Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам хонда ЦРВ англичанка от няколко години. На последният технически преглед ми казаха,че евентуално следващата година няма да мога да мина щото фаровете бият в обратната посока. Дайте съвет какво да правя. С настроки не ставало. Трябва да ги сменявам. Нови оригинални, единят струва 950 лв.Как го решавате този проблем. Или помогнете с парт номера за да си поръчам с колективната поръчка от САЩ. Ако въдева номера на моето шаси пак ще ми излезе парт номер за англичанка.Помогнете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо държиш да са нови и да плащаш шипинг? Има достатъчно фарове втора ръка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тамън тва да кажа и аз!В България морги няма ли?!В краен случай, от някоя морга, два фара със спукани/счупени стъкла, вземаш рефлекторите, и си лепиш твоите стъкла.Иначе, моят Пинин в БГ засега минава ГТП с лепенки на фаровете, отрязващи т.нар. "кик". От това \___ \___ се получава това __ ___ __ ___Между другото, така светят и много от заводските лупи с ксенон.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо държиш да са нови и да плащаш шипинг? Има достатъчно фарове втора ръка. :)

Всъщност не държа да са нови. Но жена ми кара хонда црв единичка. Изимата при паркирането си счупила задният стоп. Обиколих всички автоморги в района и запитване във форума и не отких. Та реших, че е по-лесно да си закупя нови от вънка. Аи затова питам тука, кой е най-удачният вариант, като цена, време. Търся съвет, ако някой се е сбълсквал вече с този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, не намесвай проблема със задните фарчета! Там проблемът с намирането им наистина е Проблем, понеже местата им, ляв/десен са обратно, и са кът в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните фарчета има едно друго решение

 

Публикувано изображение

 

Обаче, както се вижда от снимката, моята броня е по-различна от европейските CRV-та, защото съм JDM.

Задният ми номер не е на бронята, а е горе на вратата, до резервната гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамън тва да кажа и аз!В България морги няма ли?!В краен случай, от някоя морга, два фара със спукани/счупени стъкла, вземаш рефлекторите, и си лепиш твоите стъкла.Иначе, моят Пинин в БГ засега минава ГТП с лепенки на фаровете, отрязващи т.нар. "кик". От това \___ \___ се получава това __ ___ __ ___Между другото, така светят и много от заводските лупи с ксенон.

Здравей Колега, А бил ли споделил от къде си се снабдил с тези лепенки и как да ги търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде можеш да ги купиш в БГ. В Англия ги има във всеки магазин за авточасти и аксесоари. Ето товаhttp://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_172996_langId_-1_categoryId_165458Търсиш такива за десен към ляв волан, щото има и от ляв към десен волан. Към тях има упътване, къде точно се лепят, но е малко смотано. Аз ги лепя в сервиз, на машината за регулиране на фаровете, става на-точно.Винаги можеш да си ги направиш сам. Понеже ходих до Франция тия дни, в момента на CRV-то съм с лепенки. Изрязах ги от непрозрачно, сребристо самозалепващо фолио. Довечера ще кача снимка на фара. Ще видиш формата и мястото на залепване. Фолиото е сребристо, за да не се забелязва от далеч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

Размерите са 10/5/2 см.

Там, където е червеното квадратче, има гравирано върху стъклото квадратче.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...