Jump to content
pagubg

HR-V въпрос за 4x4

Recommended Posts

Здравейте,От няколко дни обикалям и търся автомобил Honda HR-V и днес тъкмо харесах един, който бе в чудесно външно и вътрешно състояние, но като се качих да го покарам един шум ме притесни.Автомобила е HR-V 1600i (105 cc) 4x4. При спряло положение с навит ляв или десен волан и много плавно потегляне се чува румолене в задната част на колата. Усеща се и претрисане (както когато почти сте спряли и ABS-а ви се е активирал заради пясък или нещо друго хлъзгаво). Случайно някой да е имал този проблем или пък идея какво точно да търся, като я вдигна на подемник?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти сигурно е от диференциала за 4х4 Лечението е смяна на маслото

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Ще помоля хората които я продават да сменим маслото на деференциала и да видим дали ще изчезне това "румолене" и претрисане. Дано изчезне, колицата ми хареса много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не изчезне(или ако откажат да сменят маслото), си търси друга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Ще помоля хората които я продават да сменим маслото на деференциала и да видим дали ще изчезне това "румолене" и претрисане. Дано изчезне, колицата ми хареса много :)

Въпроса не е само да го сменят, а да го сменят с такова на Хонда, иначе шумът пак може да остане ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпроса не е само да го сменят, а да го сменят с такова на Хонда, иначе шумът пак може да остане ..

Да, четох доста за подобни проблеми във форума (точно като този който изпитах аз не сещнах де) и мисля да го сменя за моя сметка, като закупя лично маслото от бултрако, след което ще гледам докато го сменят, че по-големи измамници от тези в автосалоните не съм срещал напоследък. За жалост съм от Пловдив и грам не ми идва на акъла за някой сервиз в който основно хонда ремонтират, иначе бих я закарал там за експертно мнение.Благодаря отновно за отзивчивостта на всички.п.с Става въпрос за този автомобил. Редактирано от pagubg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за маслото как ти дойде на акъла веднага за Бултрако, а за сервиз не можеш да се сетиш .. :P Закарай си я в техния сервиз да ти я прегледат, цените за преглед са почти еднакви навсякъде ..Ако нищо не могат да ти кажат там, срещу тях са Субару и са тясно специализирани в системите 4Х4 .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с моето ЦРВ, смених маслото на диференциала и шумът изчезна. При мен старото масло беше ок, но с 200 грама по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но колата е вече продадена на други хора :) Ще търся друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От 4 дни съм горд собственик на Honda HRV и имам същия проблем с новата си кола - при остър или обратен завой отзад се чува шум, подобен на хрущене, с леки вибрации. В сервиз в Кюстендил, майстори гледаха колата, ходовата част е здрава, кардана също, маслото в скоростната кутия и диференциала е чисто и в достатъчно количество. Сервиза, обаче, не е специализиран за Хонда и не мога да съм сигурен, че оценките са обективни. Може ли някой да посочи специализиран за Хонда сервиз близо до Кюстендил? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

КупИ си масло за диференциала, оригинално, т.е. "Honda DPF-S". Отиди в сервиза да ти го сменят, покарай някой и друг ден, и виж дали шумът ще изчезне. Ако не изчезне, пак си купи масло. Отиди в сервиза и им кажи да направят описаното в пост N14 ot Goblin, в ето тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=104513&p=1314773#post1314773Там, където пише "Поправка".Накрая, като приключите, сменете пак маслото.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КупИ си масло за диференциала, оригинално, т.е. "Honda DPF-S". Отиди в сервиза да ти го сменят, покарай някой и друг ден, и виж дали шумът ще изчезне. Ако не изчезне, пак си купи масло. Отиди в сервиза и им кажи да направят описаното в пост N14 ot Goblin, в ето тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=104513&p=1314773#post1314773Там, където пише "Поправка".Накрая, като приключите, сменете пак маслото.

Благодаря за съвета колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечни благодарности и от мен! Вече по-спокойно карам с този шум. Какво мога да очаквам, ако не предпиема нищо и продължа да си карам така колата - ще се счупи ли нещо или само ще продължи да си "бърбори" отзад?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все нещо няма да издържи на това бърборене. Купих моето CR-V със счупено каре на кардана, предполагам, защото предишният собственик си е карал спокойно с този шум ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сърдечни благодарности и от мен! Вече по-спокойно карам с този шум. Какво мога да очаквам, ако не предпиема нищо и продължа да си карам така колата - ще се счупи ли нещо или само ще продължи да си "бърбори" отзад?

Маслото е 30 лв за 1 литър (при мен толкова бе необходимо), просто не си заслужава Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй затова аз нямам заден диференциал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй затова аз нямам заден диференциал.

Не смятам че е в твои плюс. Но всеки си знае и решава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би.Ами аз и така съм доволен,а иначе щях да съм може би пре доволен.Ама съм смъквал разхода до 5,5л на извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото закупих HR-V с доста по-лек шум отзад. Закупих и въпросното масло от по-горните постове срещу скромните 29 лв за литър (нужен е само един литър). Шума и леките вибрации наистина изчезват след подмяната на маслото, но за жалост аз встъпвам в друг филм :) Светна чека, нещо в мотора тропа здраво.. Все пак съм решен да оправя каквото и да е било по мотора, понеже тази кола е точно това което търсех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...