Jump to content
radkole123

разход на масло

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Имам H-RV от около 4 месеца. Купих го от автокъща. Много запазен жъншен вид и много добра работа на мотора. Сложих му АГУ с допълнителна помпичка за масло за смазване на клапаните. Сега обаче останових , че има проблем с маслото. ГОРИ 0.5 литра масло на 1000 километра. Давайте съвети. Живея в Смолянска област и нямам възможност да отида до сервиза на омбре за сега. Мерси предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като за начало си провери гарнитурата на картера, моята беше заминала и капеше. Иначе... на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не е от маслото или проблема е в двигателя? Няма течове.

Редактирано от radkole123

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половин литър на 1000км ми се вижда множко, моето мнение е, че проблемът е в двигателя : (

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половин литър на 1000км ми се вижда множко, моето мнение е, че проблемът е в двигателя : (

Тоя "разход"трябва да се вижда с просто око.СПоред мен трябва да се шунтира мазането на клапаните.Не зная каква е ползата от него.Специално за Хонда не е необходимо.Имам над 80к на газ без проблеми с клапаните.Да се отстранят течовете и да се измери реален разход на масло с горе долу свястно масло.На хонделата и дават 10W30.Да кажем 10В40-Мотул,Репсол или ПО.Нивото да се провери сутрин на хоризонтална кола ,преди запалване.Чак тогава да се отваря мотор.Разхода се вижда също по оцветяването на свещите ,нагара на челата на буталата и ауспуха.Може също да се провери компресия и да се проверят клапаните с компресор за неплътности.Може да се предприеме алтернативно масло.Примерно при мен с 10В40 и 15В50 на Мотул има огромна разлика в звука на мотора.И аз тепърва ще засичам разход.ТОва са общи проверки ,които е нормално да се направят за всяка "италианска"кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем.Гореше масло и преди и след поставянето на газовата уредба.Карам я с Motul 5W50 от който след първата констатация за разход долях един литър.Сега вече съм в шах какво да я правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шах и какво да правя ? Ми колеги един от най лесните начини е да четете и най трудните съответно :D .За масълцето се строшиаа :D дузина клавиатури :blink: .http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39974Те една тема с мноо теми :D :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...