Jump to content
vespas

Масло 5/40 или 10/40

Recommended Posts

Здравейте !Когато купих хондата (cr-v) налях масло мобил 5/40 пълна синтетикаАвтомобилът измина 9000км.Наложи се да долея около 700-800 гр.Та въпросът ми е този разход нормален ли е.Предният ми автомобил беше митсубиши и от смяна до смяна не съм доливал нищо.Да пробвам ли следващата смяна да е с полу синтетика 10/40 или да сменям марката на маслото ?Ауспухът е абсолютно чист и до сега не съм забелязвал да изпушва.Хондата е на 138 000 км. (уж)Четох някъде, че моторите на нашите автомобили просто си харчат масълце.Така ли е наистина ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, колега! Обаче започва да го пипа леко след 5-6 хил., което е нормално, тъй като от градското каране маслото бързо започва да губи свойствата си. Аз смятам да продължавам да си карам с пълна синтетика 5W40, докато не се наложи да доливам поне литър и 1/2 масло за времето между две смени и чак тогава да мина на полусинтетика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си синтетиката 5w-40 и си свиркай до литър на 10000км е допустимо особенно ако я понаступваш от време на време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, до към 5-6000 км маслото не беше мръднало.Явно на mobil характеристиките не са ми най удачният вариант.Така и така скоро ще го сменям, препоръчайте ми някоя марка.Знам, че въпросът е разискван но все пак ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Repsol 5W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Motul 8100 X-cess 5W-40(благодарение на колегата Izanagi) и видимо не намалява,а преди бях с Motul 6100 Synergie+ 10W-40 и също за 8-9 х.км. нямаше видимо намаляване.......и да споделя,че като купих колата имаше омасляване отдолу по картера и му притегнаха болтовете,като няколко от тях бяха хлабави......... :rolleyes:

Редактирано от nag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !Когато купих хондата (cr-v) налях масло мобил 5/40 пълна синтетикаАвтомобилът измина 9000км.Наложи се да долея около 700-800 гр.Та въпросът ми е този разход нормален ли е.Предният ми автомобил беше митсубиши и от смяна до смяна не съм доливал нищо.Да пробвам ли следващата смяна да е с полу синтетика 10/40 или да сменям марката на маслото ?Ауспухът е абсолютно чист и до сега не съм забелязвал да изпушва.Хондата е на 138 000 км. (уж)Четох някъде, че моторите на нашите автомобили просто си харчат масълце.Така ли е наистина ?

Ами колега сменяй го на 5000км. както аз правя и няма да доливаш и си увеличаваш живота на двг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък просто го сменям винаги преди зимата,независимо от километрите(между 5 и 10 хиляди)......... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, извинявам се че вдигам тази стара тема, но го правя с мисълта да не правя нова такава :)/>Та питането ми е следното. Преди дни станах собственик на Cr-V и леко полеко почнах да обгрижвам красавеца. Днес смених маслата на кутия и диф в представителството на Хонда в града, а утре ми предстой смяна и на двигателното. Точно там ми е въпроса. Какво масло да избера? Вариантите са ми следните - синтетични масла на Total и Motul, съответно 5w30, 5w40, както и полусинтетични на същите марки - 10w40. На другата ми кола слагам motul 10w40 и съм доста доволен, но тъй като Хондичката е с доста запазен мотор се замислям за пълна синтетика. Причината да гледам и Total като вариант, е че някъде четох, че Тотал произвежда масла за хонда. Незнам това доколко е вярно, но пък определено ми грабна вниманието, тъй като предположих, че то ще отговаря на спецификациите на Хонда, а мога да го взема на доста добра цена. Та какво бихте ми препоръчали :)/>поздрави Ники Желев

Редактирано от Nikolay Zhelev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам сивиците с 5в50. Едната пипа 300гр между смените, ама си я ръчкам. Отделно, че маслото си е добре и на 12к :)А към колегата- Q8 не е лошо масло. Важното е да знаеш, че маслото е читаво. Маслара трябва да е твой човек. Аз това, къде го сипвам/марка мога да кажа утре/ ми го носят от едно представителство в с.Лозен на 9лв/л :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Преди дни станах собственик на Cr-V ...

Коя генерация, кой двигател, дизел, бензин?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам сивиците с 5в50. Едната пипа 300гр между смените, ама си я ръчкам. Отделно, че маслото си е добре и на 12к :)А към колегата- Q8 не е лошо масло. Важното е да знаеш, че маслото е читаво. Маслара трябва да е твой човек. Аз това, къде го сипвам/марка мога да кажа утре/ ми го носят от едно представителство в с.Лозен на 9лв/л :cool:

колега, благодаря за отговора. За маслата съм сигурен, че са качествени, както казах карам с такива, както и много мой познати, чиито коли правя и сипвам същите. Нека и други колеги споделят, с какво карат, да мога да си направя заключения :)ЕДИТ: Колега, съжалявам...забравил съм да спомена. 1ва генерация, 99година, 128 коня, на табло 70000мили, реално са малко повече, но не много :P:) Редактирано от Nikolay Zhelev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W40 не се ли сипва на по-нови коли? По-рядко е и при старите мотори изтича здраво, поне така съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ми (5ген.) работи с 10W40 полусинтетика,бих му сложил и пълна но цената само ме спира.Така,че ако имаш възможност сипвай си му пълна на твоя автомобил(има по-добра устойчивост на изтичане),мисля ,че ще му е по-добре!:D/> Относно цифрата,5В50 е идеалния вариант,но пък в България температурите стават както за 5В40 така и за 10В40 ;)/> Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е еееееееее пусти навик .Ми аз карам карам с олио калиакра и грам не го пипа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...