Jump to content
Plamen_ni

Сервиз за газ

Recommended Posts

Препоръчайте някой читав сервиз за газ в София. Скоро ще слагам газова уредба BRC на ЦРВ-то. Цените също ме интересуват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми щом ще слагаш БРЦ какво има да се чудиш за сервиза :) цените скоро ги свалиха, Секуент 24 вече е 1350 по умна уредба не ти е нужна.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че има официален сервиз на БРЦ в София, къде е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо си се насочил към BRC, не е ли излишно скъпа? Аз а и мисля, че има доста колеги тук с Бардолини - BSM, работи си чудесно, по -евтина е, има кой да попиташ, ако ти се появи проблем, пък и стимулираме българската икономика, като купуваме произведени в България продукти. Нямам нищо общо с БСМ, не съм им рекламно лице, просто съм доволен потребител.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалния сервиз на БРЦ е в Дружба 1, в близост до мебелна къща Еником-М, ако това те ориентира. Ако не, като спускаш от Младост към Дружба 1 продължаваш до втория светофар където вече става Т образно и завиваш надясно, после гледаш в дясно след 300 - 400 метра ще видиш сервиза, на самия път е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо си се насочил към BRC, не е ли излишно скъпа? Аз а и мисля, че има доста колеги тук с Бардолини - BSM, работи си чудесно, по -евтина е, има кой да попиташ, ако ти се появи проблем, пък и стимулираме българската икономика, като купуваме произведени в България продукти. Нямам нищо общо с БСМ, не съм им рекламно лице, просто съм доволен потребител.Поздрави!

Каква е разликата в цената между BRC и BSM. Какъв разход ти дава БСМ извънградско с нормална скорост (120 км/ч)БРЦ, като гледам ще дойде около 1400 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята газова БСМ, преди две години ми излезе 1000 с бутилка като резервна гума 31 литра, монтирана в нишата на багажника. Скоро гледах някъде из сайтове монтиращи газови и цени към 970 лв.My link тук можеш да ги питаш за сервиз да ти препоръчат за монтаж, а и те са си фенове на Хонда, винаги можеш да разчиташ да ти настроят колата ако имаш съмнения при монтажа и настройката. При това настройката им е безплатна, просто се разбирате за ден и час кога да отидеш.Относно разхода аз съм с RD 1 128 кс, автоматик. Градско София 14.3 - 15/100, аз си го смятам 15. Извън града при 90км с климатик 10, при 140 км/ч 13/100. Но аз съм спокоен шофьор и извън града ми е към 10/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. А дали БРЦ е по-икономична от БСМ или е едно и също, като разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги правите тия разходи. Аз карам БСМ от 3 години. първо на малкия витек и после на B18C4. На малкия витек минавах 240 км. извънградско с 20 литра газ, а на големия мотор минавам 200 със 110-120 км/ч.

На малкия витек 4 човека, пълен багажник и климатик за морето 7/100 разход, средна скорост 90 км/ч., знаете как е пътя за морето лятото.

Важно е колата да бъде добре настроена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В разсхода може и да не намериш разлика или поне не осезателна моята в момента гори 11.5-12 в Пловдив и 9,5-10 извън града с 100, но тва е след определени промени по колата за които не подозирах че оказват такова влияние, преди гореше с литър повече извън града, градско си беше същото :) Не те навивам за БРЦ сметни си джоба и си сложи тая дето ти отговаря за него, аз примерно последвах максимата " не съм достатъчно богат за да си купя поредния евтин боклук " и не съжалявам, сега ако трябваше да купувам пак бих дал 400 лева от горе (ако ги имам), ако ги нямам ще се примеря и с по евтина. Та всичко е до кинти и тяхното количество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси отново на всичкиДосега съм карал само дизел и газта ми е като тъмна Индия. Затова питам така. Ще прочета още и ще видя каква ще сложа. В момента продавам старата си кола (опел) и като я продам, тогава ще слагам газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега Стефан Милев,мотора Б20В3 си е лаком качен на CR-V, че то си му дават 12,6/ 100 бензин градско и 8.6/ 100 бензин извънградско и то на ръчни скорости, а аз съм автоматик. Разхода го постигам с лекота :-) и не мисля, е е от марката газова уредба, а за настройките, какви ли не ги пробвах, понеже имам кабел и софтуер и имам възможност да си ги глася, това е разхода и аз искам по малък, но това е.Колега Пламен,относно марката вече си е въпрос на личен избор, аз не мисля, че има съществена разлика освен тази в разходи за транспорт и брой прекупвачи по пътя до крайния потребител.Поздрави, Явор!

Редактирано от ijp_cor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кажи някой добър сервиз в София на БСМ.

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение!3-ти път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,Тъй като и аз скоро ще слагам газ ще си позволя да се включа.Наумил съм си да си сложа уредба на Fobos. Като гледам не я коментирате и ми е интересно защо.Спрял съм се на нея защото е Бг продукт, цената е приемлива (900-1100лв), по - евтина от бсм и брц , има лизинг без оскъпяване, и също така знам какви компоненти слагат в комютрите, които правят. Купуват ги от фирмата на жена ми и не правят компромис от тази гледна точка.Имате ли някакъв опит с Fobos?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз вече на два джипа слагам газов инжекцион Ловато при Марта газ и съм нямал проблем .Сега на Хондата пак ще си сложа при тия момчета.Цената е 1000лв. с обикновенна бутилка и 1100 с бутилка за резервната гума,а гаранцията е две години.Хората на които продадох джипките хямат все още никакви проблеми.Реното е на 80000 хиляди с газова а Киата на 45000,но имайте в пред вид ,че за мен всичко си е късмет.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте някой читав сервиз за газ в София. Скоро ще слагам газова уредба BRC на ЦРВ-то. Цените също ме интересуват

Колега ето ти телефон, обади се и се разберете.Той ще ти обясни всичко (кажи му,че аз съм ти дал номера)0895 687 142-Любо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сложих ГИ Романо Евро 5 с 5 години гаранция за 1500лв с бутилка за резервна гума. Няма много информация за този ГИ по наще ширини , но се доверих на майстора и двмама познати , които са си сложили същата марка. Връзва се с около 300 лв по-скъпа от ФОБОС, но гаранцията и изпълнението са други. Монтажа е перфектен , много изчистен.Друго не мога да коментирам защото съм минал 20км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих БРЦ за 1200 лв с реглажа на клапаните. В момента ми я слагат, струва ми се, че си разбират от работата, дано излезнат точни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали някой може да ремонтира компютьра на газов инжекцион? за софия става вьпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде сипвате газ. Как е газта на малките газстанции. Засега съм сипвал на ОМВ и ЕКО (150 км пробег). Има ли значение къде се сипва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9,5-10 извън града с 100, но тва е след определени промени по колата за които не подозирах че оказват такова влияние, преди гореше с литър повече извън града, градско си беше същото

Би ли споделил какви промени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

999

Вчера сложих ГИ Романо Евро 5 с 5 години гаранция за 1500лв с бутилка за резервна гума. Няма много информация за този ГИ по наще ширини , но се доверих на майстора и двмама познати , които са си сложили същата марка. Връзва се с около 300 лв по-скъпа от ФОБОС, но гаранцията и изпълнението са други. Монтажа е перфектен , много изчистен.Друго не мога да коментирам защото съм минал 20км.

Браво,попаднал си на уредба,и аз съм с такава вече 2 години.Карам В18С6. Редактирано от Ivo Lenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

999

Вчера сложих ГИ Романо Евро 5 с 5 години гаранция за 1500лв с бутилка за резервна гума. Няма много информация за този ГИ по наще ширини , но се доверих на майстора и двмама познати , които са си сложили същата марка. Връзва се с около 300 лв по-скъпа от ФОБОС, но гаранцията и изпълнението са други. Монтажа е перфектен , много изчистен.Друго не мога да коментирам защото съм минал 20км.

Браво,попаднал си на уредба,и аз съм с такава вече 2 години.Карам В18С6.
Силно се надявам !Би ли споделил опита ти за тези две години?Примерно при мен , ако я изпусна до кам 1000-1200 оборота ми се получава едно придърпване (много леко и за кратко ). Макар и с много малко има някаква разлика при ускорение. Не съм ходил още за донастройка и не знам да очаквам ли тези неща да изчезнат след нея. Първото засичане е 14,3 градско, но я понатисках повечко , а и не знам в сервиза колко е работила на празен ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

999

Вчера сложих ГИ Романо Евро 5 с 5 години гаранция за 1500лв с бутилка за резервна гума. Няма много информация за този ГИ по наще ширини , но се доверих на майстора и двмама познати , които са си сложили същата марка. Връзва се с около 300 лв по-скъпа от ФОБОС, но гаранцията и изпълнението са други. Монтажа е перфектен , много изчистен.Друго не мога да коментирам защото съм минал 20км.

Браво,попаднал си на уредба,и аз съм с такава вече 2 години.Карам В18С6.
Силно се надявам !Би ли споделил опита ти за тези две години?Примерно при мен , ако я изпусна до кам 1000-1200 оборота ми се получава едно придърпване (много леко и за кратко ). Макар и с много малко има някаква разлика при ускорение. Не съм ходил още за донастройка и не знам да очаквам ли тези неща да изчезнат след нея. Първото засичане е 14,3 градско, но я понатисках повечко , а и не знам в сервиза колко е работила на празен ход.
Ами трябва ти още малко настройка и си готов,т.е. да забравиш какво е газова уредба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 месеца сложих Ловато в газови-уредби.еуС изключение на бъг в бутилката (не събира обещаното количество все още, но се надявам да го поправят като намеря време да ида) съм доволен.За двигателя К20 разхода ми е 10 иг; 14 г колкото си беше и на бензин, а сякаш върви малко повече. Цената беше около 1100 лв.По различни причини най доволен съм от Еко бензиностанциите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По различни причини най доволен съм от Еко бензиностанциите.

Червеното ЕКО ли или тези, които са синьозелени (еко петролиум или нещо такова беше). Мен ми казаха, че на Петрол била много хубава газта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смесен разход ми даде 12,4 л/100 км, сега сипах на ЕКО да видя как ще е там. Бутилката ми събира 26 л (от 30 л).

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червеното ЕКО ли или тези, които са синьозелени (еко петролиум или нещо такова беше). Мен ми казаха, че на Петрол била много хубава газта

Червеното Еко, да. Миналата седмица в Лукойл на 155 км на Тракия ме излъгаха с около 10 л газ... Мислех да се заяждам, пазя си бележката и имената на касиерката/газаджията но реших че им е през к*ра и се задоволявам като ги "хваля" пред приятели. Не го препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как са те излъгали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път, когато напълних бутилката ми (30 литра) събра 26 л, а вторият - 28 л. И двата пъти уж я изчерпах докрай.Имам още един въпрос - Отслабва ли климатика, когато колата се газифицира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма общо климатика с газовата! Това колко си напълнил в бутилката зависи от две неща, какво е налягането на колонката и колко коректно работи поплавъка ти. Гледаите манометрите на колонките и под 8 атм не зареждаите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, Моля да ми препоръчате някой сервиз и модел на газов инжекцион. Другата седмица съм предвидил да оставя моето HR-V да го газифицират. Mодела е от 2002 (с новата маска и табло) 105 к.с., 2WD. От това което прочетох тука съм се спрял на Lovato. (не знам точно защо? прочетох че е висок клас и тука има колеги с такива, и е около 1000 лв) и видях (в google-то) че в Автогазов Сервиз Progas поставят такива? Някой ходил ли е при тях? Тъй като нищо не разбирам от газови инсталации, моля някой с повече опит да сподели мнение за сервиз и модел. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.dimel-auto.com/аз сложиш тук BRC, не разбирам от монтаж на газови уредби, но съм доволен от този сервиз. Нямам проблеми засега. Там ми казаха само БРЦ за нашите коли (ЦРВ), за да няма проблеми и да вървят както трябва. 1300 лв. ми искаха тогава. Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

Все още не мога да намеря инфо за читав сервиз и подходящ газов инжекцион за HR-V

BRC - ми се струва малко скъпо (1300 лв. нагоре, а искам да е и бутилка на мястото на резервната гума) и не знам дали има смисъл от такъв клас уредба?

FOBOS - никой май не ги е коментирал, инак имат няколко модела, но като се обадих в офиса им, не ми казаха кой ще е най-добре за моята кола, казаха че и трите (Fobos1, 2, 4) стават.

LOVATO - бях се спрял на тях, ама не можах да намеря мнение за някой читав сервиз в който да отида, а не ми се рискува?

BSM - ми препоръчаха един малък сервиз (или по скоро майстор) в Младост1 (двора на БАН) но в нета пишеше че нямал стенд и компютри, връзвал само опит, инак го хвалят че бил добър ама не знам дали без подходяща апаратура ще може да ми гарантира добра настройка?

Bardolini - са на добри цени .. ама никой не намерих инфо тука някой да е с тях?

 

Също така моля и за съвет относно сервиз?

в търсачките излизат progas, fobosgas, газовинжекцион.com, www.газов-инжекцион.com, www.eurogas-bg.net.... и други такива по комерсиални, но в форума не откривам много инфо дали някой е ходил при някой от тях и какво му е мнението? имате ли актуална информация къде поставят качествено ГИ. ?

 

Ще ви бъда благодарен ако може да ми помогнете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предлагат ми едно ЦР-В с ГИ - LOVATO. Клапаните ги погледна един майстор и каза че са добре. По принцип търсех ЦРВ без газ, но се продават само някакви кошници. Преди няколко дни ми изпадна едно ЦРВ от италия с такъв инжекцион, но нямам впечатления за LOVATOTO. Имате ли впечатления за този ГИ, как се сработва с ЦРВ моторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, ............. ........ ..... ......Ще ви бъда благодарен ако може да ми помогнете.

Аз си сложих Motor Gas (напълно безисвестни според мен), а мой приятел който кара accord американски с втек мотор е с фобос. От фобос е много доволен, а сервиза за Пловдив се стопанисва от човек с CR-V, също и майсторите му са с хонди. Всички са с такива уредби и може би моят познат затова заложи и на Фобос. 2 години - нито 1 проблем. Моята Motor Gas я сложих защото ми похвалиха много майсторите които ги монтират, но не мога да кажа, че съм доволен.Първо един път ми светна чека на връщане от морето (грешката която бе записана е бедна смес), а второ като пусна парното в купето понамирисва леко на газ. Имах Honda Civic 1.6 седан 6-та генерация, която я купих с ГИ Ланди Рензо мисля се пише и освен шумните инжектори други забележки никога не съм имал. ГИ-то беше монтирано в официален сервиз в София и за 2 години не съм имал нито, ама нито 1 проблем с нея.Сегашната ми (Мотор Газ) също е с много шумни инжектори, особено като е студено времето. Цената която платих бе 980 лв, като дадох още 20-30 лв за да ми монтират 15 литрова (15 или 16) бутилка под багажника (м/у пластмасовата кора която се вижда под колата и самият багажник). Зареждам с преходник, тъй като пожелах мястото от което се пълни бутилката да стои до това за бензина.По мое мнение би следвало човек да избира сервиз където към него има добро отношение и някаква загриженост като към клиент. Повечето уредби са почти едни и същи (дори брц имат инжектори произведени от външна фирма, ако държиш да ти е по-евтино). Ако слагам отново ГИ в живота си ще си избера сервиз в който ми обръщат внимание, обесняват ми добре и разбират мног, ама много добре от софтуеър-а на компютъра който ти монтират.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предлагат ми едно ЦР-В с ГИ - LOVATO. Клапаните ги погледна един майстор и каза че са добре. По принцип търсех ЦРВ без газ, но се продават само някакви кошници. Преди няколко дни ми изпадна едно ЦРВ от италия с такъв инжекцион, но нямам впечатления за LOVATOTO. Имате ли впечатления за този ГИ, как се сработва с ЦРВ моторите.

Колега, ако колата ти харесва - взимай я. Какво значи "дали работи с ЦРВ мотори"? Работи с всички мотори с изключение на някакъв си екзотичен на митсубиши ли беше, не помня вече. Инжекционите си работят с всички бензинови мотори, стига да има кадърни хора които да ти сложат уредбата и да ти напаснат софтуеъра. Не съм чул някой да е споделил, че определена марка ГИ не е съвместима с неговата хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, Моля да ми препоръчате някой сервиз и модел на газов инжекцион. Другата седмица съм предвидил да оставя моето HR-V да го газифицират. Mодела е от 2002 (с новата маска и табло) 105 к.с., 2WD. От това което прочетох тука съм се спрял на Lovato. (не знам точно защо? прочетох че е висок клас и тука има колеги с такива, и е около 1000 лв) и видях (в google-то) че в Автогазов Сервиз Progas поставят такива? Някой ходил ли е при тях? Тъй като нищо не разбирам от газови инсталации, моля някой с повече опит да сподели мнение за сервиз и модел. Благодаря предварително.

Колега, по-горе съм посочил сервиза , в който аз слагах. Отношението е много добро и са много коректни. Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...