Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал на един познат. Гледай да има всички кабели и преходници, иначе може да не ти показва на дисплея часа и парното, и да не работят копчетата от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки как изглежда една друга Хонда в Бургас .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки как изглежда една друга Хонда в Бургас .

И аз съм от Бургас...може да те потърся за съвет когато се реша :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От къде мога да си намеря гумени стелки за 5 врати? Оригинални излизат само по сайтове и чакане за доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,провери в Бултрако,но цената е около 150 лв,а и там не се знае дали ги имат налични или пак трябва да се изчака няколко дни ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ebay и след тва доставка с габко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, групаа... Имам едно питане, отностно дисплея, който показва часа и радиото. Явно от студа или не знам поради каква причина, на моменти не ми показва целите букви на радиото или самия час. Някой да има идея от какво може да е (някой диод или.. ), ще съм много благодарен :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студени спойки. Мисля, че в civinfo Имаше тема за това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблема е писано.

Тук : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=102470

И тук:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=102556

И другаде май е коментиран, но вече не си спомням, утре ще се разровя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Здравейте на всички. Притежавам от скоро civic 2.2 i-ctdi и вчера жена ми изкърти десния праг, като успя да счупи 2 от ушите, че мисля и част от щипките. Чудех се дали прагове от type S биха паснали на дължина и на разположението на щипките? Някой да е сменял? Или да си търся от четириврата?
  • Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! От скоро имам Honda Civic 2.2 i-ctdi Sport 2006. Копчето на аварийните светлини не свети. Има ли начин да се смени лампичката, без да се разглобяват корите на таблото? Другият ми въпрос е свързан с подгрева на седалките. Пасажерската седалка мисля, че не подгрява. Мисля, че седалката е била вадена, за да се пере или нещо такова. Даже едно от кабелчета за еърбега не беше свързано и даваше грешка на таблото. Къде мога да отида и да проверят защо не работи подгрева и евентуално да отстранят проблема?
А, и да питам също проблем ли е, че съм с Elf Evolution 900 ft 0w30 на Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006? В последствие разбрах, че маслото е за двигатели без филтър за твърди частици.

Редактирано от Syuleyman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! От скоро имам Honda Civic 2.2 i-ctdi Sport 2006. Копчето на аварийните светлини не свети. Има ли начин да се смени лампичката, без да се разглобяват корите на таблото? Другият ми въпрос е свързан с подгрева на седалките. Пасажерската седалка мисля, че не подгрява. Мисля, че седалката е била вадена, за да се пере или нещо такова. Даже едно от кабелчета за еърбега не беше свързано и даваше грешка на таблото. Къде мога да отида и да проверят защо не работи подгрева и евентуално да отстранят проблема?

А, и да питам също проблем ли е, че съм с Elf Evolution 900 ft 0w30 на Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006? В последствие разбрах, че маслото е за двигатели без филтър за твърди частици.

Здравей, подсветката на бутона за аварийни светлини не може да се оправи без да се свали целия панел със сиди-то. Твоята кола няма филтър за твърди частици (DPF), така че маслото да не те притеснява. За подгрева на седалките не мога да кажа нищо за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Здравейте на всички. Притежавам от скоро civic 2.2 i-ctdi и вчера жена ми изкърти десния праг, като успя да счупи 2 от ушите, че мисля и част от щипките. Чудех се дали прагове от type S биха паснали на дължина и на разположението на щипките? Някой да е сменял? Или да си търся от четириврата?
  • Поздрави.
Имайте предвид лайсната..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Седалката беше прегледана от електротехник. Оказа се, че всичко е наред и подгрява. Просто това, което съм очаквал да ме свари, не е било реално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид лайсната..

Type S не е ли с 3 врати?

Ако вашия автомобил е с пет, няма как да стане пластмасов праг от горното, май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с три е, но дължината на колата и респективно на тази пластмасова лайсна/облицовка на прага не следва ли да е същата при всички модели?

Ако дължината е същата и разположението на щипките, и ушите?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам колегата Димо, от Акорд раздела:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93137&p=1057481346

"....Идеята на темата Е (както ясно и ПОДЧЕРТАНО е описано в първия пост) да се събират често срещани проблеми, а не да се обсъждат ежедневни такива. .....че да корегирам темата и тя бавно, но сигурно пълни страница след страница информация, която никой няма да чете.

Моля, за общото благо, ако имате въпроси - задайте ги в тема в раздела, ако вече няма такава. ..."

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава японска марка, която е за първоначално вграждане в доста азиатски автомобили. Но както каза колегата по-горе, оригиналния е Luk. Аз лично бих те посъветвал именно него да вземеш.Днес смених съединителя. Майстора ми каза, че кутията не е отваряна 100% никога и съединителя вътре беше точно Exedy, та явно не всички са с Luk. Сложих също Exedy, едно към едно с каквото извадих. Made in Japan. Стария си беше износен. Колата стана доста приятна за каране, изчезна тази вибрация, която имах понякога. Не се усеща изобщо кога зацепва. Доволен съм. 3 часа работа е.

Да направя една добавка към този пост. Може да е полезна за някой. Не искам да убеждавам никой в нищо, да започвам спорове и тн. и нито искам да "оплювам" марката. Само ще изложа фактите.

За съжаление още на втория ден, да речем след 30/40 км колата започна да претриса при тръгване на първа или задна. Покарах още малко, но уви, ставаше по-зле. Направих рекламация, имаше опит да се търси причината в тампони на мотора, полуоски, помпи, обезвъдушаване...За жалост причината се оказа именно съединителя. След около 500/600 км след смяната, вече не можеше да се кара нормално и колата влезе в сервиз. Оказа се, че феродовия диск е на вълни, контакувал е на не повече от 50% от площта си - следват вибрации от лошото зацепване. Яд ме е, че не го снимах...Както и да е, не исках отново Екседи да сложа, не се съмнявам в марката, произхода и тн., но просто "парен супа духа" и си доплатих малката разлика в цената и сложих LuK. Просто, явно аз изтеглих късата клечка с това Екседи, факт е, че от колата извадихме същия - защо се получи това, така и никой точно не ми обясни. Късмет, падна ми се дефектен диск.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

може ли да ми посочите няколко сервиза в Пловдив и София ,където може да се огледа кола, понеже ми предстои покупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първичен прегелед, в София, бих препопръчал "Бултрако". 80 кинта е прегледът и ти вадят лист с нещата, които не са наред. Това листче пък, е предпоставка за пазарлък. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е взета ...само че акорд 7 ма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. :) Трябва да сменям маслото на скоростната кутия. За нея знам, че трябва да е с MTF 3 на Honda. За течноста на спирачките и хидравличната течност пак ли трябва да е на Honda и ако не е, може ли да ми препоръчате нещо. Колко литра течност трябва за скоростната кутия, спирачките и хидравликата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че колата е  Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачките DOT4 0,5 литра ;1л за промивка.

За куията - 2л. МТФ3.

За хидравликата - 0,45 л за частична смяна и 0,8 л - за пълна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните дискове на бензина и дизела еднакви ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са еднакви, както и накладките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

някой случайно да има следния проблем (поне за мен). При отключване на колата габаритите се включват сами (предни и задни), а след загасяне на двигателя известно време продължават да светят като това е придружено със сигнала за забравени фарове и е доста дразнещо, защото влизайки или излизайки от колата пищи..

 

Интересното е че това не се наблюдава постоянно, а през определени периоди от време. Не е възможно да е функция follow me home, защото фаровете не се включват, а само габаритите..

 

Има ли как да се изключи това чудо?

 

Едит от мод: Моля да допълните с инфо за двигател, година и т.н.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да имаш допълнително монтирана аларма ,особено за един модел се сещам с триъгълно дистанционно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Сивик 2010 face, 1.4 100hp с "фабрична" аларма, мисля че viper. И мен ми хрумна, че може там да търся проблема, но не бях сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги,

 

Отдавна съм член на форума но вече вдигнах левела :D ... Сдобих се със Civic 8th gen 1.8 бензинка и съм много щастлив, само дето още не съм виждал колата на живо. Ще ми я докарат от Италия другата седмица.

Та въпроса ми е следния: Запознати ли сте дали в Италия връщат километрите на колите ? Аз съм чувал, че това се случва само в България. Питам, защото на километража на колата пише, че е на 70 000 км, като цяло колата от вътре е много добро състояние - не видях да има нещо изтъркано или протрито. Колата ми я намери един приятел на баща ми и той ще ми я докара (с автовоз), така че, ако не е превъртан там няма кой да го превърти.

 

Благодаря предварително за мненията. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в Италия е често срещана практика да връщат километри. Колата ти може да е на 170 или на 200к км, ако е сменяно маслото няма да имаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там връщат - не бой се! Това не е от значение. Щом си я харесал като купе и интериор си ок. Сега на първо време почваш с масло(чети добре какво), всички филтри и свещи - иридиеви!. Виж спирачките - дискове и накладки. Виж антифриза - даже го смени. След обслужването надай едно ухо към веригата как е. Предните аморт. имат навика да изпущат след 10 г., огледай ги. Заедно с това вижте и предницата. Не се оплаквай и не търси причина защо вози като каруца - така е и ще бъде така. Реглаж клапани е желателен. Чистене на дросел и обучение също. Лека полека с времето ги прави нещата. Ще имаш някоя друга изгоряла крушка, не обичат да ги сменят много много. Може да ти се яви проблем с дисплея на радиото - оправя се. Долу горе това е - нищо страшно. Енджой!

ПС. Носи чудесно на газ тоя R18 с много приятен разход! Замисли се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментара frizzante, наистина доста изчерпателно...

Надявам се всичко да е наред и колата да пристигне до края на седмицата и направо я откарвам в сервиза за смяна на горепосочените. Инче знам как са с крушки щипки и всички такива дреболии по Италия колите... Имал съм 3 коли и 3те бяха от Италия. На последната която има Honda Civic EP3 даже от мястото при резервната гума вадих земя и чорапи :D ... всички щипки счупени всички крушки изгорели и тн. Надявам се да не е попаднала колата при най големия мърляч преди мен :)

Относно газовата съм го мислил, но първоначално така че я покарам пък по на там ще реша дали да слагам. Иначе не е никак лоша идея.

 

Благодаря пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша втори коментар, но в предния не се сетих да попитам.

Защо по- точно  реглажа на клапаните е желателен и защо се прави обучение на дросела ? Очаква ли се нещо да се е разбъзикал или ? 

Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглаж е желателен, защото едва ли някога ще е правен. Ако сложиш пък газ - задължителен през 20/25 к.

Дросела се обучава, защото след почистване получава амнезия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Купих си Хонда Сивик 2007 2.2 дизел преди една година. Това което ми прави впечатление е, че двигателя е малко шумен, въпреки че няма почти никакво тресене докато работи. Доколкото схващам явно веригата се е разпуснала и е за смяна (колата е на 215 000 и смея да вярвам, че са реални). Въпроса ми е при смяна на верига необходимо ли е да се сменя и обтегача? Като гледам цените, веригата сама по себе си не е толкова скъпа, скъп е целият комплект. И какво друго може да причини този шум в двигателя, ако изключим ремъка и ролките?

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...