Jump to content
dimy

как да повдигна колата от зад

Recommended Posts

Имам следният проблем ,поради метановата бутилка в багажника колата е легнала доста и искам да я изравня с предницата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с метан. За 5год. ми клекна задницата. Аз имам 6ген. японка хеч и сложих пружини от 6ген. седан. Като размер са същите но са малко по-здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменяш окачване отзад сложи допълнителни гумени тампони които продават- задницата с тях е по-здрава и значително поемат ударите когато е по-голямо теглото. Продават се по магазините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да сложа тампони , но казаха че нямало място от сервиза, а дали ще станат пружини от комби ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И аз съм с голяма метанова бутилка 14кг и гледам ,че има сложена в долната част под пружината метална пластина около 1 см. и задницата ми стои доста по високо.Тази пластина така е направена ,че да ляга в нея добре пружината.Така я купих не съм я слагал аз.Иди до някой сервиз където поставят метанови уредби и питай там.Може да ти кажат нещо по-добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де прожини от сивик комби 6-та дали ще станат на купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако караш японка пружини от англичанка няма да станат. Разликата в пружините е доста голяма (и като диаметър и като вид - на японката последната навивка на пружината е свита). Ако си с английски сивик от комби трябва да станат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

американка е /но май е като японката/ ,благодаря за инфото сега ще видя какви има в авто частите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм чувал за т.нар. подложки, колегата petjo може би за това говори, но поразпитай тъй акто не знам как стоят нещата с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Хондата ти е тази от снимката и е хеч, пружини от седан ще станат. Те са същите по размер (брой навивки и диаметър), но са малко по яки. Хеч-а е около 1040 кг. (така пише на моя талон), а седана е около 1100кг. Така че спокойно издържат 60кг. товар. А когато бях решил да правя тази манипулация доста хора ми казаха, че е по добре с по-здрави пружини отколкото с подложки. Но все пак с подложки колата се повдига повече. Ти решаваш все пак. Само за информация 1.4(EJ9), 1.5(EK3), 1.6(EK1,EK4)+VTEC са с едни и същи амортесьори (примерно KAYABA - задни 341198, предни 341203).P.S. Ако си карал доста с метана виж да не би и амортесьорите да са за смяна. Моите не бяха изпуснали но се бяха смачкали. Аз смених и тях и тампоните.

Редактирано от Rumen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 2-те хонди са мой, черната е хеч японка, сивата е купе американска -тя е на метан . Минати са и около 60 000 км на метан.другата седмица ще я разглобя с един приятел и ще пробваме с подложки ,такму ще сваля и пружините да видя какви са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!!!Аз карам сивик седан 92 японка, немога да се сетя коя серия двг е но няма зн.Имах същият проблем с увисналата задница,1 година четях форуми гледах снимки,накрая ми писна отидох в една морга взех 2 пружини от предните макферсони на сивик англичанка 94 или 95 год беше,непомня.И така,прибрах се резнах им х2 навивки и се оспаПубликувано изображение 14мм или 16 бяха дебели ще те излъжа незнам провери си сам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, dimy. При мен повдигането си го направих сам след като сложих едни втулки на самите амортисьори. Хватката е такава, че пружината ляга върху втулката и така се повдига нивото. Вече близо 5 години си карам колата без проблеми, дори возенето стана по- меко ;). Аз карам сивик купе 5-та, надявам се и при теб възможността да си повдигнеш задницата да е същата както при мен. При мен се наложи отпред и от зад да я повдигам, защото беше много ниска и закачаше по-легналите полицаи. Пожелавам ти успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм с комби и мисля да я вдигам.

Отзад с гума от ГТЛ. Знам как.

Отпред как повдигна твоята?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подложки м/у купето и амортисьора. Най елементарния начин. 

 

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със замяната му с АГУ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.04.2019 г. at 20:09, zlobar4e написа:

С подложки м/у купето и амортисьора. Най елементарния начин. 

 

Там няма ли шок тампони с лагери?

Над тях ли?

Правил ли си го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, fobiqm написа:

Там няма ли шок тампони с лагери?

Над тях ли?

Правил ли си го?

Представлява нещо такова.Тези са за Субару. Поставят се над амортисьора.

image;s=585x461.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, fobiqm написа:

Благодаря ти колега

По-късно ще пусна снимки на подложките които аз си направих, за моята кола. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях писал в друга тема, подложките се слагат м/у пружината и чашката, така натягаш и самата пружина и задницата не ляга много като е пълна колата. Трябват скоби за пружината и някакъв твърд материал с дебелина до 1см. Така при мен се повдигна почти 3см. цялата задница. Нямам снимки, правено е преди 10г. и промяна няма и до сега. Успех в начинанието. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.05.2019 г. at 10:51, zlobar4e написа:

По-късно ще пусна снимки на подложките които аз си направих, за моята кола. 

В ляво са металните подложки които се слагат над амортисьора, без нужда да се разглабя. А в дясно са полиамидните подложки които се слагат между пружината и капачката на амортисьора, но там трябва да се разглабя. 

_20190527_093259.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, някъде няма ли ги готови тези железните подложки за повдигане на Хонда Сивик 2008 г 2.2 140 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...