Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Сега е мой ред - и аз най - накрая се сдобих с мечтания Civic Sport. Взех 1.8 бензин от buy back на 45 хиляди километра и си го докарах, защото беше в Сливен. Сега трябва да го оставя да ми се сменят перата на чистачките (поръчани от Ю би кю) + имам един тампон отпред отдясно за смяна. Също чувам някакво потропване (или така ми се струва, може да е заради този отпред, но се съмнявам) отзад вляво и се чудя дали не са амортесьорите както вие сте писали тук, но ще го оставя на Ю би кю да го разберат това. Интеренсното е, че от гледна точка на звук, който издава звучи по същия начин, но е много по - рядко отколкото това отпред, за което си знаех още когато я купувах. Ако някой има идеи - да казва :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, безаварийно шофиране и само по хубави пътища да поемаш. Тази Сливенската мисля,че я гледах, черна ли е ? Щом като е buy back, не трябва ли  всичко да е проверено по нея и да бъде изправно всичко ? Може и аз да съм в грешка... Пак честито от мен  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Колеги!Пожелавам Ви много хубави моменти, без аварии и наслада от шофирането с красивите Ви коли!Успех!Споделям с Вас и моля. Темата, в която пишем е в раздел " Технически". Добре би било тя да остане чиста за въпроси и търсене на отговори по технически проблеми.В раздел "Общи" има : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44665&do=findComment&comment=391671Не налагам мнение, но мисля, че е разумно.Поздрави. Ако модовете са на друго мнение, моля да почистят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, безаварийно шофиране и само по хубави пътища да поемаш. Тази Сливенската мисля,че я гледах, черна ли е ? Щом като е buy back, не трябва ли  всичко да е проверено по нея и да бъде изправно всичко ? Може и аз да съм в грешка... Пак честито от мен  :)

Да, тя беше проверена и изправна. Проблема беше следния (да, черна е бтв) - когато я вдигнахме той ми показа тампона, който е тръгнал да заминава. Когато я карах в града и около техния офис нямаше проблеми - никакви притропвания. По пътя обратно към София (знаете хубавата ни магистрала от Пловдив към София) започна да потропва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли препоръки за летни гуми 225/45ZR17 91Y за Civic Sport? Искам да ги купя нови, но има прекалено много модели като избор и нямам никаква идея какви да взема и какви са разликите между едни и други? Съветваха ме за Dunlop Sport Maxx RT, а за сервиз, в който да ги сложат - Vianor. Имате ли други впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се похваля и аз че от днес съм собственик на Civic 1,8 ivtec 2007. За сега впечатленията ми са доста добри.

Колега punish как реши проблема с огледалото,че и мойто дясното не бачка(не се прибира)  :)

Мерси.

Здравейте и честито за новите придобивки :)  . 

Колега- Jikumo , все още не съм се заел с огледалата понеже сега започна да се прибира нормално. Но тъй или иначе ще започна да го оправям с начина описан от форума, но не е съвсем ясно какъв е компонента който се сменя ( показах го на човек който е по в час с нещата и ми каза, че най-вероятно е теристор). Като се постопли времето мисля да се заема сериозно с проблема и ще пиша какъв е компонента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, 

 

днес минах първи преглед в Ю би кю и имам разни дреболийки за смяна. (повече по външния вид всъщност - вежди, пластмасовите щипки около средния фар и т.н). Така или иначе обаче имам един друг интересен проблем над който гадаем в момента (който не се знае дали е проблем реално) и ми се иска да чуя вашето мнение.Когато вкарам първа, а на моменти при превключване към 2-ра или 3-та и започна да отпускам съединителя се усеща леко разтрисане(кратко) на колата. Сякаш не и додавам необходимата газ, но всъщност не е така, защото дори и да дам много газ докато пускам съединителя пак се усеща, а на моменти е даже адски силно разтрисането. Още по - интересно е, че не е винаги. Изкоментирах го с Ю би кю, те също са го усетили докато са карали колата и се съмняват да не би докато е стояла за продан да не е ръждясал някакъв елемент, който се грижи точно за това - да обира тези допълнителни "неща" при смяна на скоростите. Така или иначе обаче, ако това е проблема се сменя целия съединител, но те ме посъветваха да я покарам, за да видим дали няма пък ако е ръждясало със каране да се пооправи малко.Някой сблъсквал ли се е / чувал ли е за такова нещо до момента? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега BorisHristov , относно проблема ти със скоростната кутия , не мисля че някой елемент е ръждясал , по скоро е съединителя. Ако е от ръждясал елемент би трябвало да го право и на 4 и 5. А за да ръждяса нещо в съединителя трябва да има вода, щом са ти казали че каквото и да е трябва да се сменя съединителя !

 

П.П. : все пак не съм майстор , но все пак имам някакви познания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега BorisHristov , относно проблема ти със скоростната кутия , не мисля че някой елемент е ръждясал , по скоро е съединителя. Ако е от ръждясал елемент би трябвало да го право и на 4 и 5. А за да ръждяса нещо в съединителя трябва да има вода, щом са ти казали че каквото и да е трябва да се сменя съединителя !

 

П.П. : все пак не съм майстор , но все пак имам някакви познания.

Знаеш ли кое ме озадачава допълнително.

 

[*]Този феномен не го забелязвам постоянно - даже бих казал все по - рядко

[*]Имам странно усещане, но може и да не съм прав, че докато температурите навън са високи (над 0-та) такъв проблем няма ВЪОБЩЕ. В момента, в който стане по - студено - започвам чат-пат да попадам в тази ситуация.

[*]Един мой познат, който е също навътре в тези неща (много повече от мен - аз нямам почти никаква идея от двигатели и това как работят) ми обясни, че ако е стояла наистина 4 - 5 месеца без да е карана (а тя е) има възможност тези метални дискове, които напрактика се "събират" при смяната на предаваката да са ръждясали, но само на определени места т.е. заради това, че те постоянно се въртят (или поне единия доколкото го разбрах) на моменти колата не притеперва, защото двата диска "пасват един в друг" на места където няма никаква ръжда. И съответно обратното - на моменти уцелвам там, където все още има ръжда и затова се усеща такова притреперване.

Колкото до това, което ти каза - странно е, че не се усеща на други скорости освен на първа, втора и трета. Не знам дали не е така заради скоростта, оборотите и т.н.

 

Ако някой има идеи - мятайте. За момента я карам - днес много по - рядко притеперваше, а я карах почти цял ден и то в градско, така че продължавам да я наблюдавам. Наистина странен феномен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                                      Колеги, ще сменям горивен филтър.Някакви съвети. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам пиане относно кормилната рейка на 8-мицата. Та въпроса ми е как хлопа (тропа) или както му се казва там, къде се чува в купето (със сигурност е отпред но в ляво, дясно, горе или долу), кога се чува хлопането и опасно ли е ако не се диагностицира на време. Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) Вече писах в общата дискусия за новата ми придобивка та сега и да попитам по опитните за мнения.Интересно ми е с какво моторно масло си карате колите и то специално 2.2 дизел мотора един познат ми приказва слагай само на хонда 0w/30 друг Castrol 5w/30 при първата смяна сложих Castrol Edge 5w/30 , така че ще се радвам да споделите мнения 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) Вече писах в общата дискусия за новата ми придобивка та сега и да попитам по опитните за мнения.Интересно ми е с какво моторно масло си карате колите и то специално 2.2 дизел мотора един познат ми приказва слагай само на хонда 0w/30 друг Castrol 5w/30 при първата смяна сложих Castrol Edge 5w/30 , така че ще се радвам да споделите мнения 

 

Първите 10 000 км - с 5/30 Castrol Magnatec  - долях накрая към 9000 км и то 50-100 мл само. Сега съм с 0/30 Castrol Edge пак не го пипа . Според книжката за нашите георгафски дължини/ширини са възможни и 2-та вискозитета . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, съжелявам че се повтарям, но никой ли не е имал проблем с автоматичните чистачки. Вероятно датчика е ми прави проблем. При работа на чистачките не се прибират до долу а си спират във всяка позиция (долу, по-средата и т.н). Ако някой се е сблъсквал нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, съжелявам че се повтарям, но никой ли не е имал проблем с автоматичните чистачки. Вероятно датчика е ми прави проблем. При работа на чистачките не се прибират до долу а си спират във всяка позиция (долу, по-средата и т.н). Ако някой се е сблъсквал нека сподели.

 

Не вярвам да е от сензора на автоматичните чистачки. Мисля че те дават само импулс кога да се включат. По вероятно проблема е механичен ( моторчета на чистачки и връзката към чистачките ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, съжелявам че се повтарям, но никой ли не е имал проблем с автоматичните чистачки. Вероятно датчика е ми прави проблем. При работа на чистачките не се прибират до долу а си спират във всяка позиция (долу, по-средата и т.н). Ако някой се е сблъсквал нека сподели.

Датчика е само за чувстителността и интензитета на чистене -  Не е от него . Проблемът е в мотора на чистачките - има даже сервизен бюлетин за подмяната на мотора. Понеже едва ли ти се дават 1000 лв изгледай долните два линка как да си го "изчистиш"  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съдействието колеги. Не мога да си обясня защо, при положение че работи моторчето без да се тормози? Но вероятно това което приема командите се скапва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

 

миналата седмица някой беше паркирал в предницата на колата ми, беше поразкрасил решетката на колата и леко беше заорал в лака на бронята. Общо взето тъпо, но това е, какво да се прави :) След случката естествено отидох на майстор и тъй като не исках да ми слага нова решетка, му казах да прикрие дупчицата, която наистина не беше голяма и да пръсне черен лак на решетката. Майсторът така и направи но в събота когато заваля снегът, нещо по решетката ми направи впечатление, в ромбоидните дупчици се беше проврял сняг и като се наведох и погледнах през решетката видях радиаторът си. Сега, искам да попитам хората които карат 8-ма генерация и са се навеждали, дали виждат радиаторът си през решетката или преди радиаторът има някаква преграда ? Имам чувството, че преди съм имал някаква пластмаса, която е предпазвала радиаторът от камъчета и тем подобни боклуци, но не съм сигурен, пък и нямам подходящи снимки на колата.

 

Моля тези които имат наблюдение да споделят.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                                      Колеги, ще сменям горивен филтър.Някакви съвети. 

Сложи оригинален горивен филтър

 

Здравейте колеги! Имам пиане относно кормилната рейка на 8-мицата. Та въпроса ми е как хлопа (тропа) или както му се казва там, къде се чува в купето (със сигурност е отпред но в ляво, дясно, горе или долу), кога се чува хлопането и опасно ли е ако не се диагностицира на време. Благодаря Ви предварително.

значи моята има малак луфт, едвам едвам се усеща и то само при завъртане на кормилото в едната посока,няма тропане, в хонда искат да им я оставя и да я рециклират рейката като искат 250 лв мисля че беше за рециклирането и 120 за смяната(говоря малко наизуст не съм сигурен), но в англия хората само затягат някакъв болт и се обира тоя луфт. за близо 2 години не се е променил ,та така ще си карам :)

иначе ако има някакво тропане и рейката е много здала багажа няма да може да се рециклира предполагам и ще трябва нова, а тя е сума, 2 бона ли беше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа по въпроса с рейките. При мен когато съм спрял на място и въртя волана ( бързо ) около централно положение се чува тропане, когато премине през централно положение. Ако го въртя от край до край в ляво и дясно не се чува. В движение не се чува тропане и нямам луфт. На мен ми се струва нормално, но да не е тръгнало нещо. Какво мислите?

 

Също така кажете къде в София да отида и да ми погледнат огледалата, че едното започна да не се прибира докрай на моменти. Четох, че има добра вероятно проблема да е в някакъв резистор и да се решава лесно и евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предполагам че и някой от вас се е сблъсквал с проблема ми. При затопляне единия ми прозорец при сваляне започва да скърца непоносимо. Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен скърца така гадно стъклото, само шофьорското.

Лошото е че ми отказаха гаранция от Хонда в Пловдив--Казаха че било от препарата на автомивката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

От една година си имам американката от подписа ми.

Любов от пръв поглед, добре , че жена ми не е ревнива :)

Май месец ще навърши 6 години и съм решил малко да я поукрася, че LX e постничка откъм глезотийки.

Дайте идеи ( и линкове де ) за:

1. фарове за мъгла ( точно за мъгла,  има си day lights)

2. Bluetooth разширение ( има 3,5 мм жак само)

3. Автоматични огледала ( т.нар. power mirrors), ако има такива с подгряване най-добре.

 

Някой имал ли е проблема с постоянно светещата оранжева TPMS индикация ( налягане гуми/сензори са си ок. ) ?

Редактирано от veso_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Колата ми е Honda Civic 2.2 ctdi/2007г.Харесъл съм лети джанти.Въпросът ми е:ЕТ 55 е оригинално на колата,мога ли да сложа ЕТ 48 ,всичко остонало е:7х16/5х114.3.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.И аз имам някакъв проблем с предното окачване.Имам силно тропане отпред в дясно.Казаха ми ,че имам разбити тампони на носачите ,отгоре и отдолу също така и тампони на макферсона , А амортисьорите също били тръгнали. Казаха ми ,че тропането обаче идавало от рейката  , има леко тропане когато въртя волана наляво ,надясно в спряло положение , но го има само от дясната страна.Та възможно ли е наистина да е рейката и ако е за рециклиране може ли предложение къде може да се рециклира ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих отново летните 17-ки ( Yokohama 225/45) и след зимните 16-ки ( чисто нов Continental 205/55 ) возията ми се струва, като каруца. Мисля да продам 17-ките и да взема втори комплект летни. Според вас мога ли да сложа летни 205/60 на 16-ките?

Също така добре ли са 2.2 атмосфери на 17-ките, като не е натоварена колата, защото иначе усещам и камъчетата по пътя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да ви нарека колеги :) Току що капарирах сивик 8ма генерация, с 1,8 двигателя, панорамен таван, навигации (неработеща за БГ), кожи... ще има снимки скоро :)Поздрави!Sent from my Samsung Galaxy S5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@xaxo Честито колега ! Много безаварийни километри и когато я вземеш пиши да помогна тази неработеща за БГ навигация да сработи :)

 

@revenue - толкова ли е голяма разликата ? С тези дупки и неравности в софия направо е сигурно че нямам камъни в бъбреците - като излеза на малко по-хубав път и колата става приятна за возене  ... все си го мисля , ама си купих нови 17ки i зимни и летни... и ако нелетя на 16 ще ме заболи сърцето :D

 

@to6oo - рециклаж на рейка струва 150 лв от в техническия (или 200 лв не помня вече ... това включва монтаж демонтаж рециклаж ) има на още няколко места на които може да се рециклира (жизет) . В Бултрако също може срещу 500 лв. Носачите ни са доста скъпи 350 лв парчето и ако добараш отстъпка пак лягат на 250-280 лв , и като сменяш 2 опразваш протмонето. Имам приятели които си ги рециклират ,но колко е ефикасно нямам представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kokalbokal - За мен разликата е осезаема. Живея на улица с павета и не карам много по булевардите. Основно защото правя сравнение между чисто нов Continetal (16-ки) и Yokohama 17-ки на 5 години с които взех колата. Иначе на външен вид са уникални и от както ги сложих редовно си я гледам колко е хубава с тях :P

 

Мога ли да сложа 205/60 на 16-ките? Някой пробвал ли е?

 

Също така днес ми светна лампата за VSA check system след като я бях изключил за малко ( с тея изпечени гуми малко буксува  ), Загасих колата и пак запалих, като грешка нямаше. Карах малко по-бързо газ/спирачка и светна пак. Тогава отбих и я изгасих за почти минута. След това като запалих и нямаше проблем още половин час градско. Според вас какво може да е?

Аз си я купих с проблем в електрониката точно на този модул и го оправих след доста мотане в Омбре. Обаче като светна пак и ме притесни.

 

Освен това усещам леко тропане, като въртя волана в спряло положение. Нямам луфт и е много стегнато управлението, но като чета за тая рейка и се филмирам. Дано не съм станал хипохондрик за колата от кисненето във форума :D

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следните анумалии с  педала на газта когато отнема газта и задържа от 1500 до 3000 оборота имам някакъв празен ход педала стои на едно ниво и след няколко секунди тръгва от само себе си и другото когато натисна спирачките оборотите падат до 500/ 600 оборота каква може да е причината мотора е 1,8 , а и друго когато не се кара колата акумулатора пада ли след 4/5 дена (акумулатора е нов ) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да каже дали фар с оригинален ксенон може да се пригоди  да се използва с обикновенна крушка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега revenue, извинете за въпрос, но защо изключвате VSA ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Два въпроса от най-пресния хондаджия в клуба. Вчера се сдобих със Civic TypeS 2.2 дизел.

 

1. Как мога да си реша проблема с музиката. Има ли начин към вградения плеър да се изведе AUX вход за да си пускам музика от телефона? Какъв майстор трябва да търся да ми го направи?

 

2. Автомобила фабрично няма резервна гума. Беше ми обеснено в автокъщата, че било нормално за по-новите автомобили. Имало някакви спрейчета, които при проблем пръскаш във винтила на спуканата гума и спрея вътре я пълни с някаква пяна, която се втвърдява и ти дава възможност да караш до най-близкия майстор. Някой ползвал ли е такъв спрей, надеждни ли са и ли е по-добре да си купя една патерица за всеки случай.

 

Благодаря :)

Редактирано от peteriliev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал и аз да задам един въпрос. Не ми работят копчетата около централния бутон, с който принципно се навигира из навигацията. Самият централен бутон си работи, но 6те бутона около не, не реагират по никакъв начин. Там има Map, Climate, Audio и другите от снимката по-долу. Някой има ли някаква идея? (и онова елипсовидното копче със слънцето и луната не действа)

Ако искам да погледна зад тази конзола, как се сваля тази част от таблото и има ли смисъл да го отварям? Другото което не можах да се справя е да си вържа телефона чрез блутуут. От скоро ми е автомобила, явно още го разучавам, но за момента само тези две неща не са наред.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...Вчера се сдобих със Civic TypeS 2.2 дизел.1. Има ли начин към вградения плеър да се изведе AUX вход ...2. Автомобила фабрично няма резервна гума. ... и ли е по-добре да си купя една патерица за всеки случай."1. За typeS дизел не знам, но две страници по-горе има съвет и видео за модела.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=75865&p=10574152302. Купих патерица и подарих спрея, без компресора.------- В по-старите постове или в темата в технически, някой от колегите имаше подобен въпрос за Блутуут. Май остана без отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - revenue , съгласен съм с теб за разликата на возия по неравен път. Не мога да ти кажа на 100% дали ще стане с 16-ки  х 60 но вулканизатора ми каза, че ще стане. А до днес карах с 16 х 55 и със сигурност в подкалника имаше повече пространство от тези които сложих днес 18 х 40.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При автомата на хонда, бензинов мотор, нормално ли е да има дупка между превключванията. В смисъл набира, на 20 км усещам как превключва, понеже падат обороти, превключва и пак почва да набира. Предния ми дизелов автомат, друга марка, ги редеше мн плавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@xaxo ето ти как се разглабя

 

 

 това е версията без НАВИ , но няма нищо различно :) така че атакувай смело

 

Телефон се връзва като му пуснеш блутута а ти си спрял колата и не ве движиш , натискаш зелената слушалка и казваш PAIR NEW PHONE и после по менютата ще се ориентираш, Всичко става с глас.

Редактирано от kokalbokal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златни сте, благодаря много! Хич не ми се иска да я подлагам на това, но явно ще се наложи заради гадните копчета, дано се окаже заради някоя свръзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега revenue, извинете за въпрос, но защо изключвате VSA ?

VSA включва и системата против буксуване (тракшън контрол). Тази система обича да удря спирачка на предните колела при по-рязко потегляне, за да ограничи буксуването. Това ме дразни, защото знам как да овладея положението и понякога я изключвам. Зимата при изкачване на заледен път около Елена докато не я изключих само гаснеше колата, защото рязко биеше спирачка и връщаше обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...