Jump to content
kappa

Civic Японска - Английска

Recommended Posts

Здравейте, от доста време гледам коли и сам си харесал сивик хечбек 6-та генерация та имам някои въпроси на които не можах да намеря отговорите въпреки че сам чел доста...На тези хонди двигателите им са 1.4i 1.4is i 1,5 VTEC та въпроса ми кои са английските коли от този модел, по хубави или по лоши са от японските и кой от тези двигатели е най- добър за газов инжекцион ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка:http://img525.imageshack.us/img525/882/medial.jpgЯпонка:http://imageshack.us/photo/my-images/15/2zqvhfo.jpg/Имаше доста голяма дискусия, за това, кои са по- хубави и лоши. Според мен е въпрос на лично мнение.Англичанки и японки ползват еднакви мотори.Всички двигатели са хубави за ГИ, стига майстора да знае какво прави. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно слагането на газов инжекцион на Втек бях чел доста колко е трудно и тнт . Но моя майстор го направи от първия път и се изсмя като му казах , че съм чел , че става трудно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз си купих 1,4is японска сглобка,карам го почти 2 месеца и засега нямам проблеми.Колкото до обслужването, ремък(dayco), ролка(nsk), всички филтри и масло(IGOL 10w40) 3л. ми струваха 140 лв. без монтажа. После нека японските части били скъпи. за газовата уредба сложих обикновена ловато за инжекцион.Верно малко е скупена,но не фатално. Сложих си обикновена газова понеже колата я карам на близки разстояния и докато загрее да мине на газ и трябва да спирам и ми излизаше да карам 3 км на бензин и 3 на газ и не виждах смисъл от инж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си обикновена газова понеже колата я карам на близки разстояния и докато загрее да мине на газ и трябва да спирам и ми излизаше да карам 3 км на бензин и 3 на газ и не виждах смисъл от инж.Газов инжекцион не е ли по добре ? и какво значи това че с инжекцион тря се пази задължително на бензин ли ?? знам че задавам тъпи въпроси ама все пак аз сам карал само дизел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовия инж. се пали на бензин и след достигането на определена температура прехвърля сам на газ.С обикновенната газова сам избираш на какво гориво да палиш и кога да прехвърлиш от едно на друго.ГИ е по- икономичен и се губи по- малко мощност с него.Цена на ГИ: ~1000лв.Цена на АГУ:~500-600лв.По принцип ГИ е по- добра система, но колегата отрази, че ако караш на разстояния от по 4-5-6км. половината пробег ще е на бензин (докато достигне необходимите градуси, за да прехвърли на газ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Искам да попитам още нещо :) 1.4i в случая и е инжекция а какво е 1.4is тоя ес какво значи каква е разликата между тези два двигателя освен конете ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondab...?showtopic=8275Разгледай темата там е и твоя отговорПоздрави

благодаря.Любопитно ми е със 100км на пета скорост в какви обороти е :) ако може да напише някой и също така с какъв двигател е, дали има разлика или и трите двигателя са с еднаква скоростна кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...