няма навика да снимам пораженията по Хондите(и не само) с ГИ.Моите наблюдения показват,че ако редовно се прави реглаж на клапани,нещата са чувствително по-добре,но все пак проблем си има след време когато вече няма накъде да отпускаш.Конкретната снимка която Омбре е пуснал е на вал от К серия,и според мен това се е получило поради факта,че раглаж на клапани не е правен.Вследствие на което леглото на клапана започва да потъва клапана се натяга до степен такава,че да няма никаква хлабина и кобиличката и вала започват да се изяждат.В случая вала е по-мекото звено и за това той се износил,да ме поправи Омбре,ако греша.п.п:Вече имам клиенти с R и J серия на газ,и там си имат проблем с газта.Чесно казано май само Д серията държи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли наблюдения какви са резултатите при H ? Конкретно H22A7.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIYAMOTO , ако няма никаква хлабина ,последствията ще са много по-сериозни, от това показаното на снимките!Да не кажа, че целия двигател може да даде фира!Слави е прав да пита - другата част от вала как е?Проблема от снимките, може да е от доста неща ,едното от който маслото!Зависи от материала и обработката ,но вала не би трябвало да е по-мекото звено от кобилицата!п.п. Аз затова си карам дизелче, да не се тормозя излишно и да си използвам пълноценно багажника:D/>!

Редактирано от emicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата и аз от доста време и мисля че е време да се включа. От точно един месец съм на газ и то монтирана от човека каращ влака? Супер съм доволен от монтажа, и да чукна на дърво досега 2000 км. нямам абсолютно никакви проблеми, с изключение на поплавъка, който не показваше вярно, но след малко борба беше нагласен и сега е наред. Та искам да кажа на хората със CR-V-та като моето II-ген (за другите генерации не мога да кажа), да не се притесняват и да слагат газ при Омбрето. Досега разхода на бензин ми беше 10-11 бензин градско, сега ми е точно 12.5 на 100 на газ. Елементарните сметки излизат че изминавам 1км с 17,5 стотинки, и уредбата си я избивам за година и половина максимум. Някъде по темите четох че CR-V то не било капризно на бензина, изобщо не е така,а напротив върви както трябва само от 98 нагоре. А сега откакто е на газ върви по-добре отколкото на бензин. За инфо: двигателя е K20A4 2004година.

Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич на колко двигатела на Хонда си сменял така износени валове???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...