Jump to content
d.ivanow

Свещи NGK BKUR6ET-10 ще станат ли ? - Resolved

Recommended Posts

Здравейте колеги. Цял ден се ровя и не мога да разбера как мога да заместя еднополюсни свещи на NGK с триполюсни. Колата е ханда акорд F20B6 и по каталог ми излиза модел

ZFR6F-11 които са еднополюсни. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен. Имам един нов комплект NGK

BKUR6ET-10 но не ми е ясно дали ще панът.

п.п Знам още, че някой свещи имат резистори, при мен трябва ли да има не ми е ясно.

Редактирано от d.ivanow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пасването, пасват, даже и ще си работят. Дали ще е оптимално за двигателя е друг въпрос.Разликите освен броя на електродите:ZF - означава, че електродите са по-изнесени напред (предполагам за по-добро позициониране на искрата в горивната камера). Има разлика с 1-2 милиметра от нормалните свещи.10 и 11 в края на кода са разстоянията м/у електродите, не че 1 десета е фатална разлика.U-то беше нещо че свещта е с дизаин чрез искрата да се самопочиства от нагар по изолотора. Не мисля че това се отрзява на самата работа на свещта.Иначе и двата модела са резисторни.Ако ти се занимава пробвай.Само че не знам що толкова държиш на триполюсни. Единствено че малко по-бавно се увеличава разстоянието м/y електродите, понеже износването се разпределя.

Редактирано от keel
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondab...?showtopic=8684 .

Триполюсните и четириполюсните свещи нямат "по-добро изгаряне" - тя искрата си е все същата и всеки път скача само до един от електродите. Единствената реална полза от тях е по-бавното изменение на междуелектродното разстояние , като съответно е по-голяма и вероятността при образуване на нагар да не работи .

Има свещи без електрод или полюс , както и с магнитен електрод - въпрос на вкус Публикувано изображение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите - kokodaf и keel за полезната информация. Пробвах ги стават няма проблем с работата на мотора. Държах да се ползват защото ги имам и да не купувам други. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...