Jump to content
JimBeam

стрелки километраж

Recommended Posts

Здравейте банда, имам следната драма и ми трябва съвет къде да гледам .. та.. започнаха по-хладните сутрини и стрелката на километража не работи първите 10тина минути... или се вдига и остава на някаква скорост въпреки, че съм спрял. Това същото ми се случваше миналата зима но със стрелката на оборотомера, но след като мина зимата нямах никакви грижи. Ако някой е имал същата драма ще се радвам да съпортва.Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейАко не се бъркам километража и обортомера са ти електронни без жило ако е така прегледай си буксите и кабелите дали не са прекъснати някъдеАз имах такъв проблем на ровера ми оказа се че 1 кабел е прекъснат запоих го и нямам проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема ти идва от пружинките на самия километраж, който "дърпат" стрелката надолу като спреш да ускоряваш и спираш.Иначе да, по електронен път се предава, но според мен точно в тези пружинки ти е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро съм склонен да си мисля, че е нещо по-кабелите. Ето сега при по-студени сутрини, първите 15 минути въобще не мърда стрелката на километража. Оборотомера си работи а километража не, след което започва да се вдига и да зацепва на някакви километри и след още малко време си тръгва нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то сигнала за двете големи стрелки идва от различни места.На скоростите има един датчик VSS, който дава сигнала на километропоказателя!Свали куплонга, напръскай с контактен спрей и забрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста зор го намерих... напръсках го, но няма резултат. Сутрин паля тръгвам тя не мърда, по някое време тръгне и зацикли на някаква скорост въпреки, че съм спрял тя си седи примерно на 50км. И така докъто не покарам 10-15 минути след което започва да работи нормално. Ако някой има друга идея...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не опира стрелката в таблото и това да и пречи да се движи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори таблото и размърдай стрелките на ръка да разбереш механичен ли е пъоблеча. Също пробвай при забила стрелка да загасиш мотора да видиш дали ще падне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...