Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Колеги на 1.8 къде е набит номера на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нета казват, че било някъде долу вляво на двигателя, като го гледаш при отворен капак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой вадил ли е ключ и ако да колко пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 8 може ли да се регулира рейката като при 7 генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

 

От няколко дни се присъединих официално към феновете на марката с Civic VIII 2.2. Имам няколко въпроса, на които не мога да открия отговора:

1. Педала на съединителя скърца при всяко натискане и много ме дразни. Пръсках отдолу пружината с WD-40, но ефект няма. Сменя ли се, в комплект с нещо друго ли е? Как ще ме посъветвате да процедирам?

2. Много е странно за мен, че колата има двузонов климатроник, панорамен таван и оригинален ксенон, а не виждам копче за регулиране на фаровете. Ровейки из Гугъл останах с впечатление, че явно фаровете се регулират ръчно. Така ли е?

3. Заставайки срещу колата с отворен капак, в дъното на коша вдясно, има 2 резервоара за някаква течност DOT 3. И на двете капачки пише "brake fluid". Предполагам едното е за хидравлика, а другото за спирачките (по-малкото)?

4. Не съм сигурен, че в колата има антифриз, а не вода, затова мисля скоро да я закарам някъде да се промие и да се смени с нова охладителна течност.. От опита ми с предния личен автомобил, осъзнах колко е важно да се сложи правилния антифриз (а не червен вместо син). За този автомобил какъв е най-добре да се вземе?

5. Имам няколко козметични забележки по интериора - доста от пластмасовите детайли са надрани - корите, където са коланите, жабката и вляво от нея, към краката на пътника. За да не се облепя всичко с някакво фолио, има ли някаква паста, която да ползвам да махна тези драскотини? 

6. Колата е без навигация. Може ли обаче там, където се изписват песните, часа и т.н. да се смени дисплея с друг, с цел да сложа камера отзад и да се свърже с този дисплей? Естествено, пак да може да се вижда някак час, песни, радиостанции и т.н. Целта е да не слагам допълнителни дисплеи по таблото и да циганизирам космическия кораб.

7. Счупена е част от надписа "Civic" на багажника и сега стои като Livic. Как и откъде да се сдобия с нова и лесна ли е смяната й?

8. CD-то поради някаква причина не работи, но е пуснат кабел с USB в жабката. Някой може ли да ме насочи къде във Варна могат да накарат да тръгнат и дисковете?

 

Благодаря на всички отзовали се :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@smbonev

 

1. Педала на съединителя скърцаше при мен в началото, но се оправи с времето. Трябва да може да се смаже и не виждам причина да го сменяш.

2. Моята също е с ксенон. Фаровете се регулират автоматично.

5. При мен също някой сръчен е разглобявал с отвертка. Има пичове които се занимават с възстановяване на интериор, но не се наемам да търся. Повечето оправят кожа и тапицерия. С този пластмасов интериор е по-различно. На първо време може да пробваш с специализирани почистващо препарати за интериор. Повечето заглаждат дребните драскотини и трябва само да мажеш от време на време.

6. Не знам дали ще стане само със смяна на дисплей. Трябва да е цял модул за обработка и навигация. Ако намериш нещо такова кажи, че и на мен ми е интересно.

7. По официалните дистрибутори предполагам има, но ще е скъпо. Потърси в EBAY. Това трябва да се лепи, но си има малко майстолък. При мен този надпис липсва и мисля, че е по-хубаво без него.

8. Явно са използвали CD емулатор за да могат да се пуснат MP3 от флашки. Тези емулатори заемат DIN входовете и предполагам са изключили нормалното CD. За майстор не мога да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,как да сменя крушката на мигача на огледалото?няма болтове няма нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се кората на огледалото и е захванато с две рапидки от вътрешната страна. Самия мигач мисля че е допълнително залепен, против влага. Трябва да го изолираш добре преди обратния монтаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за бързият отговор,но не можах да махна кората,имаш предвид задната част на огледалото?на щипки ли е?притеснявам се ако напъна да не счупя нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето съм го разглобявал с дърпане, но сега на тези хладни температури не бих рискувал, заради щипките. Иначе има вариант и да се откачи самото огледало и от там се открива достъп до щипките на кората.

Аз ползвах този метод:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smbonev във Варна можеш да отидеш при колегата Дидо(Miyamoto) сервиза му е след Метро в ляво, посока магистралата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xaxo.много ти благодаря за помоща,утре ще пробвам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня, че самия мигач е капсулован и вътре крушки няма да намериш а диоди. Има начин да се сменят, но не е толкова просто. Виж из английския форум съм попадал на тема за смяната им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно видео

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой може ли да каже дали това:

 

http://m.ebay.co.uk/itm/Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface-for-Honda-Accord-CRV-3M45-/201416313590?nav=SEARCH

 

ще стане на Сивик 2006 без нави? Доколкото разбирам от описанието е ок, но може би пропускам нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колите с навигация във въпросната букса е вързан voice control-а и е необходим допълнителен Y-кабел. При теб не би трябвало да има проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На колите с навигация във въпросната букса е вързан voice control-а и е необходим допълнителен Y-кабел. При теб не би трябвало да има проблем.

И аз принципно стигнах до това което казваш, но реших все пак да попитам и тук. Ето това не ми е ясно "For Honda 2.4 white connector", но пък това "For 06-11 Civic" е добре. Нямам нави, с оригиналното си СиДи съм си с МП3 и изобщо всичко си е "девствено". Писах на продавача, да видим. Пък и е почти без пари, та вероятно ще пробвам. Просто искам УСБ и да си бачкат командите от волана. А то реално от къде ще го пускам това у-во като го закача? От СиДи бутона може би? Ще редува диск/ченджър предполагам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СДто ти се запазва функциониращо. За AUX си мисля аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От съвсем скоро и аз се сдобих с НЛО 8 серия. Колата е 1,8 автомат. Доста време време исках такъв автомобил. Мисля, че в този клас е най-добрият избор. Супер просторно футуристично купе, габарити удобни в градски условия, добра возия (бях готов за доста по-твърдо окачване). Доволен съм и от i shift автомата. Не бих казал, че е нещо странно, както го определят на някои места (карал съм CLK автомат и смятам, че няма кой знае каква разлика). Сега е време да сменя масло и филтри във Варна. Бултрако ли ще е най-добре ? Около 300 лв ще ми излезе с диагностката и пълна синтетика масло казаха. Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

От съвсем скоро и аз се сдобих с НЛО 8 серия. Колата е 1,8 автомат. Доста време време исках такъв автомобил. Мисля, че в този клас е най-добрият избор. Супер просторно футуристично купе, габарити удобни в градски условия, добра возия (бях готов за доста по-твърдо окачване). Доволен съм и от i shift автомата. Не бих казал, че е нещо странно, както го определят на някои места (карал съм CLK автомат и смятам, че няма кой знае каква разлика). Сега е време да сменя масло и филтри във Варна. Бултрако ли ще е най-добре ? Около 300 лв ще ми излезе с диагностката и пълна синтетика масло казаха. Поздрави !

Масло и консумативи могат да ти сменят навсякъде. Може и да не е Бултрако. Не е нищо кой знае какво, просто внимавай маслото да е каквото казва производителя а не "10/40 и да върви". На автомата също се сменя масло. Виж кога и дали е сменяно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой може ли да каже дали това: http://m.ebay.co.uk/itm/Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface-for-Honda-Accord-CRV-3M45-/201416313590?nav=SEARCH ще стане на Сивик 2006 без нави? Доколкото разбирам от описанието е ок, но може би пропускам нещо.

Колега ако не си поръчал по-добре недей. А си го бях поръчал но или беше дефектно или не става за нашитя модел кола. Устройството не получава захранване, и не се свързва нито с телефон нито с флаш памет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте! Някой може ли да каже дали това: http://m.ebay.co.uk/itm/Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface-for-Honda-Accord-CRV-3M45-/201416313590?nav=SEARCH ще стане на Сивик 2006 без нави? Доколкото разбирам от описанието е ок, но може би пропускам нещо.

 

 

Колега ако не си поръчал по-добре недей. А си го бях поръчал но или беше дефектно или не става за нашитя модел кола. Устройството не получава захранване, и не се свързва нито с телефон нито с флаш памет.

Не. Не съм. Чаках именно някой да каже нещо по въпроса. Благодаря за което. Има алтернативи които работят и са малко по-скъпи, но по-добре така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има за 75$ в alliexpress което ще стане, но с това което е на линка не рискувай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой питал ли е за цена на лайсните на калниците в Бултрако. Имам счупени щифтове :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой питал ли е за цена на лайсните на калниците в Бултрако. Имам счупени щифтове :(

150 лв. бройката ако не се лъжа ;-)

Редактирано от MFG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Някой пробвал ли да рециклира оригиналните предни амортесьори ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой питал ли е за цена на лайсните на калниците в Бултрако. Имам счупени щифтове :(

Да,за Тайп Р поръчах- 198лв.Вече 4-та седмица ги чакам.Можеш да ги поръчаш с цвета на колата.Идват с щипките,само я "щракваш" към калника

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте колеги, някой сменял ли е диодите на мигача на стр. огледало и от къде могат да се намерят, и още нещо да попитам - капачката не резервоара от едната страна леко надстърча от калника, иначе се отваря и затваря лесно,без да се усеща напрежение.Има ли начин да се регулира от някъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

нормално и е външния кормилен накрайник да мога да го въртя на ляво на дясно на ръка, без кой знае какво напрежение? Предполагам, че не е, но пък нямам никакви шумове и тропания в движение и малко се учудих докато сменях гумите.

Снимката е илюстративна - https://i.ytimg.com/vi/AVQHgcXEhpE/maxresdefault.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,за Тайп Р поръчах- 198лв.Вече 4-та седмица ги чакам.Можеш да ги поръчаш с цвета на колата.Идват с щипките,или поне така се надявам.

Това за 1 бр. лайсна ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,за 1бр. :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! За 3 месеца и малко повече от 7000 км мога да изкажа единствено добрите си впечатления от колата - 1.8 с ГИ. След като търпеливо изчетох темата тук, ми стана интересно как си решавате проблема с дневните светлини? Някои препоръчват модул за включване на дългите с намалена мощност, но никой не казва да е монтирал допълнителни ЛЕД елементи или да е намерил други фарове с вградени ЛЕД неща в тях? Някой наел ли се е с тази задача и може ли снимки? Проучването което си направих е че в Хонда не предлагат услуга свързана с допълнително оборудване на дневни светлини и също, че ако се поставят допълнителни ЛЕД елементи трябвало да отговарят на определени изисквания (от сайта на Luxima четох за тях). Другият ми малък проблем е, че не мога да си представя къде на предницата на колата могат да се поставят такива елементи, за да стане хем функционално, хем да не се развали визията на автомобила. Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се замислил за нещо такова http://m.aliexpress.com/item/1870098888.html .Монтира се на мястото на мигачите като свети бяло, когато колата е на габарит, а започва да мига жълто при пускане на мигач.

Редактирано от Иван Ангелов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! За 3 месеца и малко повече от 7000 км мога да изкажа единствено добрите си впечатления от колата - 1.8 с ГИ. След като търпеливо изчетох темата тук, ми стана интересно как си решавате проблема с дневните светлини? Някои препоръчват модул за включване на дългите с намалена мощност, но никой не казва да е монтирал допълнителни ЛЕД елементи или да е намерил други фарове с вградени ЛЕД неща в тях? Някой наел ли се е с тази задача и може ли снимки? Проучването което си направих е че в Хонда не предлагат услуга свързана с допълнително оборудване на дневни светлини и също, че ако се поставят допълнителни ЛЕД елементи трябвало да отговарят на определени изисквания (от сайта на Luxima четох за тях). Другият ми малък проблем е, че не мога да си представя къде на предницата на колата могат да се поставят такива елементи, за да стане хем функционално, хем да не се развали визията на автомобила. Благодаря предварително на отзовалите се!

Здравей,
 
Това са вариантите за дневни светлини които аз съм срещал в нета:
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Единият вариант ми допада много, и май ще му открадна идеята за лед елементите  :whistle:  :whistle: А дали някой е наясно в София, къде може да ми извършат подобна услуга? Мерси

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз съм се замислил за нещо такова http://m.aliexpress.com/item/1870098888.html .Монтира се на мястото на мигачите като свети бяло, когато колата е на габарит, а започва да мига жълто при пускане на мигач.

Това също е доста интересно решение, което си заслужава да бъде обмислено. :):):)

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен един приятел ми сложи някакво съпротивление на датчика за автоматичните фарове и сега светят и през деня стига колата да е на контакт или запалена.Чесно казано съм много доволен въртя ключа светват ,гася и те изгасват , перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен един приятел ми сложи някакво съпротивление на датчика за автоматичните фарове и сега светят и през деня стига колата да е на контакт или запалена.Чесно казано съм много доволен въртя ключа светват ,гася и те изгасват , перфектно.

 

Има ли някакъв чист начин да се кара да светят габаритите през цялото време, защото колата е с ксенон и с тези цени на крушките не ми се иска да ги използва за дневни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея къде в Пловдив може да ми погледнат рейката--казаха ми че, колата тропа от рейката. на паваж е направо непоносимо 8 генерация -2010г 1,4 бензин е колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея къде в Пловдив може да ми погледнат рейката--казаха ми че, колата тропа от рейката. на паваж е направо непоносимо 8 генерация -2010г 1,4 бензин е колата

 

Колко непоносимо колега? При мен се чува леко тракане точно пред мен. Първо си мислих, че е нещо по колелото, ама може и да е рейката. Чува се рядко като карам на напречно наредени павета. При смъкнати прозорци се чува тракане все едно влача кенчета до лявата предна гума. Така си купих колата и звукът не се е променил за година и половина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...