Jump to content
ceckko

Гарнитура на картер Honda HR-V

Recommended Posts

Здравейте, имам теч на масло отдолу и ми казаха, че е от гарнитурата на картера... Някой да е имал подобен проблем и да сподели нещо полезно? Хондата е 2000г. 105 конски сили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам теч на масло отдолу и ми казаха, че е от гарнитурата на картера... Някой да е имал подобен проблем и да сподели нещо полезно? Хондата е 2000г. 105 конски сили.

Фене купуваш си една нова гарнитура, не помня колко е , но не е 200лв. в сервиза ти свалят картера, измиват го, обезнасляват го, и го зглобяват с новата гарнитура и готово, а може и сам да я направиш тая гимнастика. Това е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето ЦРВ също омасляваше от долу, отидох купих си една гарнитура 18 лева и се засилих да я сменям, качих се на канала и тъкмо бях готов да почна с откачането на тръбите на колектора и реших да видя колко стегнати са болтчетата на картера, ми те хлабави на ръка да ги развиееш. И без тва малко ме домързяваше и духаше вятър викам чакаи да ги стегна ако продължи да омаслява като се стопли времето ще сменям, стегнах всички болтчета с нужното усилие по книга и е на вече една година гарнитурата ми виси на стената в къщи за украса а картера изсъхна все едно никога не е текъл. Та мисълта ми е виж първо този лесен вариант и ги притегни малко ако са халабави (не се улисваи обаче че ако ги пренатегнеш имат обратен ефект, не знам картера на хонда има ли ограничители които не позволяват да сплескаш гарнитурата от стягане). Ако продължи да тече тогава сменяи, аз хич не обичам да си сменям оригиналните чаркове по колата с такива от кварталната хлебарница :lol: Купил съм си и помпа на съединителя която разнасям в багажника ако случаино моята ме остави на пътя щото при ЦРВ е срещан проблем а моята има някои съмнителни признаци, но така и не съм я сменил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30лв неоригинална 50лв оригинална. Взех си оригинална, ще я сменям при следващата смяна на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ограниители, няма опасност от смачкване на гарнитурата, но има опасност от превъртане на болтовете на картера, ако се стяга излишно.

Редактирано от ijp_cor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли малко просветление. Първо, търся гарнитура на картера, но на схемата има две. Та коя се сменя? И някой има ли за продан? Поздрави! 

Screenshot_20200301_174011_com.android.chrome.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам са различни катрените легени,не може ли по това да се ориентираш.

Тази от ляво ако е твоята като си под колата се вижда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, bardyzi написа:

Здравейте, може ли малко просветление. Първо, търся гарнитура на картера, но на схемата има две. Та коя се сменя? И някой има ли за продан? Поздрави! 

Screenshot_20200301_174011_com.android.chrome.jpg

Имам ги налични и двете в магазина .  от ляво е за алуминиев картер ,отдясно желязо . Ляво 23 лева, дясно 46

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, fenabg написа:

Имам ги налични и двете в магазина .  от ляво е за алуминиев картер ,отдясно желязо . Ляво 23 лева, дясно 46

Значи алуминиев се оказа моя, значи искам да купя лявата. И да попитам за о пръстенче на хидр. помпа дали го иматеN17? Поздрави

Screenshot_20200301_204435_com.android.chrome.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bardyzi написа:

Значи алуминиев се оказа моя, значи искам да купя лявата. И да попитам за о пръстенче на хидр. помпа дали го иматеN17? Поздрави

Screenshot_20200301_204435_com.android.chrome.jpg

Нямам налични в момента , предполагам края на седмицата ще имам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, fenabg написа:

Нямам налични в момента , предполагам края на седмицата ще имам. 

Минавам на лични, да питам и за едни щипки и да се уточним за доставката. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...