Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Някой има ли идея къде в Пловдив може да ми погледнат рейката--казаха ми че, колата тропа от рейката. на паваж е направо непоносимо 8 генерация -2010г 1,4 бензин е колата

Аз като рециклирах моята миналата година в Бултрако - Варна, ми казаха че като свалят рейката я пращат в Пловдив, където работели с фирма оторизирана да ги прави, но коя е тя, не ми казаха. Ако някой има информация, може да сподели коя е.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм рециклирал успешно в Гр. Сливен. (не на Хондата) Цените са 150 до 200 лв с 1 г. гаранция. Доколкото знам им пращат от цяла България. Друго не знам, защото майстора ми я носи. При интерес мога да разпитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Има ли някой, който се е справил с драскотините по арматурното табло (на стъклото на километража) и ако да - как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да направя качествено полиране във Варна. Моля някой ако има опит да сподели. Знам, че по автомивките го правят, но не ми се рискува да оставам колата на тоз и на онзи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Има ли някой, който се е справил с драскотините по арматурното табло (на стъклото на километража) и ако да - как?

Аз мойто го оправих като го полирах с паста на 3М с зелена капачка.Много добре се получи и няма драскотини.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам за хонда сивик 2.2 дизел TypeS, сложих преди 3500хил км. масло 0-30, обаче ми се появява грешка на таблото за маслото (това става само извънградско като и давам повече гас)

Ходих на майстор, провери всичко и каза че е наред, според него маслото е много воднесто и каза да го сменя на 5-30.

Някой да е имал такъв проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае къде стои блутут модула на civic 2008г. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам за хонда сивик 2.2 дизел TypeS, сложих преди 3500хил км. масло 0-30, обаче ми се появява грешка на таблото за маслото (това става само извънградско като и давам повече гас)

Ходих на майстор, провери всичко и каза че е наред, според него маслото е много воднесто и каза да го сменя на 5-30.

Някой да е имал такъв проблем?

:tooth:  :tooth:  :tooth: Смени си майстора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
policeman, това го казаха няколко човека и спред мен има доста голяма логика, даже много от производителите в България препоръчват 5-30

Тогава според теб какъв е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95070&view=&hl=&fromsearch=1

Аз също карам с 0/30 .Такова масло се препоръчва за този мотор.Израза "воднисто масло" въобще не искам да коментирам.Колата е твоя можеш да експериментираш с какъвто вискозитет искаш.Всъщност има много теми по този въпрос във форума.Каква грешка ти дава на таблото за маслото?Възможно е да имаш ниско ниво на маслото.Проверяваш нивото няколко минути след като си изгасил мотора,а не сутрин,защото маслото от филтъра се оттича в картера и те лъже нивото.Ок?Гледай да си на максимума,ако си го мерил сутрин на студен двигател трябва да е над поне 3-5мм над него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря ти, маслото го мерих на студен двигател и беше малко над максимума, колкото до грешката просто е нарисувана маслена лампа и пише на италиански (което предположих, че просто е проблем с маслото, трябва да видя наистина какво точно пише)

Тази грешка ми се появява при извънградско, при по-бързо каране и по-топло време, зимата нямаше такъв проблем, също колата е без дпф филтър и ремапвана +30коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , а 1.8 има ли датчик за нивото на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!

Предстои ми покупка на Сивик 8-ма генерация бензин 1.8 140 к.с. и имам няколко въпроса:

1.Какво масло слагате,за дизела гледам е 0W30,за бензиновият двигател какво трябва да бъде?

2.Някъде видях един английски сайт на някъкъв дилър на Хонда,как стоят нещата с доставката от там,защото гледам консумативите са оригинални и цената не ми се струва кой знае колко висока. За coxmotorparts.co.uk става въпрос

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Castrol EDGE 0W-40 A3/B4

Motor R18A2




quick_tip.jpg


 


Beachten Sie, dass das Produkt ausschließlich für das Bauteil Motor R18A2 eingesetzt werden darf. Zur Eignungsprüfung sollten Sie die Bauteilcodes im Handbuch Ihres Fahrzeugs überprüfen oder sich an Ihren Händler wenden.









Mit der Stärke von Titanium FST™. Für viele Fahrzeuge mit Otto- und Dieselmotoren, die einen Motorenschmierstoff nach den internationalen Spezifikationen ACEA A3/B3, A3/B4 oder API SN/CF fordern.


API SN/CF; ACEA A3/B3, A3/B4; VW 502 00/ 505 00; MB-Freigabe 229.3/ 229.5; BMW Longlife-01; Porsche A40; Meets Ford WSS-M2C937-A



ERHÄLTLICH ALS:
  • 12x1 l Schraubverschlussdose, Art.nr. 15336D, EAN-Code 4008177074004
  • 4x4 l Kanister, Art.nr. 15337E, EAN-Code 4008177074011
  • 4x5 l Kanister, Art.nr. 15337F, EAN-Code 4008177074028
  • 24x5 l Chep-Display-Palette, Art.nr. 15337D, EAN-Code 4008177074028
  • 20 l Kanister, Art.nr. 15336A, EAN-Code 4008177996238
  • 60 l Garagenfass, Art.nr. 15336C, EAN-Code 4008177996221
  • 208 l Leihfass, Art.nr. 15336B, EAN-Code 4008177996214
  • Bulkware, Art.nr. 217A7C


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , а 1.8 има ли датчик за нивото на маслото.

Колеги някой нещо по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Колеги , а 1.8 има ли датчик за нивото на маслото.

Колеги някой нещо по въпроса.

 

По книга има - http://prntscr.com/b42kxz

Иначе би трябвало да е това.

Редактирано от Kossity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега , разбрах те.Ако нивото е под минимума примерно , ще се появи въпросната сигнална картинка на дисплея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Обмислям 1,8 ivtec, но едно от нещата който ме спират е шума. Имах 1,5 6та генерация и едно от нещата който ме дразнеха е шума. При 120 в купето не се чувахме. Въпроса ми е подобрена ли е драстично шумоизолацията? Някои може ли да замери в децибели. Знам че зависи много от гуми настилка и тн, но поне да сравня със сегашния си автомобил. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много благодаря колега , разбрах те.Ако нивото е под минимума примерно , ще се появи въпросната сигнална картинка на дисплея.

Освен на дисплея, има светлинен индикатор за понижено налягане и на таблото ; отляво, над този за акумулатор, под този за обща неизправност на двигателя; в дясно на този за серво на волана. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Привет на всички! Обмислям 1,8 ivtec, но едно от нещата който ме спират е шума. Имах 1,5 6та генерация и едно от нещата който ме дразнеха е шума. При 120 в купето не се чувахме. Въпроса ми е подобрена ли е драстично шумоизолацията? Някои може ли да замери в децибели. Знам че зависи много от гуми настилка и тн, но поне да сравня със сегашния си автомобил. Мерси предварително.

Жена ми кара C220, дизел, 2015 г, автоматик и понякога съм я взимал за разнообразие. Шум..никакъв, но аз си предпочитам сивика, въореки, че си е шумничка :wub:

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв антифриз слагате на 2.2 диезел

Трябва да го сменям моя и виждам че е жълт и пише специален продукт

Само от хонда ли мога да го купя или мога да сложа и на някоя друга марка чевен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай само на Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги! От няколко дни вече съм горд собственик на мечтаната кола- Сивик 1.8 Спорт 2006 г. 

Първите ми впечатления от колата са повече от добри,на магистралата ми даваше разход 6,5 с 120 с круиз контрол. Предстои ми пълно обслужване на колата.

Само искам да попитам по-компетентните как се нулират броячите на трип А и трип Б и как мога да променя двете скорости,при които ми дава сигнал като ги достигна(не знам дали правилно се изразявам) ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да попитам по-компетентните как се нулират броячите на трип А и трип Б и как мога да променя двете скорости,при които ми дава сигнал като ги достигна(не знам дали правилно се изразявам) ? :)

 

 

 

Гледай https://www.youtube.com/watch?v=wCBUipWesPc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се разглобява предна лява шофьорска врата.И най вече как се сменя хромираната лайсна на дръжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те светна ;) Тъкмо ще свалиш мярката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е трансмисионно масло на сивик i-shift?

Не мога да разбера новата течност от изведеното резервоарче в двигателния отсег ли се налива - резервоарчето до номер 8 http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17404&nplgrp=2&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=IMT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=M__0620 или си има fill plug, понеже никъде не намирам на схемата такъв. Източването е от номер 13, но не виждам да има fill plug - http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17404&nplgrp=2&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=IMT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=M__0200

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги ако си поръчам това 

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-MP3-Player-Radio-Interface-USB-Aux-in-Adapter-For-Honda-Accord-Civic-Odyssey-/161718979653?hash=item25a733cc45:g:5sIAAOSw3xJVaDXU

и го включа в фабричното ЦД дали ще мога да пускам направо мп3 от него и дали ще ми трябва нещо допълнително за купуване или преправяне.

 

Това да ли е същото.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще можеш. Точно същото си взех за мен, след което установих, че буксата ми е заета от voice control-а. Трябваше да купувам някакъв Y кабел, не ми се занимаваше и го продадох на един колега с акорд. Сложи си го и всичко беше 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да попитам по-компетентните как се нулират броячите на трип А и трип Б и как мога да променя двете скорости,при които ми дава сигнал като ги достигна(не знам дали правилно се изразявам) ? :)

 

 

 

Гледай https://www.youtube.com/watch?v=wCBUipWesPc

 

 

Благодаря ти,колега. Успях да си отговоря на въпросите,благодарение на клипчето ! Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Това са линкове към книжката на CIVIC 5D - 2006,

както и техническият учебник. Които иска може да ги дърпа.

 

HondaCIVIC5D

 

https://drive.google.com/open?id=0B6xx3YwCddQzUXJ1bmtBU1prNUk

 

 

Honda Worshop Manual

 

https://drive.google.com/open?id=0B6xx3YwCddQzd2RqWElXNHA1VEk

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички които имат проблем с грешката на маслото при топло време извънградско, сминих си маслото на 5В30 пълна синтетика, и от тогава за момента нямам никакви проблеми, най-вероятно 0В30 е прекалено воднесто в топло време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 5w30 ( винаги това са ми слагали в сервиза на Хонда), а все още индикира извънградско, или по стръмни завои. Правена и е всевъзможна диагностика, и все така проблема си остава.

 

Sent from my Samsung Galaxy S7 edge

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто много зависи, явно, качеството на маслото. Слагайте силни 30-ки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от маслото разбира се, от датчика е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно това бе и предположението на момчетата от сервиза, като казаха, че доста Хонди от този модел са с идентичен проблем.

Какво му става на датчика при високи обороти, че така отчита?

Каква е цената му? Мисля, че ми казаха 400 лв., но може и да греша.

 

Sent from my Samsung Galaxy S7 edge

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рейката в Пловдив в Бултрако ми обявиха цена 150лв всичко и мисля там да я правя.

за маслото моята е 0/30 и то слагано в Хонда докато беше в гаранция в момента си взимам Енеос същият вискозитет и никакви грижи нямам 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло или датчик е? Днес, градско ми светна чека за нивотона маслото. Прибирам се, качвам багажа, минават 10-15 мин., вдигам щеката и виждам, че маслото не е мръднало. Стои си 2-3мм. под максимума. Минал съм 7000 км. и считам, че е нормално.

Обаче, маслото е яко черно и РЯДКО. Поне така ми се вижда.

 

Sent from my Samsung Galaxy S7 edge

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...