Jump to content
Nightmare01

Проблем с радиатора

Recommended Posts

Колеги от скоро карам 5-та генерация и от 2 дни вече имам проблем - при движение колата качва темепература независимо как се кара и водата от радиатора почва да кипи и съответно да я изхвърля на вън.По няколко пъти наден сипвам вода за да мога да се движа.Колата е с Д15Б2 и се кара предимно на газ.Ще се съм благодарен, ако някои ми каже какъв би могъл да бъде проблема..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът би могъл да е в затворен постоянно термостат, небачкащ вентилатор за принудително охлаждане и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре отиди до някой квалифициран сервиз ,че май е сериозна работата,да не стане още по-дебела.Причини има много,но трябва да се види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С газ ли я взе или после сложи? Така обикновено се получава от некадърни газаджии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така я взех, но изпарителя е за смяна, защото е стар и харчи повече от колкото е нормалното за тази кола.Не знам дали има общо с проблема, но като и сипа догоре вода издържа 2 часа и почва да загрява постепенно..

Редактирано от acschnitzer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали има шанс да се размина само с термостат..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че съм за смяна на глава.Някой може ли да ми каже какви пари варира ремонта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различно колега,зависи от майстора ,дали главата се ремонтира или се заменя с такава втора употреба и на каква цена ще ,я намериш също ,глави има много поне по мое лично мнение,ако не тук в форума то има три автоморги специализирани за Хонда все някой от тях ще има.Тук им са координатите.Иначе като части гарнитура на главата,гумички на клапаните,пасване на клапаните и една мъгла на лицето да се мине е добре това са задължителните процедури.Подбери си качествени части,че да нямаш ядове след това,ако не са оригинал на Хонда от поръчките от Америка тук в форума или от Бултрако то поне нека бъдат на EURING.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече стана така че от колата излизат бели пушеци на моменти и се чудя ако продължавам да карам така дали е възможно да се преебе нещо по-сериозно.Перката за охлаждане съм я направил да работи постоянно, а като почне да дига температура пускам парно и т.н., но в един момент цялата течност дори и антифриз изчезва.Доливам и продължавам.Ясно ми е че съм за смяна на гарнитура, но въпроса ми е при такова положение препоръчително ли е да направя ремонта по най-бързия начин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, препоръчително е :) ... ако не си закъснял

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...