Jump to content
PetarGarkov

Не пали :(

Recommended Posts

Здравейте колеги,вчера и днес колата работеше странно (на 3 цилиндъра) преди малко свалих кабелите ,намерих не работещия цилиндър, но като свалих последния кабел колата изгасна направо,в последствие видях ,че пластинката на кабела се е измъкнала и е останала в делкото.Измъкнах пластината и я сложих пак на кабела ,но колата не запали,дайте някакви идеи какво ще е това?И защо изгасна на последния кабел мисля ,че 4-ти цилиндър,все още съм с 1 не работеща свещ но пък 2 дни не беше проблем?Благодаря колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега пробвай да сложиш нови кабели и свещи ако твоите не са сменяни отдавна може това да е проблема,ако е бобина с един мултицед я замери между изводите ако не е прекъсната намотката значи бубината е здрава.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, ще пробвам първо с бобината ,че неми се хвърля направо на кабели :(. Кабелите могат ли да се скапят така изведнъж ,че да не пали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как пробва кой цилиндър не работи? Вади кабелите наред докато работи колата ли? Ако е така може и да си прецакал бобината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"....И защо изгасна на последния кабел мисля ,че 4-ти цилиндър,все още съм с 1 не работеща свещ но пък 2 дни не беше проблем?..."

Явно са и дошли в повече не работещите цилиндри колега, май наистина си за бобинка.

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги ,утре сме на доктор и той ще каже какво и е :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Направо сменете бобината, тази процедура, която си направил често води точно до това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май най-добрия начин за проверката на кабели е просвирването с мултицета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко идва доктора,предположенията са ,че е комутатора ,но не е на 100% сигурен и след малко ще ме дърпат към елкон.Страшно много ядове с тези тоци по колата,всеки месец нов ЕЛ проблем. Се едно фиат съм си купил :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пич смени или поне си замери бобината комутатор рядко здипля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес колега имаше същия проблем. Сменихме комутатора и нищо. Сега поръчахме бобина. Прав е колегата че комутатора по- рядко дава фира и аз мисляче е бобина.Цената беше около40-45лв. на бобината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерихме бобина,комутатор,датчик на хол,и си бачкат,има съмнения че е еку-то но днес по-късно ще разбера....Ако може колегата petjo да каже при тях какво се е указало. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме бобината и всичко е ОК. Пробвай с друга свещ като я сложиш на кабела дали дава искра.Ако не дава искра мисля,че ще е бобина.Струва 43лв.Ако има искра не знам какво може да е. Може да свалиш буксата на делкото да дадеш контакт и да замериш дали стига ток до делкото.Само на една от крачетата трябва да има фаза+.Поне така беше на колегата. Дано да съм ти помогнал. Успех и пиши какво е било като го оправиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая бобина още ли не сте я сменили:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECU не вярвам по скоро бобина ако бобината е здрава предполагам сте я удавили свали си свещите и е остави да се изпари бензина за известно време и обгори свещите примерно ако нямаш горелка запали си един огън и ги метни вътре докато стане хубава жар ако не запали то поне ще можеш да си метнеш някоя друга пържолка ;) шегата настрана кажи кога ще си при брат ти да я запалим тази хондичка ;) при мен беше точно така както го описваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е,в задавянето,младежа при които е колата каза, че комутатора не получавал сигнал от компютара,но вчера не е имал време да я рови ,довечера ще чуя присъдата.И да попитам ,ако се окаже все пак бобина,тя нали е в делкото?цялото ли трябва да се смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината е в делкото, но се сменя само тя. Как разбра майстора ,че не идва сигнал от компа не ми е ясно:unsure: Да не би да го няма +.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобина: ) след работа ще я съживим,благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...