Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Благодаря за бързото съдействие, тази сутрин прочетох сервизната книжка и обучих стъклата. Вече всичко е ок. Само да попитам когато не съм увеличил осветлението на таблото до максимум, при включване на светлините осветлението на таблото се намаля. Когато съм увеличил усветлението на максимум го няма това нещо. Нормално ли е или е нещо от това че ми е бил паднал акумулатора?

Би ли споделил, а и не само ти ако и други знаят, какво е това обучение на стъклата? (просто книжката ми е на италиански и....)Ако става въпрос за "AUTO" свалянето и вдигането цялата работа не е ли от това дали ще го натиснеш/дръпнеш до края?Преди да си взема сегашната HONDA карах 6 години NISSAN Almera. При него като натиснеш/дръпнеш бутончето за отваряне, леко(не до края) свалянето/вдигането на стъклата става докато до държиш - т.е. като го пуснеш спира. Обаче ако го натиснеш/друпнеш още малко усещането на пръста е като че минава някакъв момент на заяждане и тогава се сваля/вдига целият прозорец и без да го държиш.Е на HONDA-та го усещам, а и май работи по същият начин.HONDA-та е 2.2 i-CTDI 2006-тамерси
Точно това е. При мен се наложи да ги обуча, като колегите от форума ми помогнаха. Първоначално славяш прозореца до долу, като държиш натиснато копчето, след което го вдигаш до горе, като отново задържаш копчето и след като се затвори напълно задържаш още две/три секунди. След това вече ти работи тази функция AUTO. Правиш го и с двата прозореца след което нямаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Предвид задължителното каране на фарове през деня, някой слагал ли е DRL LED на Civic 8 ген. хеч. Предницата е доста специфична и питам има ли някакъв специален кит за модела или трябва да се пригажда нещо.........Публикувано изображение

 

 

Екстра е кит-а ама не мога да го намеря за БГ.

Днеска звънях в Бултрако да ги питам вариант за DRL като се надявах хондите ни да са заводски проектирани да имат и просто да трябва да се пипне бордовият или добави някой genuine модул, но ме разочароваха. Имало такъв + някакво реле който се слагали ако колите са за скандинавските страни и ако искам точно такъв ще ми кацне на безбожна цена.

Това което ми предложиха е някакъв друг DRL, който вграждали, на цена 66лв. с монтажа, който можел да работи на 20%-30%-50%...и т.н. от мощтноста на фаровете и всички други екстри като плавно пускане и спиране, автоматично спиране когато датчика за светлина на колата реши да запали фаровете и т.н. Като цяло обяснението им беше че е читаво направен и читаво пасва на хондата.

Някой ползвал ли им е услугите за тоя DRL че да каже за какво иде реч и читав ли е?

 

Другият вариант е да сваля стъклената маска отпред и да умувам там да слагам някакви LED DRL ама ще трябва да си го правя аз, а ме мързи, не съм от най сръчните, а и имам някаква идея да я махам и да слагам решетка.

 

междудругото доста тъпо кошницата на един прятел която е Seat Leon 2005 да има DRL и само да пипнеш комп., а пък на нашите самолети японците да са го пропусналиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива дневни - работят перфектно. Не са монтирани в сервиз на Хонда. Виж из форума някъде имаше тема за DRL. link

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Някой разправял ли се е със съединител за 2.2 i-CDTi ?Май че скоро ще трябва да го правя така че мнения, съвети, идеи за цени модели и дали дъмпферен както си е по рецепта или нормален са добре дошли.мерси много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Някой разправял ли се е със съединител за 2.2 i-CDTi ?Май че скоро ще трябва да го правя така че мнения, съвети, идеи за цени модели и дали дъмпферен както си е по рецепта или нормален са добре дошли.мерси много

Скъпият, значи демпферен, "както си е по рецепта". ;)/> Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е комплекта на цена в Англия Genuine Honda Civic 2.2 Diesel Clutch Kit + LUK FlywheelДо сега каквото съм поръчал от Англия е излязло по-евтино от тукашните цени.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси WASP за съвета и аз по английските се оглежам, ти как ги поръчваш - т.е. доставката как е? Защото аз съм си поръчвал маратонки ама те са къде къде по леки. Другото което си мисля е понеже искам да я чипосам да стане 170коня та дали не е по добре да се сложи обикновен, не демпферен или поне да се търсят някакви подсилени варианти!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дадеш поръчка ще ти изпише разходите за доставка.Аз още съединител не съм поръчвал и не знам колко може да струва. За филтри, свещи и др. дреболии разходите за доставка не са големи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои много близки роднини са решили да си купуват 8-ма генерация. Моля ви да ми помогнете с избора, 1.8 vtec или 2.2 дизел? Интересуват ме разходи за обслужване, разход на гориво и такива работи. До колкото разбрах цената на съединител за дизеловия мотор не е никак малка, има ли алтернативи? Най-вероятно ще я пробвам аз когато се опре до сделка, на какво да обърна внимание? Познанията ми са само за по-старите сивик, акорд, прелюд и т.н. , тая осмата генерация ми е още скъпа и не съм я разучавал :)Благодаря предварително на всички отзовали се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

искам да попитам някой гледал ли е тази кола на живо ....http://www.bultraco-plovdiv.bg/%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/civic-1.8-type-s/89 и ако "да" моля нека сподели какви са му впечатленията.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е комплекта на цена в Англия Genuine Honda Civic 2.2 Diesel Clutch Kit + LUK Flywheel

До сега каквото съм поръчал от Англия е излязло по-евтино от тукашните цени.Публикувано изображение/>

 

Пиша за да споделя как мина поръчката и прочие.

Значи, тез ми ти пичове, освен това което WASP ми беше пуснал се оказа че продават и доста други неща за Хонда.

Направих поръчката вторник миналата седмица, 19,02,2013, и днеска си получих нещата.

Доставката, TNT express, е 35 паунда, каквото и да си поръчаш - дори и една чистачка. Само ако е нещо много обемисто, аз питах за предна решетка, искат 12-13 паунда от горе.

Та ако някой нещо иска да поръчва вземете се съберете повечко народ. (може да си отвориме тема за поръчки за наще кошници)

 

Исках да попитам, някой чипосвал ли си е 2.2 Дизела, къде и отзиви?

Редактирано от mlade77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите вчера ми светна на дисплея "проверка система" и едновременно с това и чека.някои имали представа каво е?за момента не ми е направило впечатление нещо по колата да не функционира нормално.колата е сивик 2009 1.4 99кс.да добавя само че колата е с ГИ./ГАЗ/П.Ппродалжава да си свети засега...веднага след като запаля си светва и си остава така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите вчера ми светна на дисплея "проверка система" и едновременно с това и чека.някои имали представа каво е?за момента не ми е направило впечатление нещо по колата да не функционира нормално.колата е сивик 2009 1.4 99кс.да добавя само че колата е с ГИ./ГАЗ/П.Ппродалжава да си свети засега...веднага след като запаля си светва и си остава така.

Здравей, ако ти свети жълтата икона на двигател, при мен се получаваше няколко пъти така, обикновенно след извънградско каране и после като покарам малко в града и ми светка. До 2 дни изчезва, но си записва някаква грешка. Хубаво е да е закараш някаде да е закачат и да ти кажат каква е самата грешка. При мен беше нещо от типа на "Към даден момент изгорелите газове не отговарят на euro4 ", като ме успокойха че всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ще я закача понеделника просто нямах време през почивнитв дни а и несъм я карал за да видя дали ще угасне.ще пиша какво е било...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е комплекта на цена в Англия Genuine Honda Civic 2.2 Diesel Clutch Kit + LUK Flywheel

До сега каквото съм поръчал от Англия е излязло по-евтино от тукашните цени.Публикувано изображение/>

 

Пиша за да споделя как мина поръчката и прочие.

Значи, тез ми ти пичове, освен това което WASP ми беше пуснал се оказа че продават и доста други неща за Хонда.

Направих поръчката вторник миналата седмица, 19,02,2013, и днеска си получих нещата.

Доставката, TNT express, е 35 паунда, каквото и да си поръчаш - дори и една чистачка. Само ако е нещо много обемисто, аз питах за предна решетка, искат 12-13 паунда от горе.

Та ако някой нещо иска да поръчва вземете се съберете повечко народ. (може да си отвориме тема за поръчки за наще кошници)

 

Исках да попитам, някой чипосвал ли си е 2.2 Дизела, къде и отзиви?

 

Тук във форума знам един колега от пазарджик.

Има много варианти влез във www.civinfo.com там имаш поне 3 читави варианта:

TDI North and TDI south, ABP motorsport или Elite tuning

Във софия има представителствто на digital tuning, един колега е чипосвал 2.2 дизел Акорд там и беше доволен , има тема тук ползвай търсачката

Поздрави Марто

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Марто.Трябва да купувам задни тампони на предни носачи.Освен от Бултрако където са 90лв броя с поръчка, някой знае ли от къде другаде мога да ги взема?поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и така в понеделника закачих сивика и се указа ниско напрежение в акумулаторната батерия.вече всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ, КОЛЕГИ.От няколко дни съм собственик на HONDA CIVIC осма генерация 1.8 бензин-2007г. Мечтата ми е реалност.До тук добре.Но много неизвестни???Защо ли---ами защото 14г карах FIAT CROMA,а с HONDA просто няма нищо общо. Добре е да прочета нещо но....ръководството е на немски,а този език не ми е силната страна.Ако имате такова на български-ще е добре да се запозная отблизо с тази Японска чудесия.БЛАГОДАРЯ предварително и мисля,че ще ми е полезно. ПОЗДРАВИ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ, КОЛЕГИ.

От няколко дни съм собственик на HONDA CIVIC осма генерация 1.8 бензин-2007г. Мечтата ми е реалност.До тук добре.Но много неизвестни???Защо ли---ами защото 14г карах FIAT CROMA,а с HONDA просто няма нищо общо. Добре е да прочета нещо но....ръководството е на немски,а този език не ми е силната страна.Ако имате такова на български-ще е добре да се запозная отблизо с тази Японска чудесия.БЛАГОДАРЯ предварително и мисля,че ще ми е полезно.

 

ПОЗДРАВИ

 

Честито колега ! Перфектен избор, аз също съм с бензинка и съм мн Публикувано изображение. Нещо познато за фиат, само дето е "браво" и дето още си го имам. То какво ли не беше: форд,фиат,опел ......... Та да си дойдем на думата за ръководството, аз имам ръководство и на Английски, както предполагам и мн други хора. Смъкнато е от нета и ако имаш затруднения, спокойно си го копираш и го поставяш в преводача и готово. Превода неочаквано за мен го превежда добре, ако искаш може да ти го пратя утре вечер, когато се добера до моя комп., че сега не ми се търси по това време. Иначе за българско незнам дали има, не съм търсил, но ако има би било чудесно някой да го сподели ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА .Ще е добре , ако има линк към ръководството.После е преводача и след това да се надяваме аз.До тук добре. В събота съм в HONDA сервиз Ст.Загора да я закачим на компа , да видим дали има някакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там можеш да си поръчаш ръководство на български за 30 лв.На мен ми се стори излишно и не съм поръчвал. Моето е на италиански.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги преди седмица и аз се сдобих с тази хубава колица, много съм доволен Публикувано изображение Сивик 8-а генерация 1,8 бензин. И на мен ми се иска да видя едни инструкции ако може някой да ги постне тук Публикувано изображение . Искам да Ви попитам, има ли начин да увелича осветлението по таблото през деня, понеже с това каране с фарове особено като е слънчево не мога да видя скорост или обороти и т.н. Другия ми въпрос е , понеже имам скъсана шпилка на едното колело, може ли да се замени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Относно ръководството на Английски ето този ЛИНК , ето и ръководството за навигацията ТУК . Файловете са на PDF формат. Колега за таблото е мн мн мн лесно: като влезнеш в колата от лявата страна се намират бутоните "engine START" , до него е копчето за регулиране на фаровете (зависи с кое оборудването е автомобила), малко по-отгоре се намира бутона "VSA off" (системата за сигурност) и има още едно бутонче с илюстрация на него КИЛОМЕТРАЖ (това е твоето копче). Той се натиска но и се върти: надясно за увеличаване на яркоста, наляво за намяляне ;) Иначе ако имаш NAVI и ако ти е изтощен акумулатора при стартиране на фаровете яркоста на навигацията намалява драстично и няма как да се увеличи докато не се зареди напълно акумулатора ;) също няма да функционира и AUDIO-то на екрана. Възможно е и други неща да не функционират, но мисля че не засягаше светлината на километража и оборотомера. Еми това е, сега си ти на ход :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за помоща колега, след малко ще сляза да го изпробвам и близките дни ще отделя време на инструкциите Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно БЛАГОДАРЯ за ръководството колегаПубликувано изображение ! Ще навляза в новостите (поне за мен) по лесноПубликувано изображение

Надявам се да е от полза и за други Публикувано изображение колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дни съм собственик на Сивик 8-ма генерация 1.8 бензин. Колата е супер, но има един досаден проблем- не се отваря капачката на резервоара.Като се дръпне отвътре ръчката, чопчето се прибира, но капачката не се открехва сама, а трябва втори човек отвън, за да я отвори. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво е решението дали се сменя само някаква пружинка, или цялата капачка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Преди 3 седмици ми смениха съединител, маховик, притискател и лагер. За да ги сменят са сваляли бая неща - магаре, скорости....и т.н.От тогава, чат пат, в завой ми се включва VSA-то. Майстора каза, още тогава, че трябва да се прави реглаж на предницата но да изчакаме да смениме и тампони на носачите и тогава, че да не ходя два пъти, та карах извесно време с изключено VSA. Днеска ми регулираха предницата и човека който го правеше се учуди защото колата не била чак толкова разцентрована. Свършихме работа и си заминах, но на един завой пак ми го направи.Утре ще ходя пак при тези който ми сменяха съединителя, но да ви питам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Да не би да трябва да се нулира нещо в комп.-а!?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги, искам да ви попитам, какви са вашите отзиви за газова уредба, като разход на гориво( градски и извън градски условия ), някакви проблеми с охлаждане на цилидровите глави. Казаха ми,че клапаните прегряват бързо с газова уредба, друг ми каза,че клапаните ми сигурно са магнитни и не може да се монтира, не знам какво общо имат магнитните клапани (и защо се използват магнитни) Публикувано изображение . Четох че някои колеги имат монтирани, което ме навява на мисълта, че не е невъзможно Публикувано изображение . Колеги нямам опит с газови уредби и не се сещам какво да ви питам, за това ако може да ме насочите и ако сте на ясно за по-евтини и качествени Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги, искам да ви попитам, какви са вашите отзиви за газова уредба, като разход на гориво( градски и извън градски условия ), някакви проблеми с охлаждане на цилидровите глави. Казаха ми,че клапаните прегряват бързо с газова уредба, друг ми каза,че клапаните ми сигурно са магнитни и не може да се монтира, не знам какво общо имат магнитните клапани (и защо се използват магнитни) Публикувано изображение . Четох че някои колеги имат монтирани, което ме навява на мисълта, че не е невъзможно Публикувано изображение . Колеги нямам опит с газови уредби и не се сещам какво да ви питам, за това ако може да ме насочите и ако сте на ясно за по-евтини и качествени Публикувано изображение

 

Колега, не 100, а 1000 % може да се монтира ГО. Видях, че си от Бургас даже бях ти засякъл Сивика, таааа, ако имаш желание да слагаш ГО може да ми пишеш ЛС, да се видим и да видиш 1.8 Сивик на газ, да ти демонстрирам, testdrive и да те запозная с един мой приятел, който поставя ГО в Бургас в оторизиран сервиз (без реклама :D) и предимно на японски коли, както и всякакви други, и да ти обясни подробно +/-, как, кое, защо и т.н.. А до колкото как се движи, динамика, горене и т.н. ще се убедиш сам ;) както се казва най-добре е да видиш с очите си :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега Публикувано изображение.

Редактирано от punish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Ключалката на багажника ми се е откачила от едната страна (на пипане изглежда като развита гайка), някой успявал ли е да си свали корите отзад на вратата без да изпотроши крепежите и ако е нека сподели. Опитах се сам, но ми се видя невъзможно да ги сваля, намерих Honda Worshop Manual, но там са описани къде са точките със крепежите но не и как се свалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми каже дали клапаните на сивик-а са автоматично регулируеми или не са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли какво масло трябва да използвам за предавателната кутия (скоростната).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 2.2 i-ctdi. По моя манюал, течността за механична трансмисия е HONDA MTF.Смяна - 1.4 л ; Общо - 1.6 л .Само като заместител, временно - моторно масло - API service SJ , с вискозитет SAE : 10W-30 или 10W - 40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако не искам да е заместител а да е по предписание :) . Ходих в един магазин днес и ми казаха че не са сигурни какво масло трябва да ми дадат :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA MTF.Отново пиша, че карам дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега благодаря ти Публикувано изображение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се и аз , забелязвам че нещата се раздвижват ...Карам CIVIC 1.8 бензин (2010) , вече 3 години и 1 месец :)Интересувам се главно доволни ли сте от вашите машинки , какви са ви наблюденията ,понеже докато беше гаранционна , доста неща смениха по моята , и сега съм леко притеснен от както е извън нея.Незнам какво да очаквам за напред , и на кое да обръщам повече внимание ,иначе съм много доволен (като изключим разхода на бензин) :) карам я сериозно , не я жаля изобщо.Интересува ме също кой може да махне електронното ограничение ,ако става изобщо , нямам си на идея...защото доколкото съм наясно , софтуеара на новата фаца , е различен от предходните ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата иска добра поддръжка, като всяка друга. Сменяй маслото на двигателя и скоростната кутия според предписанията и не виждам нищо притеснително за експлоатацията на този модел. Какво чак толкова си сменял за три години и какъв е пробега. Мисля, че този модел е доста здрав и затова съм си взел такава.Публикувано изображение/>

За какъв ограничител пишеш? Аз моята съм я напъвал до 210 и мисля, че е няма ограничител на скоростта и е нормално горе-долу толкова да вдига. :plane:/>

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...сменяха ....рейка , двата задни амортисьора , и двата стопа.. но за стоповете май те си бяха виновни , имаше драскотина на багажника , а докато беше гаранционна я карах само в Хонда за щетите , и като са го сваляли са ги прецакали ..А за ограничението ... прочетох го в упътването за колата , питах в магазина и ми казаха че е електронно ограничена на 200 км , и съм вдигал 198 и свърши пътя :) но от 190 нагоре ги вдига супер бавно.Единият вариант е в магазина да се ме отсвирили и просто се съгласиха с мен и аз като абсолютно нищо неразбиращ , задавам супер тъпи въпроси и се излагам :)Втори вариант всъщност май нямаНезнам до колко автоматика спъва колата от ръчката А и някъде май четох за няква система за нагласяне на колата според това как я караш , някви такива ... Извинявам се за правописните грешки , имам проблем с фонетиката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...