Jump to content
CDP

Написаха ми фиш , да го плащам ли ?

Recommended Posts

Наричаш хората, които си спазват закона "глупави", а после защо "държавата" е такава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата SHORTY- аз имах стикер за неправилно паркиране и сега по пощата дойде покана от общината за писмо за мен, да отида да си го вземя.Пише че имам 7 дена срок за плащане и ако не се плати отива към Агенцията по не знам какво си или на съдия изпълнител.Така че, на който се води колата ще получи и той такова писмо. Иначе се плащат в общината по ЕГН или по банка.Аз лично ги плащам защото ми излизат после към данъците.Имам един неплатен акт от преди 6 години - там не знам какво става и един фиш писан в Батак, който не ми излиза никъде за плащане, сигурно щото е за 10 лв. :D .Ама го написах - дали се разбра нещо, не знам. По-принцип плащайте ги , ама то зависи и от размера и от джоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно фишовете,преди два дена ме спряха отново за без колан и новото е,че вече няма фишове,точно поради причината, че кой ги плаща ,кой не,а вече се пише направо акт ,който е 50лв и се взимат 8 точки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е то фишът зависи от преценката на длъжностното лице. Може и да ти набие директно акт ;) Имаш право да настояваш за фиш, но доколкото съм запознат няма изрична уредба кога може и кога не може. Общото правило е при маловажни нарушения и глоби до 50лв. Естествено те могат да изкарат едно маловажно нарушение, като по-важно въз основа на фактическата обстановка(обстоятелствата).

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-вероятно ще ти дойде с данъците после ...

След време се дава на агенция по иззземане ако искаш изчакай до де те задърпат. Редактирано от d.ivanow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наричаш хората, които си спазват закона "глупави", а после защо "държавата" е такава :)

Що бе пич, ква е държавата ?! Да не е много розово всичко в нея ?! Да не би като си плащаш по 70 лв винетка да караш по огледални пътища ?! Щото аз не карам по такива, а си купувам винетка. Колкото и да плащаш и да си мислиш, че си прав на никой в тая държава не му пука за теб. Факт всеобщопризнат от обществото за съжаление...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ти харесва да се убеждаваш в това, колко е скапан живота ти, ще пожънеш успех. Конкретно това, което казах е, че не можеш да наричаш хората, които си спазват законите и правилата и си плащат глобите "глупави", а да искаш всичко да е розово. Нали се сравняваме със запада. Не всичко е "много розово" у нас, но определено не е толкова черно, колкото масата хора го изкарва. Просто ни харесва да се сравняваме с най-напредналите, докато се жалваме и държим като най-изостаналите.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...