Jump to content
d.pavlovq

Аксесоари за велосипед.

Recommended Posts

Здравейте!Интересуват ме багажници за велосипеди да ми препоръчате някои модели, за Prelude 5, захващане за задна врата/багажник цена до 120-130 лв. тъй като няма вариант да го пъхна в колата.Също така фарове и стопове, за ежедневна употреба, с добра издръжливост на батерията в постоянен режим да фара и мигащ на стопа, цена общо 50-60 лв за двете.Калници, има ли нещо специфично при тях, което да се има на ум при закупуването им.Гуми - на велото гумите са от 2007-ма, не са карани повече от два сезона, но на колко години е хубаво да се сменят?И ако се сетя още нещо ще пиша пак :)Пък може да се съберем някой път да покараме малко в някой парк :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако гумите са от 2007 ги огледай хубаво , ако не са напукани си карай без да ти пука , но ако са напукани недей да караш, защото аз така един ден както си карах и ми се разцепи и ми гръмна. За багажник ,стопове с мигачи и фарове мога да те ориентирам но в Пловдив , а като гледам ти си от София . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега , ако гумите са от 2007 ги огледай хубаво , ако не са напукани си карай без да ти пука , но ако са напукани недей да караш, защото аз така един ден както си карах и ми се разцепи и ми гръмна. За багажник ,стопове с мигачи и фарове мога да те ориентирам но в Пловдив , а като гледам ти си от София . :)

Ще го направя, а доколкото че съм от София, приемам линкове към онлайн магазини, към определената част, нещо, което е горе-долу качествено и изпитано работи :)Съвети, кои части са добри в този ценови диапазон :) Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почитател съм на нощно X-Country с байка, а там осветлението е супер важно. Едва съм доволен от 130лв вложени само за предни фарове(Led). Не знам какво ще вземеш за тези пари. Най-вероятно ще стигнат за нещо за градски условия, където улиците са осветени, и фаровете и стопа ще служат колкото да бъдеш забелязван от шофьорите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стопа е бял кахър (ех, че хубава българска дума). И стоп за 5-7 лв. върши работа. Ако искаш качествен фар не залагай на диоди. Има халогенни фарове по 60-70 лв. на SIGMA.За багажник - за стотина лв. забрави за добри варианти (за толкова не знам дали има и лоши варианти). Освен това не ти препоръчвам моделите за врата/багажник, защото от двата вида които съм виждал единия прецаква уплътненията, а другия и ламарините. Освен това са така захванати, че не можеш да си отвориш багажника без да свалиш колелата. Аз лично бих препоръчал THULE за таван. Релсите излизат около 400-500 лв. (зависи от модела), а багажник за 1 колело между 300 и 450 лв.Тук ако имаш късмет може да имат и втора употреба върнати от клиент, който е ъпгрейднал към по-нов модел - http://www.sls.bg/Аз си взех от там - релсите втора употреба а багажниците нови.За калниците - все тая. Всичките са еднакви. Важното е да ти харесва на вид.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сигмата с халоген не са никак лоши, но консумацията им е много голяма спрямо тези със LED. Моите са два със по 5 диода с високи миликандели комбинирани с леща за всеки диод, и издържат тормоз цяла нощ с едно зареждане. Сигмата ми спираше още на средата на прехода, и ги отписах... но ако се кара по 1-2h са идеални. После интензитета им отслабва лавинообразно... :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, разгледай този саит. Аз лично си поръчвам всичко от там и съм доволен, а за покупки над 100 лева доставката е безплатна http://screambikes.eu/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето поще един сайт за такива работи, като гледам нещата са същите и на същите цени като в предишния пост- http://www.dimibike.com .Не съм пазарувал от там, но правих няколко запитвания и отговора беше много бърз и изчерпателен.Много хвалят магазин на "Веломания" в София, но точен адрес не се сещам. Колелото на сина ми е от тази фирма, по-скъпо , но пък за неговото щуро каране за сега съм доволен. За фар мога да дам една идея.Мой приятел рибар има такава джаджа която се слага на главата и е с три режима на светлината като осветяемост, ама знам че даде към 60-70лв. за нея/ не се сещам как се казва/.Пробвах го миналата година-много свети, а доколкото знам не е сменял още батерии.За другите неща колегите ги казаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за фар съм си заплюл тозиhttp://www.ebay.com/itm/290626506966?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649Тия дни трябва да остане някой лев и ще си го опръчвам.Иначе за мнения може да погледнеш тука:http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=111364

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Благодаря Ви за съветите, ориентирах се към някои нещица...но нещо ми се върти в главата да направя смяна на спирачките на колелото, че не ми се струва добро спирането с мойте кила 100+ :)Та, колелото е стар Аполон 2007-ма е купен, та препоръчайте ми някой модел V-Brakes, от тук: http://www.bikescenter-bg.com/index.php/step.module_action/modname.pricelist/product_cat.69/lang.2 защото там ще ги нося за монтаж :)Какво трябва да имам в предвид в избора на спирачките ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...