Jump to content
nikibmw2

Предно стъкло

Recommended Posts

Предлагат ми предно стъкло за 165 лева, тази цена нормална ли е ? и някой ако може да ми каже в плевенска област къде да търся , може и в Габрово :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,моето стъкло струваше 170лв и го смених в Мустанг тук до Фантазията на бул"Христо Ботев".Малко мурдарски работят ама е поносимо.Имам в предвид няколко счупени щипки които уж били така и непомня вече писал съм във форума.Много ги хвалят тези които са до зала Балканстрой.Но общо взето за тези пари мисля са само китайски,но аз проблеми със стъклото досега не съм имал.Единственото което ме дразни малко е че като купувах стъклото не ми казаха пък и аз не погледнах, но моето е без затъмнената лента отгоре,но не е болка за умиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви предложат китайско стъкло задължително го предпочетете пред турското. В пъти по-добре ги правят. Аз се занимавам с автостъкла в свободното си време и мога да кажа, че китайските марка XYG са доста добри. Бих ти помогнал колега, но за съжаление съм чак в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е Benson мисля не го знам какво е по народност но за сега е без грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви предложат китайско стъкло задължително го предпочетете пред турското. В пъти по-добре ги правят. Аз се занимавам с автостъкла в свободното си време и мога да кажа, че китайските марка XYG са доста добри. Бих ти помогнал колега, но за съжаление съм чак в София.

Колега, аз си сложих турско и съм доволен. Имах малко проблем с течове, но това е от монтажа. С какво китайското е по-добро от турското би ли обяснил? Стана ми интересно.Моето си има зелена затъмнена лента отгоре, не дава оптични изкривявания като се гледа през него, нямам никакви забележки за момента. Вече зависи доколко е издържливо на надраскване, удари от камъчета и спукване от температурни промени, това бъдещето ще покаже, смених го миналото лято и ми излезе някъде към 150 лева с монтажа. За София говоря, и фирмата където ми го смениха не беше Кобра. В Кобрата ми поискаха повече пари за китайско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега ние сме мобилна група и сменяме стъкла на адрес по желание на клиента. На турските стъкла нямам доверие поради много ниското качество на изработка. Имаме лош опит с колегите с 1-2 разминаващи се по размери. Стъклото стига да е добре гледано няма проблеми, но камъчета и студена вода на топло време или обратното са фатални. Китайските хуг ги хваля, защото са супер качествени, със тъмна ивица са и те отгоре и има изработки дори по-качествени от европейските стъкла. До сега няма клиент оплакал се от такова стъкло. И да за Кобра мога да кажа, че хората там много бързат и всеки има отделна отговорност по монтирането на твоето стъкло, което прави грешките доста повече. Според мен един човек трябва да демонтира старото и да монтира новото, за да може да се обърне внимание на детайлите. Ако някой иска мога да му дам телефон на ЛС, за да не правя реклама във форума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Днес на АМ Тракия се сдобих с доволна пукнатина породена от хвърчащ камък.

 

 
post-23991-0-11549300-1441567683_thumb.jpg post-23991-0-69944800-1441567706_thumb.jpg post-23991-0-68275400-1441567718_thumb.jpg post-23991-0-97549600-1441567729_thumb.jpg
 
 
Поправима ли е тази пукнатина с лепене или обезателно иска друго стъкло? Пукнатината е от външната страна и е с обща дължина около 30см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те дразни си карай така, само трябва да се ограничи пукнатината за да не расте. Това с лепенето е бошлаф работа, Аз имах съвсем малка пукнатина и ходих да ми я запълват с фотополимерно лепило и след година и нещо, не съм доволен от крайният резултат. Дупките с които ограничиха пукнатината, вече са празни и няма лепило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пукнато предно стъкло може да спрат колата от движение. Преди 3-4 години за стъклото се заядоха полицаите с мой колега. По-добре сменяй.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от форума ме насочи към човек в Пловдив, който видя пукнатината и каза че може да я запълни за 1лв./см. Мисля да пробвам. Друг вариант е да дам 100-150лв. за китайско стъкло, но ме притеснява повече самия монтаж отколкото качеството на стъклото. 

 

Добра идея ли е да търся оригинално стъкло от кола за части? Т.е. да се монтира вече ползвано стъкло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепи се, няма проблем. Само трябва да побързаш, да не се разцепи нацяло :)

Ако лепящия направи нещата както трябва, повече няма да имаш проблем с тази пукнатина, ще остане само едно като косъм да ти напомня за спуканото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, в събота го залепихме в Пловдив. 35лв. ми стъпи лепенето с лепило на "glass mechanix", респективно пукнатината беше 35см. Остана белег като драскотина както каза ти. Колата седя в гаража до деня на лепенето точно поради тази причина, да не се замърси и т.н. И така до следващия камък по нашите чудесни пътища. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-23991-0-25056600-1442690479_thumb.jpg post-23991-0-94915800-1442690490_thumb.jpg

 

Да добавя, че дупки на стъклото не са правени, съответно не са запълвани, единствено леко зачистване на точката на удара със свредло за стъкло. Пукнатината е само на външния слой. Само лепило.

Редактирано от boiskii
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 месеца изкара и вчера след дъждовете забелязах, че пукнатината отново се е визуализирала, половината от нея. Дали се е напълнила с вода, дали е претърпява някаква термична деформация, не знам. Лошото е, че почва да се вижда, иначе не ме притеснява изобщо. Засега така... пък почвам да се подготвят психически за ново стъкло.  

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При самото залепяне, е много важно пукнатината да е добре почистена от влага и прах, ако не е отстранена добре влагата, а това се случва ако е карано повече време, се случва точно това.  След като нямаш и отвори ограничаващи пукнатината, очаквай ако не е хванало лепилото, да започне да расте. Аз бих сменил цялото стъкло, след края на зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е плана. Напролет ново стъкло. Може би ще се доверя на някоя мобилна група, за да мога да им гледам в ръцете какви ги вършат, а не да сърбам попарата на "Кобра" и пр шарлатани. 

 

Пукнатината беше съвсем прясна и бяха налице всички възможни условия за хепи енд, но...явно не съм попаднал на читав "лепилар".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...