Jump to content
yassen

Проблем след слагане да газов инжекцион

Recommended Posts

Сложиш газов инжекцион на Хонда ЦРВ 2005 автоматик, и възникнаха пробеми:започна придърпване, неадекватно превключване на скоростите - внезапно сваляне на първа скорост, стрелката на скоростомера се движи хаотично, колата гасне в движение, свети и гасне чека, мига зелената индикация на Д, понякога при спиране на колата се чува тропане и колата гасне. Дали е възможно да е от газовя компютър или от компютъра на колата или нещо с електрониката по скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди ГИ-то не е имало проблеми, значи е от монтажа... Каква марка ГИ сложи? Ходи да погледнат какво са направили и да си поправят проблемите. Аман от майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди не съм имал такива проблени въобще!!!

Ако преди ГИ-то не е имало проблеми, значи е от монтажа... Каква марка ГИ сложи? Ходи да погледнат какво са направили и да си поправят проблемите. Аман от майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И без тва нямаш постове за писани ми само ги хабиш с по две думи, ако мислиш че сме врачки да знаем ква марка е урдбата, къде и как е слагана, какви настроики са правени. Ходи при мастора да си я опраи нали е гаранционна.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил марката на ГИ,макар че не би трябвало да имаш проблем от газта.На бензин имали го проблема?Каква грешка записва бордовата диагностика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложиш газов инжекцион на Хонда ЦРВ 2005 автоматик, и възникнаха пробеми:започна придърпване, неадекватно превключване на скоростите - внезапно сваляне на първа скорост, стрелката на скоростомера се движи хаотично, колата гасне в движение, свети и гасне чека, мига зелената индикация на Д, понякога при спиране на колата се чува тропане и колата гасне. Дали е възможно да е от газовя компютър или от компютъра на колата или нещо с електрониката по скоростната кутия.

Колега, много вероятно да е от настойката на ГИ. Каква марка е тя? Аз съм с ръчка и някаква латвиска уредба която много я хвалеха ТАМОНА мисля че се казваше и при мен претрисаше на 2-ра на ниските обороти някаде 800-1200 направо се нетраеше. Ходих при хората смениха ми дузите с по- големи и коригираха подаването и се пооправи вече. сега го прави много рядко, също съм си мислил дали не е нещо от оборотите на автомобила щото са доста ниски на празен ход 600-700 обр/мин( на бензин) незнам при вас как са иначе момчетата ги гласиха да работи по бензина и от там може да е идвала грешката, иначе 1 път като ми светна чека направо заора и почна да работи на 3 цилиндъра. Вторият път ми се случи като свърши газта и превключваше само на бензин - газ и тогава пак светна ама бях далече от тях да я прочетат грешката и ония ден имах 3 светване ама бях при тях да видят и се оказа обогатена смес сега карам добре е , но загубих вътака може би ще ида да я бутнат още малко да издуят да повървява на дългото :)Това мога да споделя с моята ГИ, но съм с ръчна скоростна кутия, но най- вероятно ако си я слагал скоро да е от това отивай при тях да ти я регулират.Колеги споделяйте вашите неволи тук кой какво е имал като проблем с газа !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аджеба, не можа ли да отидеш до сервиза където ти е слагана ГО.... ще получиш тук 101 варианта за проблем, 202 въпроса относно системата и накрая няма да стане чудо и да се оправи сама колата ;) Ако имаш желание след като в сервиза ти оправят проблема може да напишеш какво е било с максимално добра информация за газовата система, мотора на колата и евентуално как са го оправили (ще помогнеш на някой колега който сам си настройва ГО) ;)Успех с ремонта :P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли може да помоге на някои при настроика на "ГО" - ГИ :) (ГО = Гражданска Отговорнист ;) ) Не за друго ми при Ги всичко става с кабели и софт, и познания по същия и не само- къде и какво пипаш. Лесно ти е на тебе като си на бензин все още бъркаш съкращенията, дано не ти се налага да слагаш газ, тогава ще ги научиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...