Jump to content
JunkieXL

Run Flat гуми

Recommended Posts

Здравейте,искам да попитам за мнението Ви за гумите Run Flat. В момента карам Сивик 8-ма генерация хечбек с гуми Ponteza RE050A II, който са RUN FLAT. Виждам, че оригиналите гуми за модела трябва да бъдат такива, защото няма резервна гума фабрично.Заслужава ли си да продължавам и другата година с гуми Run Flat, какви са им предимствата или може и с нормални гуми. Кое е за предпочитане.Знам че тези гуми са подсилени и по-трудно се пукат, но и цената им е доста солена.Някакви мнения и препоръки за гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето правилно си разбрал... пукаш гума и си караш с определена скорост еди си колко КМ (пише го в спецификацията на всяка гума). После има вероятност да хвърлиш гумата. Ето ти снимка на един мишелин:

Публикувано изображение

 

Някои такива гуми са по-издръжливи от други (като максимален пробег) или са с по-подсилени бордове и не се деформират по завоите, но това е доста тънко да го усетиш. Бонуса е, че ако пръснеш нормална гума (здраво да я скъсаш) има голяма вероятност да пребиеш себе си, колата и джантата, а при тези се очаква (и съм го виждал) да спаси положението. Аз избрах да карам с нормална гума - цената е доста по-приятна, а и хубавата гума пак си е със здрав борд и трудно би се спраскала до толкова, че да се пречукаш.

Това какво дава производителя е доста субективно, а ако имаш място за резервна не пречи да сложиш една там (патерица или нормална, все може да свърши работа).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,препоръки за зимни и летни гуми. Аз съм се спрял на марките Bridgestone или Michelin.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че на марките на които си се спрял са добри колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай и Dunlop. Когато излязат класациите на TUF или както бе немската организация на автомобилистите прегледай и там какво препоръчват. (не съм сигурен за името). НЕ забравяй и за Pireli, BF Goodrich, TOYO, Continental, Yokohama и Nokian. Nokian и Dunlop много ги хвалят за зимни гуми. Лично аз съм много доволен от BF Goodrich и адски приятно изненадан от Firestone (компания собственост на Bridgestone).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гониш ниско общо тегло гума-джанта обаче, не са добър избор да знаеш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах че са доста тежки, най-вече ме интересува дали са по-сигурни от другите гуми, защото нямам резервна гума и не ми се иска да рискувам. Смятах да си купя, но нещо ми е трудно намирането и.Незнам дали следващите гуми ще са ми RUNFLAT, но ако ги намеря на добра цена, може да се замисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочети за гумите тук: http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=2063194&sid=b0b95bf60a03a9c3e3e5edb48a09d887 (линка не е реклама, а помощ за колегата, надявам се да не ми замине поста), колегите пишат, за возията и за важни неща относно този тип гуми, които никак не е лошо да вземеш под внимание, преди да се екипираш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...