Jump to content
kossta

ENEOS Моторно масло за двигател

Recommended Posts

Здравейте,изкам да си сменя маслото на Хондата ХР-В. Казаха ми ,че или Мотул или Енеос.Някой слагал ли е Енеос ,щото мога да го взема с голяма отстъпка.Изопщо дайте някаква информация дали е добро и дали става за Хондата.Ще Ви бъда много благодарен за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата SuN`HiGh може да ти помогне с информация. :beer:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам мойта Хонда трета смяна с Енеос и съм срашно доволен.Преди това я карах с Мобил, Есо и Ени , но гореше по малко , но сега не го пипа.Това е основен показател за едно масло.В моя сервиз работя с много масла , но Енеос по мое наблюдение за сега мисля че,е най добър за Хондите, та даже и за всички.Мойта е автоматик и я карам и в скоростите с такава марка.В спесификацията си пише , че е разработено за Хонда и почти всичи японски автомобили.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, ще сложа и аз на моята.

Редактирано от Izanagi
ненужен цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да сипа енеос,бях решил,че колата ми почна да гори масалце.както казваше един бивш суфорумец.след swap мини-ме,почват да горят масло.за 11000км -200гр енеос.много доволен останах от маслото.взех си за втори път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф незнам тези по масовите марки си мисля че най много ги кръщават тук.Покрай бензини и всичко друго което може.И на мен ми предстои смяна и аз много се чудя какво да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е маслото,да става за хондите и не само за тях :) Дали ще го бута зависи доста от състоянието на двигателя към момента.Доста капризни коли остават доволни от енеос-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влязох в един сайт и гледам че нямат 10w40 a само 05w40 i 15w40 второто добре ли е да го слагам и колко литра събира 128 к. с црв-то д азнам колко да взема щото това с което съм сега не знам какво а и малкого бара и до къде е добре да се налива сега ми е на средата на щеката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат 10-40.говоря за Пловдив.цена на 5 литра с отстъпката,която ми правят е 47 лв.15-50 6ти дойде дебелко,освен ако не си на 400000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влязох в един сайт и гледам че нямат 10w40 a само 05w40 i 15w40 второто добре ли е да го слагам и колко литра събира 128 к. с црв-то д азнам колко да взема щото това с което съм сега не знам какво а и малкого бара и до къде е добре да се налива сега ми е на средата на щеката

Кво по-убаво от 5 W 40Аз съм с такова , нищо че хондата не е първа младост (2000г).Слагай смело.Може и да бъркам но пълната синтетика е много по добър вариянт от полусинтетиката - нищо, че може да се наложи да долееш 100-200 гр.Ако моторът има дори и минимални хлабини , не се подвеждай ,че по-гъстото масло ще спаси положението.Спасява го не по-гъстото , а по-доброто Виждал съм ML на 400 000 км с 5W40 на ,който от смяна на смяна не се долива нищо.Според мен не пребързвайте с 10 W40 а пък да не говорим за 15W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за първи път чувам точно тези жадни и големи мотори на Мерцедес да не гълтат масло а и на всичкото отгоре било то 5/40 и на 400 000км.Стига колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега аз карам мойта Хонда трета смяна с Енеос и съм срашно доволен.Преди това я карах с Мобил, Есо и Ени , но гореше по малко , но сега не го пипа.Това е основен показател за едно масло.В моя сервиз работя с много масла , но Енеос по мое наблюдение за сега мисля че,е най добър за Хондите, та даже и за всички.Мойта е автоматик и я карам и в скоростите с такава марка.В спесификацията си пише , че е разработено за Хонда и почти всичи японски автомобили.

Брей то ще излезе ВЪЛШЕБНО това масло ....Остава да е и Японскко....;)И по какви показатели оцени че е най-добро за Хонда ??? Ако не етайна ?Ама много реклама праскате .... Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама много реклама праскате ....

Ай стига толко .В нета има достатъчно инфо за маслото ,па и почнахте ала бала ееееееееее ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...