Jump to content
Executor

Смяна маслото на скоростната кутия.

Recommended Posts

Днес ходих на сервиз да ми сменят маслото и решиха да отворят и скоростната кутия. Маслото беше супер но решиха да го сменят и аз се съгласих. Но в каталога пишеше двигателно маслко и ми сложиха двигателно. Това нещо несериозно ми се струрва...... Сега някак си по шумно се включват скоростите но няма виене при каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е до 1995г караи и си свиркаи масло МТФ, ако е след 1995г, мисля че е АТФ, ако греша моля да ме поправят, колегата е имал предвид какъв самолет караш коя генерация мотор не че има толкоз голямо значение, маслото е двигателно у скоростните кутиии споко ръчкаи здраво. Поздрави

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 95та може, след 95та само оригинално. Не, че на колите преди 95та им се отразява зле, просто не е абсолютно задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно мнение, цитирам го в оригинал:

 

От: http://www.team-integra.net/

my mechanic told me that honda's mtf is nothing more then overpriced, repackaged engine oil, and that honda doesn't manufacture its own oils, but gives that to another company to do. he told me, for example, the honda atf is actually produced by mobil 1. he said the reason that people think the honda mtf makes shifting so much better is because your shifting will always feel better after putting new fluid in your transmission, whether it be the engine oil or honda mtf.

Иначе споко :spoko: , аз предишната Хонда 9 години я карах с двигателно масло в скоростната кутия и проблеми не си спомням да съм имал.

 

Например, за ръчни кутии на Civic 1.5i 1996 - 2000, МОТУЛ препоръчват:

MOTYLGEAR 10W-40 - Best

GEAR 300 75W-90 - Better

MOTYLGEAR 75W-90 - Good

:rolleyes:

 

Тук има такава тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това в случая не важи, защото колегата е именно с прясно сменено масло но вече усеща че се включват по-дървено скоростите:)А не както онзи 'начетен' механик обяснява положителната емоция след смяна.Моето мнение съм го писал нееднократно,а именно - карай само с МТФ.Лично за себе си съм се убедил в разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата най вероятно кара Сивик понеже гледам в профила му, че е най-активен там. Сега остава да познаем коя година е :unsure: и още нещо...аджеба какво двигателно масло са му сипали защото и това не пише ? Останалото колегите са ти го казали няма смисъл да се повтаряме.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик. 1.4 75 коня е d14a7 1998 година. Това ако не се лъжа се води Англичанка 5 генерация МАЙ . Та ако може да ми кажете и какво е точно е МТФ масло. А иначе и аз лично погледнах в каталога. Пише двигателно масло. Но ми каза, че на Хонда до сега не е сменял на скоростна кутия, понеже само се доливало, но явно при него не е идвала таква. И той ми сложи някво там каза "по-тънко" (вероятно става дума за вискозитета) . Като цена 13 лева на литър. Събра 1.8 литра.Доста ме притеснява факта че сложихме двигателно. И още повече че до сега сами направо влизаха а сега доста по шумно се включват, както казах по-нагоре когато е в движение няма проблем.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1997 само MTF препоръчват. Обаче е по-скъпичко - около 30лв. литъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик. 1.4 75 коня е d14a7 1998 година. Това ако не се лъжа се води Англичанка 5 генерация МАЙ . Та ако може да ми кажете и какво е точно е МТФ масло. А иначе и аз лично погледнах в каталога. Пише двигателно масло. Но ми каза, че на Хонда до сега не е сменял на скоростна кутия, понеже само се доливало, но явно при него не е идвала таква. И той ми сложи някво там каза "по-тънко" (вероятно става дума за вискозитета) . Като цена 13 лева на литър. Събра 1.8 литра.Доста ме притеснява факта че сложихме двигателно. И още повече че до сега сами направо влизаха а сега доста по шумно се включват, както казах по-нагоре когато е в движение няма проблем.

В сервизите на Хонда продават МТФ /мануал трансмишън флуид/ - 29 лева за литър. За по-новите модели се препоръчва само това масло за ръчни скоростни кутии и няма заместители. Сменя се по препоръка на производителя в зависимост от модела на 40000, 60000 или дори на 120000 км. В скоростна кутия ръчна масло не се долива, ако това се налага значи има теч! Вземи си смени майстора и сервиза.;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде по дебелите книги пишеше че 10/40 може да се сипе само времено докато намериш сервиз на Бултрако за да си купиш МТФ, така че те съветвам тва масло съвсем скоро да не кажа още утре да го смениш с каквото е нужно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви масла сипвате ма всички кутии след 5та включително са с пастмасови сепаратори на лагерите и някои масла им еба.ат маи.ата .Та внимавайте кво ше и стане с 10/40 хубаво масло незнам или 5/40 при положение че и производителя го препоръчва.Разлика от 8 години в произвотсвото на кутия за д серия съм намерил само в архитектура и сепараторите на лагерите .Не ангажирам никои с моето мнение но скоро ще сменявам на англишманката маслото в кутията и ще е 5/40 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз съм от Варна на изпратен емайл към Оторизирания сервиз на Хонда ми пратиха следното:

 

"Здравейте, маслото в ръчна скоростна кутия за сивик 96 е HONDA MTF.

Цената му е 29.10 лв. на литър. Кутията побира 1.8 до 2 л. Цена на смяната -

18 лв. "

 

Honda МТF–3 - Специално разработено масло за всички механични скоростни кутии и i-SHIFT на Honda.

 

Honda PSF-S - Хидравличното масло PSF-S на Honda е специално разработено и създадено да отговаря на конкретните изисквания на хидравличните системи на Honda.

 

Honda HFS (5W-40) - Много високо ефективно синтетично двигателно масло, предназначено за използване в бензиновите двигатели на Honda. ACEA A3/B3/B4, API SL/CF

 

Антифриза PRO HONDA предлага отлична защита срещу корозия и температури до -36 градуса. Предпазва всики видове метали, използвани в съвременните двигатели и охладителни системи. Антифриза PRO HONDA e готов за употреба.

 

За цени можеш да погледнеш тука http://www.honda-varna.com/service/components.html предполагам са еднакви в цяла България.

 

P.S. Благодарение на колегата bullkiller научих тези неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може да го наричате маслото за скоростната кутия както искате HONDA MTF Магарешко мляко Лимонада зехтин extra virgin , но вискозитета е на двигателно масло 5W-30,споделената информация е от официален дилър на Хонда на Балканите.Преди това е ползвала  течност до 2007 година с вискозитет 10W-40/30 отново двигателно масло. 

 

:starwars:

Редактирано от Mitkoto_tt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво искаш да кажеш за новото масло MTF което предполагам че е пълна синтетика,че не би било подходящо за скоростите преди 2001 година ли ??

 

Много хора си карат над 200 000 Км прочетено в други форуми с Motul MOTYLGEAR SAE 10W-40 което е полусинтетика без проблеми до сега 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mitkoto_tt - изкопал си приключена 4 годишна тема пишейки опасно грешни неща. Сипвай каквото искаш в твоята скоростна кутия, но за напред гледай датата на темите, в които отговаряш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...