Jump to content
Слави CR-V

Камерите в Пловдив?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някои да знае какво снимат новите лъскави камери по бул България в пловдив??? дали снимат за скорост ?п.п. успях да намеря темата за камерите на бул. България, а някои знае ли къде в пловдив има камери за скорост ? И още нещо, за колко време пристига нарушението ако са те лепнали примерно по пътя за морето :) А и още нещо, за какво превишение снимат камерите извън града? за 10-15км има ли проблем, щото ако има ще получа цял сватбен албум снимки :D

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че бяха само за нарушения като минаване на червено и други такива, а скороста само я отчитаха без да снимат, но може да са го променили вече.Снимаха ли те? Имаше такава тема за тези камери, но не се сещам как беше озаглавена. Вече си намерил темата. За пристигането на едни познати на фирмените коли им пристигна след 2 седмици от пътя за Благоевград, но не бяха разчели номера правилно и се оказа, че акта е за кола която изобщо не пътува в тази посока. Пратиха им извадка от GPS-а като даказателство и опровержение и сега чакат.Доколкото знам някъде на Ален Мак има за скорост, ама колкото и да гледам не мога да я видя.За скороста имаше 10км толеранс, някой колега полицай го каза в друга тема.Дано да съм полезен

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа ми то как да разбера дали са ме снимали ????Никои не ме е карал да се усмихвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Даааа, на другите блясва , ама тези работят постоянно и няма как да разбереш.Ама другия път се усмихни широко като минаваш и го ползвай за смекчаване на глобата :rolleyes:;).Майтап де, да не се обидиш.

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Споко де,мене ме снимаха и след 3 месеца дойдоха на крака у нас да ме поканят да ида до кат да ми напишат акта и да ме лишат за месец от книжката! Много благородно от тяхна страна...ха ха ха ха !!!Ако живееш на друг адрес от този на регистрацията си не могат да те намерят и след година изтича давност. Така ми каза едно ченге от кат!!!

Редактирано от Riko_Chervenia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема пишеше, а и съм чувал от познати, че идват и честитки за скорост. Камерите уж нямат радари, но засичат средна скорост от камера до камера и ако си карал по-бързичко получаваш известие. До колкото знам целия бул. България е с камери вече. А другаде из града не съм попадал на камери за скорост. Казват за доста места, че имало ама май са само за наблюдение, щото ако бяха за скорост до сега щяха да са ми сложили книжката на трупчета :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тея дето са за скорост извън града как се разбира дали са те снимали. Гледам колегите от форумите спрягат някви изречения " минах по бързо и ме щракна" !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блесва като фотоапарат, по-точно светкавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да се успокоя не са ме блесвали :) Бре уж ги спазвам аз тея ограничения и гледам да съм под 10 км ма кат се разсея някъде и лекинко забравям и до де намаля скивам камерата че ме гледа строго, па и с тея физиономии като на дроиди от междузвезни воини хептен ме плашат. Как пък за 500км не забелязах че ГПС ни един път не ме предупреди за камера :D еиии човек квото сам си напраи и господ не може да му направи :lol: Хубуу че колата ми не е от наи бързите и уж карам примерно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм писал,но и тук да пишаПубликувано изображениеСтационарните камери са с 25км/ч толеранс.Т.е. ако ограничението е 50км/ч,са настроени да засичат над 75км/ч.При мобилните толеранса е минимум 13км/ч,или така нареченият "допуск".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее аиде де, тебе чаках, ако съдя по ника ти то Ти си човека :) сега съм по спокоен, мобилни имаше 2-3 ама покраи тях минах ОК :) стационарнте макс 15 км да съм бил над ограничение, е освен ако някъде съм минал и не съм разбрал ама уж няма такова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Policeman, това за ВСИЧКИ стационарни камери в България ли се отнася?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колеги, лека полека и целия Пловдив ще загъмжи от камери... мамка му !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ма спираха преди железния в посока Алати с скорост 67 км в час при ограничение 50 Законът бил до 71 км в час - предупреждение оттам нататък акт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И като добавим и факта,че километражите ни показват по-малко от реално ,работата "мяза" :DВ това отношение евала на полицията,за хуманното отношение от тяхна страна :rolleyes:

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moя показва повече, при 110 по километраж на гпс съм към 104

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,километража винаги показва малко в повече от действителната скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е,но ако караш с оригиналния размер джанти и гуми,което почти никъде не се среща вече!Моята кочинка стоково е с 13-ки,сега е с 15-ки и диаметъра е доста повече от стоковия и показва по-малко от реалното.На ниските скорости не е много разликата ,но на големите скорости показва поне с 10,15 км. по-малко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера още една камера беше монтирана на старата караулка на КАТ на Карловско шосе, при излизане от града в посока Карлово.За излизащите снима голяма кутия, а за влизащите в града е сложена някаква като охранителна, ама де да я знаеш, може и по-модерна да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има и една нова в Пловдив,на изхода към Пазарджик,малко след Хъс,точно срещу Лукойл-а.Снима и дневно,и през тъмната част на денонощието.Както и на всички входове на Асеновград има камери.Не знам дали сте ги видяли,просто за инфо да знаете.

Редактирано от santinho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и да не сме я видяли,нека се актуализира инфото.хубаво е да ги знаем все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес сложиха още една камера,на стълба срещу автосервиз Фулда,на Пещерско шосе.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложили са на всеки изход от града камери ,така,че трябва да се внимава и това е.Това се прави точно поради факта,че има корупция,а като те копне камерата няма оправия.Краен резултат,много изгорели и без книжки,и пълнене здраво на хазната ,а от там и джобовете на определени хора.

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложат и на всяко кръстовище и трафика ше се следи изцяло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух за една някъде на голямоконарско шосе. Относно тези на бул. "България" има ли официална информация - следят ли за скорост, не следят ли, за средна скорост ли гледат, имат ли радари, какво става с тях? Аз си мислех, че са само за наблюдение и ако се види нарушение (колан, телефон, забранен обратен (май там са забранени), бой и др. неща) се използват от полиция и т.н. т.е. да караш и с 300 пак няма да те глобят за скорост.?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една нова в Пловдив,на изхода към Пазарджик,малко след Хъс,точно срещу Лукойл-а.

Снима и дневно,и през тъмната част на денонощието.

 

Дам, видях я, но чак когато я бях подминал на излизане от града. Предполагам, че снима и в двете посоки? И ако някой знае колко е ограничението там да сподели. Сигурно е 50 за моя жалост де Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не са за скорост тези малките камери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае дали функционират вече камерите сложени по краищата на града? Или са само кутиите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите по бул. "България" не следят за скорост. Категорично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камерите на България снимат за нарушения разговор по телефон обратен завои и тн Тази на Хъс срещу Лукоил снима в гръб като караш към Пазарджик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Емси, това което пишеш изобщо не е вярно. Тези камери на този етап не се ползват от КАТ, а от ІІІ РУП и не следят за нарушения по ЗДП, а са за охрана на общественият ред!

Редактирано от BLUE!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А тази към Пазарджик срещу лукойла, има ли камера или е само кутията?

 

Ще ме накарате утре да ходя да я гледам Публикувано изображение

Редактирано от lamazz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой снимали ли са го с мобилна камера в Пловдив? За колко време идва "снимката"? Преди 3 седмици на влизане от към Асеновград от дясно до поделението зад храста се бяха скрили, аз карах около 90км/ч а там до колкото знам си е 50км/ч, което е глупост ама това е друга тема. Да знам дали съм минал метър или ще дойде "честитка".Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази към Пзараджик срещо Лукойла си е камера не е кутия, не знам само и в двете посоки ли снима ,а вече има и на влизане в Пловдив на карловско шосе.Преди време беше само на излизане а сега под нея са сложили още една и за тези който влизат вчера е видях

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно камерата на Пазарджишко шосе то тя снима и в двете посоки. В първите дни нарушенията записани на камерата са били толкова много, че след няколко часа е спряла да записва. По въпроса на колегата Манч мога да кажа, че в повечето случаи "честитките" пристигат до 2 седмици, но това не е гаранция, че няма да дойде и по-късно. Колега никой не може да ти даде еднозначен отговор дали ти се е разминало, възможно е изобщо да не си сниман, снимките да са некачествени (има много такива) или да дойде "честитка" след месец. Пиша тези неща не за да ви успокоявам, а за да ви преканя да спазвате ограниченията колкото и безумни да ви се струват понякога. Скоро много хора ще плачат за времената когато с 20 лева на катаджията се оправяше всичко. Мобилните камери стават все повече и толеранса става все по -нисък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емси, това което пишеш изобщо не е вярно. Тези камери на този етап не се ползват от КАТ, а от ІІІ РУП и не следят за нарушения по ЗДП, а са за охрана на общественият ред!

Писал съм каквото знам и съм чул от приятели Не споря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко нови на моста на Марица до Бриколаж-а. Като слизате от моста посока панаира или Рогошко шосе. В посока Царацово има една на билборда на Апекс...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко нови на моста на Марица до Бриколаж-а. Като слизате от моста посока панаира или Рогошко шосе. В посока Царацово има една на билборда на Апекс...

Това са камери на ІІІ РУП и нямат общо с КАТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой познат са го снимали около 10 януари до пожарната на панаира с 103 км, Април дойдоха полицаите в тях и му взеха книжката за 3 месеца и глоба но не помня колко беше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...