Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Колеги, от години търся филтър за купе с активен въглен.

Днес ми предложиха FILTRON K1187A - 22.5- 23.5- 3 см

След доста търсене.

Дали ще стане за 2.2 2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За филтъра един съвет, изкарай стария (изключително лесна процедура) и с него в магазина за да вземеш новия.

 

Аз така си поръчвах, то не бяха търсения по години, модели, рами и после ходих 2 пъти до магазина.

Не отговарям директно на въпроса ти, просто споделям съвсем пресен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е този магазин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Къде е този магазин

Пратих ти ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сивик 8, 1,8, стават ли гуми 195/65/15. Някой пробвал ли е, кара ли с такива?

На табелката на вратата най-малкия размер е 205/55/16, но по сайтове за гуми при търсене по модел излизат и 15-ките.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестава опират отпред в спирателните апарати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес, при висока скорост магистрала, се повдигна горно уплътнение на предно стъкло.

Лайсните на таван, които задържат в двата края уплътнението се наложи да ги сменя след м.г. градушка.

Стъклото не е сменяно.

Въпрос: мога ли да залепя уплътнението със силикон, точково.

При евентуална бъдеща смяна на предно стъкло би ли имало проблем?

Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да го залиш с какво искаш, ако се сменя стъклото ще се изреже гуменото уплътнение и ще се махне,,, Не мога да си представя за коя лайсна говориш точно, но може да отидеш и в някои от сервизите за автостъкла да ти го залепят те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,от 2 дена ми светна постоянно лампичката за въздушните възглавници,дали е някаква грешка на компютъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички в този форум. Искам да си купя Honda Civic 8-генерация още когато излезе , през 2006. По разбираеми причини(заради цената) , тогава не можах , но сега вече мога . Виждам че разисквате интересни теми тук , затова си позволявам и аз да задам няколко въпроса и ще се радвам ако някой може да ми отговори. 

1. Колата нов внос ли да е , или е по добре от предишен собственик българин.

2.Прочетох много относно превъртане на километражи....определено не може да се вярва на някоя кола на 7 години , да е на 100 000 км, поне според мен , като се има предвид че модела за който говорим е спортен и се взима за да се кара яко....Имате ли някой познат който да продава такава кола и да може да му се вярва , че километрите са реални?

3.Може би от 3 месеца следя обявите и съм спрял на тези две коли

  а) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11441461392808654&slink=amo2fm

  б) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11435167027721343&slink=amo2fm

Наясно съм че по снимки е много трудно да се дават съвети...но, все пак ....Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички в този форум. Искам да си купя Honda Civic 8-генерация още когато излезе , през 2006. По разбираеми причини(заради цената) , тогава не можах , но сега вече мога . Виждам че разисквате интересни теми тук , затова си позволявам и аз да задам няколко въпроса и ще се радвам ако някой може да ми отговори. 

1. Колата нов внос ли да е , или е по добре от предишен собственик българин.

2.Прочетох много относно превъртане на километражи....определено не може да се вярва на някоя кола на 7 години , да е на 100 000 км, поне според мен , като се има предвид че модела за който говорим е спортен и се взима за да се кара яко....Имате ли някой познат който да продава такава кола и да може да му се вярва , че километрите са реални?

3.Може би от 3 месеца следя обявите и съм спрял на тези две коли

  а) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11441461392808654&slink=amo2fm

  б) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11435167027721343&slink=amo2fm

Наясно съм че по снимки е много трудно да се дават съвети...но, все пак ....Благодаря предварително.

Здравей колега, за първата обява ми е много чудна цената , защото аз съм в германия и от тука си взех колата и като гледам цените е почти не възможно да се намери тази модел за под 5000 евро и то ще е с повече км , та къде им е сметката на тези да я продават за цената за която ще са я докарали , по-скоро е била ударена , но това само предположение , може да провериш как вървят цените в mobile.de.

За втората обява- решетката, която е между фаровете, излиза с модела от 2009 година , та пак въпросителна. Иначе модела е с най-високо оборудване Exlusive.

Само за малко сравнение , моята я взех за 9500 евро директно от Хонда с една година гаранция 2009 година, дизел на 90 хил. км , имаха и две бензинови и те бяха също на по 90 хил км годините мисля че също или разлика 1 година максимум и цените им бяха между 8-9 000 евро. 

 

Успех с покупката на твоя Сивик!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря....направо ме отчая. Ха,ха,ха,ха,ха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно решетката може и да грешиш , защото ето по долу колата е от 2008 и не е с цяла стъклена решетка

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=215221771&export=NO_EXPORT&usageType=PRE_REGISTRATION&ambitCountry=DE&usage=USED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&scopeId=C&zipcode=&maxPrice=7000&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&pageNumber=3

а пък тази е от 2007....

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=215564774&export=NO_EXPORT&usageType=PRE_REGISTRATION&ambitCountry=DE&usage=USED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&scopeId=C&zipcode=&maxPrice=7000&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&pageNumber=

Не греша колега , моделите от 2009 година са фейстлифтови и разликата не е само в решетката , джантите са други , салона също е от друга материя, и в задницата има леки промени в стоповете , както и в долния праг, имат и порт за USB в подлакътника.

за първата решетката си е стандартната просто е залепено някакво фолио, а при втората е сменяна :) точно такава се опитаха да пробутат и на мен , но като разбраха че си  имам понятие за моделите , повече не ми говореха за тази със сменената решетка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок., предполагам че тези които продават колата в България (със сменената решетка ) едва ли са толкова запознати колкото теб . Сиреч колата е докарана така от Германия , според мен. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, явно съм ядосал някой неясно защо... и ми е надраскал колата с ключ.

От застрахователите са готови да ми покрият щета и да пребоядисат колата, но въпросът идва къде...

Имам прикачен списък с доверените им сервизи, но всеки съвет от вас ще много полезен.

 

 

Къстъм Рефиниш 899252673 кв. Дианабад
РИМОГАРД 0878/320573 кв. Враждебна, ул. Пета 1
А+Експерт Център ООД 0883505020 ул. Антим I 59
М Ауто 2008 ЕООД 0898353520 Княжево
Даком 2005 ООД 0988378512 кв. Горна Баня
ФУЛДА БЪЛГАРИЯ 02/9743743 бул. Самоковско Шосе 1
ЕСПАЙС АУТО ООД 02/4832300 ул. Воденичарски път 4
ВИКИНГС ООД 02/9367344 кв.Бенковски, ул. Кооп труд 28
ИНКОТАР АД 02/9454430 бул. Ботевградско шосе 443
ЕТ РУБИН Н ФИЛИПОВ 0888/563206 ул.Първа Българска Армия 13
ДЖОКИ ЕООД 0888/635942 ул. Смърч №38
ТРИНИТИ КЛУБ ЕООД 0885/923053 кв.Драгалевци, ул. Витошка зорница 2
ТОПЕС ООД 0885/828309 ул.Резбарска 9
Автомотор Божурище 02 / 8022211 бул. Европа 137
2.ГЛАС ГОЛД ГРУП ЕУ ООД 02 /4722219 жк Слатина ул Гео Милев 171
/само стъкла/
1.ГЛАС ГОЛД ГРУП ЕУ ООД 0876/255004 жк. Люлин 9 бл.904 Б
/само стъкла/
АМАРАНТ 2003 ООД 0893/554343 бул. Цар Борис 126
СОФИЯ АУТО АД 0882998026б ул. Ботевградско шосе 239
ДЖЕНЕРЪС АУТО ЕООД 0888/228040 бул. Цветан Лазаров 99
АВТО СИ ООД 0888/000163 село Герман
ЕМ ДЖИ СЪРСИЗ 0888/882308 ул. Кюмурджиев 22
ЛАЗУРИТ СЕРВИЗ ООД 0889208993 кв.Захарна Фабрика
ИНОРМАС ДИЗАЙНС ООД 0885695045 бул. Европа 136
КАПЧИН ЕООД 0888/954978 ул. Б.Бойчев 93 Б
ДЕНИВА КАР ООД 0888/259747 кв. Враждебна
АУТО ГРУП 1 ЕООД 0889737102 Аерогара София
Гранд Ауто Ве ООД 0889442880 Кремиковско шосе 13А
ПЛАНИНВЕКС 2004 ЕООД 0886/842029 ул.Челопешко шосе 7
ЕВЕЛ 1 ЕООД 0888/4113160 кв. Горна Баня
ЕВЕЛ 2 ЕООД 0888639774 кв. Павлово
ЕТ ЯНИМА - РУМЕН ЯНКОВ 0888451753 с. Равно Поле
ТУРИСТ СЕРВИЗ РЕНТ А КАР ЕООД 0888/324599 кв. Христо Ботев
ПРЕМИУМ СЕРВИЗ ООД 0882/171799 кв. Военна Рампа
Лоялти Супермотор Спорт ЕООД 02/9201732 бул. Н. Мушанов 120
ЕТ СТОИЛ СТОИЛОВ 0878466433 с. Мусачево
Аутомол ЕООД 0888999929 ж.к. Илинден бл.79 вх.В ап.63
КОЛОР АРТ ООД 0888/509879 село Горни Лозен

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей djovani_,

 

Бях сред засегнатите от градушката миналата година и си я оправих в сервиз Аутохолд, който се намира на ул.Първа българска армия.

 

Момчетата там я направиха сякаш не е имало абсолютно нищо, останах много доволен, така че лично аз мога да ти препоръчам тях.

 

Успех с решаването на проблема ! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера и моята накой е дернал задната врата 10 см но аз нямам избор,каското е към сервизи на Булстрад.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грешка,извинявам се оказа се че имам право на избор на сервиз

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

 

Елементарен въпрос, но очевидно не и за мен - син или червен антифриз слагаме за 8-ма генерация и just to be on the safe side, предполагам мястото, където се налива е точно отпред в средата, където има капачка, на която пише да не се отваря при топъл двигател и т.н? Бях доста очуден днес, когато вдигнах капака и не видях ясно разграничено "отделение" за антифриза :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Син е при мен, и да налива се през капачката, която си описал, тази, която е директно на радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

 

Елементарен въпрос, но очевидно не и за мен - син или червен антифриз слагаме за 8-ма генерация и just to be on the safe side, предполагам мястото, където се налива е точно отпред в средата, където има капачка, на която пише да не се отваря при топъл двигател и т.н? Бях доста очуден днес, когато вдигнах капака и не видях ясно разграничено "отделение" за антифриза :)

 

Цитат от книжката:

 

NOTE:

  • Always use Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 (P/N OL999-9001). Using a non-Honda coolant can result in corrosion, causing the cooling system to malfunction or fail.
  • Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 is a mixture of 50 % antifreeze and 50 % water. Do not add water.

 

 

Engine Coolant Capacities (Including the expansion tank capacity of 0.6 L (0.16 US gal, 0.13 Imp gal)) After Coolant Change: 6.6 L (1.74 US gal, 1.45 Imp gal) After Engine Overhaul:

7.8 L (2.06 US gal, 1.72 Imp gal)

 

С други думи, по-добре сложи червен. Няма как да сбъркаш с по-качествен антифриз, ако толкова искаш да си on the safe side, отиди в бултрако и си купи 4л за 100-тина лева :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми препоръча сервиз където слагат стъкла (то е ясно чр има навсякъде) става въпрос където са слагали на сивик 8-ма и конкретно задния спойлер.

 

Имам теч и при всеки дъжд ми мокри багажника, сега пътувам с един леген в багажника.

 

Принципно локализирах от къде тече но понеже е много тясно няма как да се добави силикон.

 

Идеята ми е да се разлепи спойлера и да се залепи нанвово, защото явно когато са го монтирали в сервиз в Германия са изпуснали някое моиясто и влиза вода (от предишния собственик е имало с§упено задно стъкло)

 

Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли си е пистовия ремък на 1.8 мотора? Четох по чуждите форуми, че от хонда са променили начина по който се слага и дължината му ,защото имало прекалено голямо натоварване на обтяжната ролка. Оригиналния беше нещо от сорта 1955, а новия 2060.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених с този, ако може да се ориентираш по парт номера за дължината.

post-32703-1444050776,63.jpg

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой затъмнявал ли е малкото задно стъкло което е като пластмаса и как? Фолиото не е удачно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Може ли някой да ми препоръча сервиз където слагат стъкла (то е ясно чр има навсякъде) става въпрос където са слагали на сивик 8-ма и конкретно задния спойлер.

 

Имам теч и при всеки дъжд ми мокри багажника, сега пътувам с един леген в багажника.

 

Принципно локализирах от къде тече но понеже е много тясно няма как да се добави силикон.

 

Идеята ми е да се разлепи спойлера и да се залепи нанвово, защото явно когато са го монтирали в сервиз в Германия са изпуснали някое моиясто и влиза вода (от предишния собственик е имало с§упено задно стъкло)

 

Мерси предварително

Колега смятам, че във всеки един сервиз за автостъкла ще ти помогнат. Наистина ти е добра идеята да се свали и залепи наново с не само локално да се маца със силикони и тн. Аз лично съм доволен от услугите на "Кобра", но там малко се чака и е със записване или поне беше така. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги, 

 

Елементарен въпрос, но очевидно не и за мен - син или червен антифриз слагаме за 8-ма генерация и just to be on the safe side, предполагам мястото, където се налива е точно отпред в средата, където има капачка, на която пише да не се отваря при топъл двигател и т.н? Бях доста очуден днес, когато вдигнах капака и не видях ясно разграничено "отделение" за антифриза :)

 

Цитат от книжката:

 

NOTE:

  • Always use Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 (P/N OL999-9001). Using a non-Honda coolant can result in corrosion, causing the cooling system to malfunction or fail.
  • Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 is a mixture of 50 % antifreeze and 50 % water. Do not add water.

 

 

Engine Coolant Capacities (Including the expansion tank capacity of 0.6 L (0.16 US gal, 0.13 Imp gal)) After Coolant Change: 6.6 L (1.74 US gal, 1.45 Imp gal) After Engine Overhaul:

7.8 L (2.06 US gal, 1.72 Imp gal)

 

С други думи, по-добре сложи червен. Няма как да сбъркаш с по-качествен антифриз, ако толкова искаш да си on the safe side, отиди в бултрако и си купи 4л за 100-тина лева :D

 

 

Т.е. да разбирам, че независимо, че хонда препоръчват само един конкретен е напълно ОК да купя и някой по - нормален (да го нарека така), не 100лв за 4л и да сипвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш IGAT AN13 лилав ("последна дума на техниката") - 2 или 3 шишета по 1.5л и си свиркаш, 14лв. е шишето. Разреждаш 50:50 с дестилирана вода и забравяш. Добре е да промиеш преди това 1-2-3 пъти само с дестилирана вода. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених с този, ако може да се ориентираш по парт номера за дължината.

 

Уф, при теб пък е съвсем различна дължина, но и си с R18A2, а аз с R18A1 (забравих да го уточня по-рано)... В нета сега намерих и още една дължина 2160 с новия маршрут. Ако някой е слагал 2160 сложен по новия начин, ще съм много благодарен да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колеги, 

 

Елементарен въпрос, но очевидно не и за мен - син или червен антифриз слагаме за 8-ма генерация и just to be on the safe side, предполагам мястото, където се налива е точно отпред в средата, където има капачка, на която пише да не се отваря при топъл двигател и т.н? Бях доста очуден днес, когато вдигнах капака и не видях ясно разграничено "отделение" за антифриза :)

 

Цитат от книжката:

 

NOTE:

  • Always use Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 (P/N OL999-9001). Using a non-Honda coolant can result in corrosion, causing the cooling system to malfunction or fail.
  • Honda Long Life Antifreeze/Coolant Type 2 is a mixture of 50 % antifreeze and 50 % water. Do not add water.

 

 

Engine Coolant Capacities (Including the expansion tank capacity of 0.6 L (0.16 US gal, 0.13 Imp gal)) After Coolant Change: 6.6 L (1.74 US gal, 1.45 Imp gal) After Engine Overhaul:

7.8 L (2.06 US gal, 1.72 Imp gal)

 

С други думи, по-добре сложи червен. Няма как да сбъркаш с по-качествен антифриз, ако толкова искаш да си on the safe side, отиди в бултрако и си купи 4л за 100-тина лева :D

 

 

Т.е. да разбирам, че независимо, че хонда препоръчват само един конкретен е напълно ОК да купя и някой по - нормален (да го нарека така), не 100лв за 4л и да сипвам :)

 

5 л. антифриз в Бултрако струва: 54 лв. без ддс.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих вчера до сервиза във Враждебна деро правят боди ремонти там и сменят стъкла, говорих с Иван Иванов, общо взето трябва да си купя всички уплътнения за спойлера кото са на обща стойност 343 от бултрако и да ида да го презалепят спойлер, но още не съм успял да открия от къде тече, а да го презалепят само така не ми се дават толкова пари за спорта. На спойлерс има едни гуму в ъглите и според мен там се получила недозалепване със силикона, но не мога да съм сигурен.

 

Въобще съм в голяма безизходица, пръсках с вода тече но не мога да видя от къде.

 

Ако някой има идеи моля да сподели, предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ходих вчера до сервиза във Враждебна деро правят боди ремонти там и сменят стъкла, говорих с Иван Иванов, общо взето трябва да си купя всички уплътнения за спойлера кото са на обща стойност 343 от бултрако и да ида да го презалепят спойлер, но още не съм успял да открия от къде тече, а да го презалепят само така не ми се дават толкова пари за спорта. На спойлерс има едни гуму в ъглите и според мен там се получила недозалепване със силикона, но не мога да съм сигурен.

Въобще съм в голяма безизходица, пръсках с вода тече но не мога да видя от къде.

Ако някой има идеи моля да сподели, предварително благодаря!

Махни кората над багажникс и седни в багажника и го затвори. Отвън някой да полива с маркуч а ти гледай. Предолагам ще усетиш от къде е. Силикон за автостъкла и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това направих потече но не моге да се види с точност къде, виждам го като обща локация, но може да се стиза от някъде, а и е толкова тясно между рамата и стъклото, че ис игла не може да се бръкне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за въпроса, но сигурен ли сте че пропускат уплътнения на спойлера, а не някъде по- нагоре - на стъклото или по капака на багажната врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата която видях беше на средната греда, където се срещат стъклото и спойлера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв оцветител сложи, от тези дето слагат за климатичните системи и после се гледат на UV лампа. Така ще го видиш и без да се вреш в багажника, но къде може да се извърши тази услуга... Ако се навият в някой сервиз за климатици ще е ок.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има май някаква хартия, хим., при контакт с вода се оцветява, индикира при моб. телефони дали са мокрени.

На съмнителни места ивици; просто идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой да му се е случвало веднага след запалване, да му светва лампата за electric power steering, при което изписва Check System, волана става твърд и не може да се завърти, след няколо опита се оправя и след известно време пак се повтаря?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...