Jump to content
Mitko069

Откачено жило на клапата за толо и студено

Recommended Posts

колеги нужен ми е съвет копчето ми за топло и студено се прецака на Хонда Акорд 5-ца 131 коня 2.0 ис значи явно ми се е окачило жилото на клапата немога да преместя да духа топло каде се намира тая клапа защото разглобих копчето и там си е закачено жилото свалих жабката има някакви кутии ама незнам дали е там клапата ама ИДВА ЗИМА и ми трябва топло за прозорците :D

Редактирано от Mitko069

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега трябва да се мушнеш при педалите и да погледнеш към конзолата но преди това трябва да свалиш пластмасата и жилата ще се видят, там е малко сложно на пръв поглед но бързо ще се ориентираш ;) тази пластмаса е захваната с щипки които много лесно се чупят :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клапата значи е някаде под волана защото виждам че жилото отива някаде на там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз има същия проблем. Разглобих таблото и залепих пластмасата дето държи жилото до копчето, но след няколко употреби пак се откачи. Накрая взех ръчно да места клапата. Проследяваш къде е закачено жилото(поне при английския сивик е под волана и леко зад централната конзола)има едно метално лостче и се стараеш да го движиш, по направлението на жилото. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз има същия проблем. Разглобих таблото и залепих пластмасата дето държи жилото до копчето, но след няколко употреби пак се откачи. Накрая взех ръчно да места клапата. Проследяваш къде е закачено жилото(поне при английския сивик е под волана и леко зад централната конзола)има едно метално лостче и се стараеш да го движиш, по направлението на жилото. Успех.

Изглежда проблемът е масов - получи се и при моята "англичанка" преди около 4 месеца. Иначе тази "врътка" (ако мога така да я нарека) се намира точно до педала за газта - диагонално вдясно навътре от самия педал (както е смонемал и колегата). Имам идея да залея жилото с някакъв вид епоксидно лепило или някоя смола в мястото на конктактуване близост до въртящият се регулатор, пък да видим какво ще се получи, че иначе така ръчно регулира и навиране постоянно под волана не ми се нрави ... Успех на всички с начинанието. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви оправих жилото беше откачено има една щипка преди да се закачи първо трябва да се закачи на щипката за да не се вади от чопчето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...