Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Колега, и аз бях със 17-ки, но почти веднага ги смених с оригинални 16-ки и гуми с размер 205/55/ 16 - тези размери ми ги пише на вратата. 

Веднага усетих разлика във возенето, но не трябва да слагаш по-високи гуми, защото може да ти опират в подкалниците при неравности.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на някой случвало ли му се е вентилатора в купето да работи постоянно докато парното/климатика е на OFF?

Духа съвсем слабо, но веднага след като бутна контактния ключ на положение I.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отопление и вентилация са отделни от климатик, освен ако не говорите за климатроник.

За изключване на вентилация има бутон OFF, до този за включване вентилация купе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за климатроник става въпрос, и да, знам къде е бутона OFF :)

Веси, малко ми стана тъпо от тоя отговор ама си представям на колко подобни "проблема" даваш отговори дневно.

Знам че накрая ще разглобя всичко и ще намеря проблема, просто едва ли съм единствен изолиран случай, просто колата я имам отскоро и не знам какво и е правено. Намерих 2-3 теми в US форумите с тоя проблем но без отговор, в civinfo пък абсолютно нищо. Имам идея от такива инсталации, първия климатроник на сивик 6 го монтирах аз. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хах, нямаш проблем. Аз също се чудех преди доста време по този въпрос, но пробвай да затвориш външният въздух и ще видиш как "духането" ще спре. Всъщост като си пуснал външен въздух и шофираш директно вкарва в купето от радиатора и затова се усеща леко. При повечето коли е така, при тази се усеща повечко, не знам защо.

btw Веси има 2018 мнения през 2018та :D

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама духането е на място, мотора даже не е запален, колата е само на контакт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, ако на някой му е интересен моя казус, май проблема е в печката Webasto, която имам инсталирана в колата. Кабелите за вентилатора са прекъснати и минават през управлението на печката. Печката така и не можах да я подкарам, там вече ще търся майстор защото нямам никакъв опит с такива дивайси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели за първи път пиша във форума и ме извинете ако не е на точното място

Омръзна ми да купувам нови гуми по 200лв едната та въпросите към вас са ми следните: мога ли да кача гуми 225.50.17 на сивик 8 2.2 дизел сега е с 225.45.17 и ако мога ще ми се и да разширя следата с фланци но незнам с какъв максимален размер няма да опират в калниците

Моля ако някой знае или е правил подобно нещо да сподели

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш да ги навреш физически и няма да опират ако си с оригинални джанти, но ще ти бяга километража с малко. Ако целиш по-мека возия по-добре на 16-ски, макар че и там казват че разликата не е голяма. За фланци казват че до 15мм е безопасно, и аз си мислех да слагам ама за сега се оглеждам ако мога да взема назаем да видя как и стоят.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фланците, най-вероятно ще трябва да смениш и шпилките. Просто да го имаш предви, поне аз не виждам как би могла да се монтира джанта ако е на същите шпилки.

Но дойдох тук за друг въпрос: Възможно ли е ако не съм сложил оргинална спирачна течност, колата да не спира добре. След смяна на течността и обезвъздушаване педала стана някак по-мек. Освен това като припомпя спирачката, да речем на 30-40% от хода се втвърдява, но ако продължа да натискам с определена сила постепенно си пада до дъното. Което ми е супер странно. Отначало помислих, че самите спирачни маркучи се надуват от налягането и затова потъва педала, но това го нямаше преди смяната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не са обезвъздушили като хората системата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро смених гумите на сивика, преминах от 225/45/17 на 205/60/16. Возията наистина доста се промени, но остана едно досадно, леко претрисане, което се усеща при ускоряване, на около 80 км/час! Мислех, че е от гумите, старите бяха доста зле, затова качих нови, но явно не е там причината! Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, да сподели, от какво може да е? Тампон, биалетка, шарнир?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, има ли разлика в казанчетата за течността за чистачки, в различните модели на осмицата? Или на всичките са еднакви?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

имам проблем със Сивик 2010 (face) 1.4 100 hp още от самото закупуване на колата. Никъде не виждам някой да се оплаква от този проблем и почвам да мисля, че случая е единичен, а не производствен дефект на всички коли както смятах доскоро.

Става въпрос за ужасно скърцане в пружината на педала на съединителя. И съответно хода на самият педал също не е много плавен. От Бултрако твърдят, че гаранционно били сменили целия педал, в което не съм сигурен, защото колата не е моя, но проблема така или иначе не изчезна!  След това вече извън гаранцията 2 пъти смазваха пружината с някаква специална тяхна смазка и така е ок месец-два и после отново почва пукането и скърцането. Казах им, че не е нормално едва ли не всеки месец да се ходи до тях за тая 5-10 мин. операция, а че трябва да се намери решение, ако трябва да пишат на японците, но естествено никой не се трогна..

Конкретния ми въпрос е дали някой има същия проблем и дали смятате, че ако си потърся само педал или пружина от някоя автоморга ще си реша проблема?

Редактирано от sskostov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема в раздела за акорд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В UK форумите има много информация /https://www.8thcivic.com/forums/clutch-transmission/193724-diy-fix-squeaking-clutch.html/.

С 2 думи е често срещан проблем, който и при смяна на горна помпа след време пак може да скърца. Не само в БГ, но и в UK и Белгия, дилърите не се впечатляват и само гресират.  Аз от време на време също го смазвам с грес и така.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, и аз досега четох по чужди форуми. Оказа, че проблема е масов и много хора ги дразни жестоко.

И наистина след смяна на горна помпа пак почвало да скърца...това е просто недопустимо!

Май ще трябва да се примиря и да смазвам на определен период от време и така. В Бултрако не искаха да ми кажат точно с какво смазват. Помолих ги човешки, казах им:

- Не е нормално да идвам тук всеки месец, защото не сте ми близо и да плащам по 6 лв. за всяко смазване, кажете какво да слагам?

- "Не, тук си имаме специална смазка..., елате пак като се появи" 

Доколкото разбрах от прочетеното трябва да е някаква силиконова грес... или литиева.

Редактирано от sskostov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пробвай с различни греси, и виж коя ще държи най-много!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам за нещо, вероятно банално, но дразнещо! Смениха ми накладки и преден лагер на главина! Всичко мина добре, доволен съм от резултата, но ми светнаха лампите на ABS и VSA! Как се изчистват тия грешки /вероятно от някой датчик/, майсторът не изключил клемата на акумулатора, преди да ги свали? Че е тъпо, да си оправиш едно нещо, пък друго да даде фира?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как си доволен от резултата, след като майстора ти си е оставил ръцете. Оправя се като отидеш при него и го накараш да оправи проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше и по-зле да е, все пак, това са само лампи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам въпросче. Дали носачите на Civic преди фейса са съвместими с тези на фейслифтов? Става въпрос за еднакъв двигател - 2.2 дизел, еднакво купе 5D.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Светна ми лампата за въздушните възглавници. От Бултрако ми отговориха, че не попадам под акцията на Хонда. Някой има ли идея как може това да се оправи - варианти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.