Jump to content
горан81

Команди от волана при ЦРВ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

дано въпроса ми не ви се стори странен и глупав, но ме интересува следното: имам ЦРВ модел 2003г. и съм забелязал, че някои от моделите произведени след моя имат бутони на волана, с които предполагам могат да си командват музиката, а вероятно и други неща. Интересува ме, дали ако на моята сложа такъв волан ще мога да използвам някои от опциите, които ми дават тези бутони. Моята е с навигация на "Алпин", казвам го понеже се интересувам най вече заради командите на музикатаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен волан с бутони, ще ти трябва и прилежащото към него окабеляване. Има вероятност колата да си има кабели, монтирани заводски, просто твоята да не е с такъв волан. Ще ти трябва и кабел-адаптор от колата към буксата на стереото (предполагам, че има букса).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ляво са бутоните за управление на музиката, а от дясно за круиз контрола/автопилота/.За тези от ляво Краси ти е написал, а за тези от дясно ,трябва да имаш и модула отпред зад двигателя ,който представлява едно жило,което излиза от купето и влиза в един модул / черна кутия/ монтирана на десния ботуш. Също ще ти трябва и бутон /обикновено е двоен , от едната страна е VSA от другата е круиза/ на таблото за включване. Предполагам че имаш заложена инсталация с кабели и букси, ама не знам дали си заслужава да се набутваш ,че не са евтини, само бутона ти е около 200лв.!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори. Идеята ми е да потърся такъв волан от някоя катастрофирала Хонда. А дали може да се свалят само копчетата и кабелите, без целия волан, може би са на отделно захващане. Еър бега, който е във волана може ли да се маха, понеже гледах обяви, в които се продава само еърбег /идеята ми е ако се купува волан дали ще мога да го купя без еър бег и да си сложа моя, с цел пестене на средства Публикувано изображение/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще можете ли да ме ориентирате малко по-подробно. Как да разбера дали имам такива кабели и този модул за круиз контрола. Ако е възможно нагледно с някоя снимка, ще съм безкрайно благодарен или да отида в някой сервиз и да вида там какво ще ми кажат, понеже сега стоя и гледам като индианец Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема на волан CRV, '03-аhttp://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S9A01&block_02=B__3110&block_03=18337Бутоните се отделят от волана. Свали еърбага и виж за какво става на въпрос, има ли кабели за бутоните, планки за захващането им и т.н. За съжаление не знам, как точно се сваля. Огледай го, отстрани, или отдолу на пластмасата трябва да има винтчета. Преди да сваляш еърбага откачи акумулатора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми описах ти подробно, къде стои и къде да гледаш и търсиш !Ама щом гледаш като индианец:D,както казваш, по добре не пипай нищо,камо ли волана да не направищ някоя беля,а отиди при някой който разбира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми описах ти подробно, къде стои и къде да гледаш и търсиш !

Ама щом гледаш като индианец:D,както казваш, по добре не пипай нищо,камо ли волана да не направищ някоя беля,а отиди при някой който разбира!

 

Да ама моята е с десен волан и си мисля, че нещата може са обърнати /без да съм сигурен/. Едната черна кутия, която видях е с бушоните, а от другата, която предполагам имаш в предвид излизат едни кабели и тръбички, но не мога да преценя дали, нещо от това, което виждам е описаното от теб жило. Определено ще ползвам помощ от приятел. Благодаря ви и на двамата с Краси и ако ви дойде още нещо на ум ще съм безкрайно благодарен Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен, не са обърнати :cool: Ако търсиш модула на круиз-контрола, едва ли ще го намериш. Не вярвам да ти монтират нещо, за което не си платил. Така де, първият собственик, не ти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Краси, преди да купя моето ЦР-В ,ходих на оглед на други. На едно внесено от Швейцария ,продавача ми каза ,че има и круиз контрол. Като отидох на място установих ,че модула го имаше монтиран на мястото ,но беше с обикновен волан /а не с мултифункционален/ ,сиреч без управлението от волана , а на мястото на бутона за включване на круиз контрола имаше фабрична тапа! Питах продавача за управлението на круиз контрола и той остана като гръмнат /не беше и забелязал до тогава, че няма/! ЦР-В то, беше купил от представителство на Хонда от Швейцария /видях документите/ и не ми се вярва там да са правили някакви магарии! Загадката остана и си мисля дали този модул, не е оставен фабрично, като заготовка за последващо включване на тази екстра /стандартно оборудване на автомобила за Швейцария/, или все пак, има някаква допълнителна човешка намеса ,там или тук /визирам продавачите!?!п.п. Ако волана е от дясно ,е възмоно модула да е монтиран на левия ботуш.

Редактирано от emicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Щом ого има самия круйз контрол демек - кутията при ботуша трябва да има и копчета за управление !Може да ебила със сменен волан или пък копчетата да не са на волана. Виждал съм такова копче за круйза до копчето за Люка встрани до контактния ключ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Щом ого има самия круйз контрол демек - кутията при ботуша трябва да има и копчета за управление !Може да ебила със сменен волан или пък копчетата да не са на волана. Виждал съм такова копче за круйза до копчето за Люка встрани до контактния ключ !
Е и аз допуснах,че може да е сменен волана, ама и копчето за включване да махнат и да сложат фабрична тапа, не ми се вярва!Иначе управлението е на волана , а не някъде си!Като загледах и електроното управление, майче има и още един ел.блок за управление, които се намира под таблото ,някъде отляво на километража, понеже там в него влизат всички кабели от бутоните на волана!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като ви чета ми се струва, че съм се заел с доста трудна задача. Ще помоля, ако някой има възможност да качи снимки на тези ел.блокове за управлението, за да знам какво да търся като си купувам волана и чарковете към негоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш голямо желание, да си направиш една допълнителна екстра, която според мен ,няма да я използваш повече от 1-2 пъти! Аз я имам и ти казвам, че за нашите пътища и условия, е непрактична и почти неприложима и след като се набуташ да я инсталираш ,много бързо ще ти мине мерака да я използваш!!!Вземи от някой твой познат кола с автопилот за проба, и се пусни по някоя от наще "магистрали" за 10-ина км. , и ще разбереш сам за какво ти говоря!Иначе ,ако въпреки всичко решиш да действаш , си дръпни една сервизна инструкция/ мануал-му викат някои/ за твоя модел , и там го има всичко много подробно дадено. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от колите из вкъщи е с автопилот и не е лоша екстра. Основното поради което искам такъв волан са командите за радиото. Малко съм скаран явно със сайтовете, понеже се пробвах да си дръпна Мануала за моята кола, но нещо не се справям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от колите из вкъщи е с автопилот и не е лоша екстра. Основното поради което искам такъв волан са командите за радиото. Малко съм скаран явно със сайтовете, понеже се пробвах да си дръпна Мануала за моята кола, но нещо не се справям.

Имаш право на собствено мнение, за автопилота!Но един съвет- ако цялата работа опира само до командите на музиката от волана, вземи си купи направо едно ново Пайнерче ,за много модели от тях, се предлагат и дистанциони управления за волана /около 30лв./!По този начин ,хем ще махнеш дървената фабрична музика /ако си още с нея/ и ще си сложиш нещо хубаво, което ти чете всякакви дискове и USB , а зависи от парите може и блутут да има, !Според мен, това е по добрия вариант!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право на собствено мнение, за автопилота!

Но един съвет- ако цялата работа опира само до командите на музиката от волана, вземи си купи направо едно ново Пайнерче ,за много модели от тях, се предлагат и дистанциони управления за волана /около 30лв./!

По този начин ,хем ще махнеш дървената фабрична музика /ако си още с нея/ и ще си сложиш нещо хубаво, което ти чете всякакви дискове и USB , а зависи от парите може и блутут да има, !

Според мен, това е по добрия вариант!

 

Моята е с навигаця, не е с обикновено касетофонче. Ако сложа малко плеърче, се отваря грозна дупка, а за нов голям дисплей, не съм дорасъл ощеПубликувано изображение цените са от порядъка на 800-1000 и повече левчета Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...