Jump to content
Walker Japan

Колоездачите във форума

Recommended Posts

Здравейте,колеги и колежки. :) Преди малко се зачетох в една тема за велосипедни аксесоари и ми направи впечатление,че доста сред нашите редици спортуват като карат колела!Идеята на темета е да се преброим и покажем кои сме колоездачите във форума,а знае ли човек може и организирания карания по градовете да си правим :P Всеки от нас може да сподели какво колело кара,с какви компоненти,какъв стил обича да кара,може да качваме и някакви снимки.Аз от месец съм се запалил и си взех хубаво планинско колело,с което обикалям в Пловдив и извън него по еко пътеките.Това е едни много приятен и полезен спорт.Нека преброяването започне... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

От около година малко по-сериозно съм се зарибил, иначе карам от как се помня.

Сега да се похваля и с колелцето което сглобих преди седмица :)

Публикувано изображение

Аз съм от Асеновград но съм в Пловдив всеки ден, така че може да измислим някое организирано въртене :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал преди 4-5 години, сега ми се връща ентусиазма, но трябва да поправя дъртия Аполон модела е 2007-ма или по-ранен, идеята ми е да карам в парка, ако имам достатъчно смелост и от или до вкъщи 20 км :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам,че взехте да се показвате! :D И аз да покажа моята машина,а именно SPRINT APOLON,аз карам по сериозно от месец,даже успях да падна сериозно,като се опитах да превзема една тясна пътека по едно от тепетата :D Добре,че на колелото нищо му няма,даже не е надраскано,за разлика от мен,потъркалях се по дерето и успях да се натъртя и поужуля :( ,но не се давам като ми минат раните пак съм на колелото :PMy linkMy linkMy link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер темичка.аз се увличaм по колоезденето от малък.винаги съм имал колело.балканче,бмх,някъв баик на спринт.след като ми го откраднаха от входа на блока,има 4 години в които нямах никакво колело.тази зима обаче се здобих от велосвят на бул.Руски в Пловдив с един прекрасен драг зх5 2012 г модел.често ходя на гребната,но ми се ще да покарам по екопътеките из пловдивския балкан,Белащица,храбрино и т.н.може и да се организираме нещо по нататък.стига да има желаещиhttp://www.dragbicycles.com/?menu=product&id=67

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам активно от около година, когато реших, че ми писна да съм дебел. В града, в парка, по калните баири в цялата страна и Гърция. Машината е Cross GRX9 с оборудване Shimano Deore и хидравлични дискови спирачки. Колелото е една от причините, които помогнаха да сваля 23 кг. в последните месеци :D

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее...Колеги до тук само сериозни машини виждам,браво!Към колегите от Пловдив и около него,познавам още няколко момчета които карат по пътеките,така че в най-скоро време трябва да се разберем и да поразкършим тези хубави вилки :D Пък от мен имате и една тарелка с кюфтета н :P кой каза,че само ще караме колела,трябва и малко да похапнем скаричка в гората!Гладна мечка хоро не играе... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от година две карам редовно колело, защото ходя с него на работа, но си признавам тези колела показани до сега са жестоки. Иначе моето си е 28 цола/алуминка и за жалост все още с твърда вилка тъй като меките вилки за този размер рамка се оказаха доста скъпи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм планински колоездач. От вече 8 години. Всъщност преди да стана фанатик на тема Хонда... търсех кола, която да ми вози колелото и мен до различните планини, в които искам да карам. Е аз си бях фен на Хонда, ама просто сега вече е друг етап...Планинското колоездене винаги е било нещо специално за мен. Нещо, което препоръчвам на всеки. Аз карам RAM AM 2005. Засега това колело ми задоволява нуждите напълно. Засега нямам нови снимки на машинката. Скоро време й смених бая части. Междувпрочем, ако се нужда някои от помощ да казва. :)Ето една снимка да придобиете представа:http://www.pinkbike.com/photo/2747131/ (лявото колело)Но това е преди 3-4 години.

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Drag Ontario Team Edition, с 1.9 широки, почти сликови гуми, предимно в града (до работа, в една посока са 12км, които взимам за около 30 мин). И понякога обиколната алея на Витоша - 30тина километра за час и половина два. Преди имах колело с пълно окачване и двукоронна вилка и се спусках доста. Скоро мисля да взема отново AM/FR колело и пак да започна да спускам, спрял съм се на това:http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2578Ще се радвам ако намеря съмишленици тук, които карат по нашите планини :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "колоездач" се разбира собственик на колело, ето го моят Спринт Аполон, който имам от почти три години и не карам пак от толкова :D :

 

Публикувано изображение

 

Старата шарения (отзад) я оставих за жената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубави колелца имате и много хубава тема. търся си едно колелце. нещо от рода на спринт аполон, драг оне, крос спийдстър. ако някой знае някой да продава или има за продаване да ми пише на лично. бих отделил максимум 300 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Veseliq Каниона е добър избор. Само, че гледай ако ще спускаш с това колело да го избереш с подходяща геометрия. Челен ъгъл около 67 градуса, чейнстей-а също да ти е късичък около 400-те мм.Така ще ти е по-лесно да управляваш колелото и ще го чувстваш по-маневренно. Може да направим едно каране ще бъде яко. @ supermyj Аполона е страшна рамка. Малко тежка ама много се върти с нея. Ако искаш колело за планината това е подходящо колело. За 300-тина лв. не мисля че ще намериш нов аполон, стар да, но нов не. Ако търсиш колело за града. Няма никакъв смисъл да даваш повече от 150лв.Едно най-обикновенно колело ще ти върши мноооооого голяма работа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз съм запален байкър, дори от както съм проходил до 9-ти клас не слизах от колелото. За жалост ми откраднаха старото колело и сега си купих евтино за 100 лева просто да се возя из града с него. Ужасно полезно и приятно е в летните месеци когато не вали, спестяваш време, нерви и гориво, а и можеш да отидеш практически навсякъде почти с него. Много се радвам че започнаха да изграждат вело алеи в София и стоянки за колела на които да си го заключваш. Лошото е че живея близо до циганския квартал, но сега го заключвам в гаража и почти нямам проблеми. За всички фенове търсещи части, колела или аксесоари ви препоръчвам да посетите форума на mountainbike защото там ще намерите каквото ви трябва на добра цена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! :)

Карам колело, откакто се помня. Дядо ми ми купи един "Школник" в първи клас и до завършването на училище всяко лято се сраствах с колелото. След това малко поспрях да карам, но от 4 години отново съм на две колела - с ей тази Кона много се разбирам и с голям кеф я карам. Предимно по парковете в София и до работа, но също така и по пътеките на Витоша и Люлин планина.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против след 2 години прекъсване на професионалната ми кариера да се завърна пак. Само където моята машина е все още с "тюнинг" и ще мине малко време докато взема предна джанта, с която да се включа. Иначе за гребната няма да откажа. Ето го и моя Giant BoulderПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук все класни "машини" виждам, направо ме е срам да пиша... :D Преди години карах колело доста активно из Банкя и околните хълмчета - Sprint Victory. След кратка пауза отново карам от време на време, отново Sprint XTD. Последното ми колоездене беше около 50 км., заради времето и работата в последния месец не съм карал, но само чакам да се поосвободи малко време, да спре да вали и скачам на педалите. Евала за темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, всички са с класики и шукарии, само аз ли карам лидер rooster, мисля че така се пише. Иначе имам мерак за един споменат Drag по-напред в темата, ама за сега само сина ще кара тази марка. За момента карането е предимно с детето в парка до "де ниро" в тракия и района, който иска да се посмее да дойде да види единствения брадат дъртанян, с раница на гърба, как кара с децата чат-пат :D .Иначе да влеза още малко във форма, що да не покарам с по-големи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С брат ми караме Драг Гризли вече 5-о лято: Публикувано изображение

Общо взето сме много доволни. И двамата сме високи така че рамка 22" си е преимущество. Колелата се ползват предимно за парково, малко извънградско и тук там за каране по черни пътища и за тази цел си изпълняват задачата идеално. Като модификации - по-хубави алуминиеви педали и автоматични апарати/превключватели-фиксирани (със по един спусък за качване на предавка от долу и един за сваляне отгоре) на кормилото за скоростите. Горе долу като клас са в този на Аполона, но с по ниския клас обурудване. Иначе много ми харесват Драг Онтариао Тийм Едишън, както и HT2 и НТ3 на RAM, но са доста пари, а и за сега моито си го поддържам в отлично състояние и ми върши перфектна работа. За по натам - кой знае!

 

П.С. Все още имам и бившето: Спринт Леопард 99' набор (отново от тези със автоматичните фиксирани превключватели -за мен си остават най добрата система), което също е в добро състояние за възрастта си.:)

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ Veseliq Каниона е добър избор. Само, че гледай ако ще спускаш с това колело да го избереш с подходяща геометрия. Челен ъгъл около 67 градуса, чейнстей-а също да ти е късичък около 400-те мм.Така ще ти е по-лесно да управляваш колелото и ще го чувстваш по-маневренно. Може да направим едно каране ще бъде яко.

Геометрията я има под колелото - 65 градуса е челото, 425мм е chainstay-а. Колелото изрично съм го избирал да е удобно за пускане, но не специализирано за екстремен downhill, макар да предполага, че ще мога да мина почти навсякъде. Теглото му е едва 16.3кг, не е случайна еднокорнната вилка и двете плочи на предната касета. Единствените ми притеснения са свързани със здравината на рамката - нов модел е и не знам колко бой може да поеме. Трябва да е добре, в крайна сметка и гаранция си има и ще го взимам ново, за да няма подводни камъни (преди съм се набивал много брутално с колела и части "карани само малко в парка"). Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да се запиша. От Асеновград съм. Някои от колегите може да са ме мяркали - сив Сивик комби със син RAM HT2 на покрива. Запален съм по планинското колоездане някъде от 10 години, но този сезон почивам (карам само градско), че пострадах с коляното. Ето го и моето сайтче за колоездане и туризъм http://bairi.asenovgrad.us/Ще използвам темата за та ви поканя на едно събитие, което организират клуб "Тангра" - Асеновград. Фестивал на екстремните спортове на 30.06 - 01.07.2012г. Всичко за феста може да прочетете на сайта: http://prikluchenie.asenovgrad.info/. Ще се радвам да има доста Хонди:)

Редактирано от 3fo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с един брой DRAG ZX4:

Публикувано изображение

След няколко опита да ме газят :

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Veseliq Каниона е добър избор. Само, че гледай ако ще спускаш с това колело да го избереш с подходяща геометрия. Челен ъгъл около 67 градуса, чейнстей-а също да ти е късичък около 400-те мм.Така ще ти е по-лесно да управляваш колелото и ще го чувстваш по-маневренно. Може да направим едно каране ще бъде яко.

Геометрията я има под колелото - 65 градуса е челото, 425мм е chainstay-а. Колелото изрично съм го избирал да е удобно за пускане, но не специализирано за екстремен downhill, макар да предполага, че ще мога да мина почти навсякъде. Теглото му е едва 16.3кг, не е случайна еднокорнната вилка и двете плочи на предната касета. Единствените ми притеснения са свързани със здравината на рамката - нов модел е и не знам колко бой може да поеме. Трябва да е добре, в крайна сметка и гаранция си има и ще го взимам ново, за да няма подводни камъни (преди съм се набивал много брутално с колела и части "карани само малко в парка").
Ммм зависи колко си тежък.Но до 90-тина кг при размер 18.5" няма да имаш никакви проблеми според мен, щото все пак това си е ФР колело.То зависи и колко си висок де. Аз моя АМ го карам 4 години по камъни сингълтраци и к'во ли не и ей така по груби сметки съм му врътнал 60-70 хиляди км. тъй че не мисля че ще имаш проблеми.Геометрята изглежда добре. Малко челния ъгъл е повече за DH от колкото за ФР, ама пък стълби и прочие ще можеш да ги газиш лесно. Ще можеш да въртиш с него пък и тея 16 кила идеално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нещо не ми излезе снимката ама ей го, е Публикувано изображение

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук хубаво се събрахме 20тина храбри колоездача на хартия, сега да видим колко са истинските!Всяка година има "Обиколка на Витоша" - 100км. Повече информация тук:http://mtb-bg.com/index.php/events/eventsbg/1749-events-bg-120605-obikolka-vitoshaТрасето не е много тежко, но си е дълго. От аматьори се минава за грубо 7 часа, последните 2 години все ми се ходи, ама едната не бях в България, другата беше дъждовно.Този път съм решен да отида и да го мина с въпросното Ontario (твърдак с мека вилка и 1.75 почти сликови гуми). Колко от вас имат желание да се включат да повъртим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи интересно, но наистина не разбирам причината участие в подобни мероприятия да е платено при положение, че се прави за удоволствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми звучи добре, но тъй като още не е готово колелото и 100км са ми много, не бих се записал :)Най-добре ще е да се направи събиране някъде из София и да се кара из някой парк, или в зависимост от предпочитанията. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук хубаво се събрахме 20тина храбри колоездача на хартия, сега да видим колко са истинските!

 

Всяка година има "Обиколка на Витоша" - 100км. Повече информация тук:

http://mtb-bg.com/in...bikolka-vitosha

 

Трасето не е много тежко, но си е дълго. От аматьори се минава за грубо 7 часа, последните 2 години все ми се ходи, ама едната не бях в България, другата беше дъждовно.

 

Този път съм решен да отида и да го мина с въпросното Ontario (твърдак с мека вилка и 1.75 почти сликови гуми). Колко от вас имат желание да се включат да повъртим?

 

За 10 години от които 5 като професионален колоездач ми стигат обиколки и изкачване на Витоша. Вече карам само за кеф и мога да дойда да гледам ако имам възможност. Но идеята си е добра. Ей ме тука отпред. Ако има нещо такова

Публикувано изображение

 

ще се включа.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, обиколката на Витоша е по-скоро крос кънтри туристически поход с елемнти на състезание. Аз мислех, че ще ме хване някой изпит, но няма да стане така и аз отивам почти е сигурно. От 2007-ма имам традиция да си го минавам тоя маршрут. Плаща се, защото за организатцията се искат пари,вече спонсорите станаха по-мераклии да го захранват тоя "турсистически маршрут", защото вече става много привлекателен за състезателите пешеходци и колоездачи.Маршрута се минава лесно, ако си трениран, обаче ако не сте карали от много време по-добре недейте. Ще го минете, но няма да оцените красотата на южната страна на Витоша, която е много красива. Тоест относително много по-красива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста приятна тема поздрави за нея ! Относно обиколката на витоша лично аз мисля че с известно желание и подобна безплатна разбирасе организация ние самите бихме могли да го направим обиколка , а не да си платим за да караме с някаква огромна група ! Не виждам нищо спиращо освен подходяща компания и желание ! Ще се радвам да има ентусиасти които я за обиколката я за друга прявят желание ! Колеги които ще ходят на организираната обиколка да имат впредвид че има една река преди село Ярлово която онзи ден беше многоо пълноводна с остри големи камъни и трудно се минава пеш , пък за велосипед на не говорим , така че носете си втори обувки или стискайте зъби по камъните ! Иначе карам велосипед от както се помня , най много карах един руски шосеен велосипед с който минах много километри и карах доста години , сега се раздвижвам с един Драг хакер , който за парите си е доста читав велосипед !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Организацията както ACID BURN е писал е платена, защото за цялото събитие се изискват ресурси - трасето е маркирано, след това почистено, има пунктове с вода и тн, всякакви елементи, които струват пари, а спонсори няма. Струва ми се съвсем нормално.Няма проблем да се съберем да направим обиколка и сами, но едва ли ще го направим. Ако 15лв ви спират, ще се намери какво да ви спре и за безплатна обиколка (на друга дата, без организация).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едва ли някой го спират 15 лева ...става въпрос за удоволствието от карането като всеки си има различни предпочтания , трасето си е маркирано с или без съзтезанието , пък и да не е за мен лично е удоволствие да се ориентирам сам и да не карам като кон капаци ! Вода по трасето си има на десетки места ! Зависи разбирасе кой как предпочита , миналата година са стартирали 140души , на вас кара ли ви се в подобни условия ами на мен не ! Аз бих искал да карам в по спокйна атмосфера !

Редактирано от Юлиян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да се включа и аз, на колело съм от 99-та, карам в планианта повече от 10 години. Напоследък малко по-рядко, но наваксвам покрай състезанията, а именно в дисциплината спускане защото си има специфичен чар. "Конят" ми е Ram DHX, вече малко остарял, но за момента не ме е предавал. Дисциплината набира все повече популярност, за желаещите да погледат/пробват, наближава голямо състезание в Боровец на 24-ти юни, заповядайте. ;)

Редактирано от D_U_D_E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едва ли някой го спират 15 лева ...става въпрос за удоволствието от карането като всеки си има различни предпочтания , трасето си е маркирано с или без съзтезанието , пък и да не е за мен лично е удоволствие да се ориентирам сам и да не карам като кон капаци ! Вода по трасето си има на десетки места ! Зависи разбирасе кой как предпочита , миналата година са стартирали 140души , на вас кара ли ви се в подобни условия ами на мен не ! Аз бих искал да карам в по спокйна атмосфера !

Недей да се сърдиш колега, аз просто искам да използваме повода да се съберем да покараме. Въпрос на нагласа е. Като не искаш, пък пусни една тема за организиране на друга дата на обиколка :)Явно не си карал до сега обиколка - стартират 140 човека, но карат като голяма група първия километър-два-три. Там има професионални карачи и такива, които се изкачват нагоре към Копитото всеки ден, които го минават маршрута за 3-4 часа. Веднага опитните участници дърпат напред, абсолютните аматьори с раздрънкани колела, които карат за втори път в годината изостават назад и след малко всички вече са на малки групички от по 2-3-4 човека, които са решили да си карат заедно и да се изчакват. Да, задминаваш едни, после те задминават други - но атмосферата е далеч от "натоварена" и нищо им няма на тези "подобни" условия :) Както казах, опира до нагласата. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно видео от наскоро провелото се състезание в Сопот.http://www.youtube.com/watch?v=FRASl2-sfeU

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за колективни карания е супер,все пак една от целите на темата е да се обединим и да се събираме за да се забавляваме :P Аз лично ще пропусна карането на Витоша,тъй като още не съм достатъчно подготвен физически за такъв преход.Но имам призив към колегите от Пловдив и региона,ако искате в неделя 10.06.2012 г. може и ние да си спретнем едно колективно каране,по някой лесен и достъпен за всички ни маршрут.Някакви пътечки с нормално натоварване,защото физическата подготовка на повечето от нас все още не е на високо ниво,липсва ни техника и опит ;) Ако искате давайте предложения за места и маршрути,нека всеки който има желание да се срещнем и запознаем да каже,за да видим колко хора сме и да се разберем.Ами нека записването започне... :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и от мен с Sprint.:rolleyes:До работа и обратно (ако не вали...много) и през уикендите в околностите на Софията....:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Идеята е страхотна.Аз лично карам сериозно от 2 г.Обикновено маршрута ми е от св.Троица, Борисовата градина(1-2 обиколки),Евлоги Георгиев по вело алеята,от там паркчето зад хотел Хилтън,южния парк и ако не ми се прибира на път за вкъщи минавам и през западния парк(около 20-30

- км).Общо взето обиколка на парковете с 1-2 приятелчета.Ако някой от София иска може да се включва.

А за малко да забравя,вчера в Борисовата срещнах една доста сериозна група,казаха ,че всеки четвъртък и неделя се събират и карат,но не знам къде.Имат страница във Фейсбук в която се присъединих току що.Публикувано изображение

Редактирано от shadow_rr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам една еко седмична с колелата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...