Jump to content
EmZvr

Датчик на маркуча от дросела

Recommended Posts

Ще сменям маркуча от дросела към филтърната кутия. Най-вероятно с такъв от Интегра. Аз съм с D15Z8 обаче има някакъв сензор към маркуча, който не съм виждал на друг двигател. Предполагам е датчик за температурата, но как мога да мина без него ?

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За температурата на въздуха е, но не мисля, че ще минеш без него.Пробий една дупка на новата тръба и закрепи датчика по някакъв начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еее стига бе :( Как да дупча гумен маркуч, нищо няма да се получи.. Иначе съм с всмукател от D16Z6 (Но с моя дросел от D15Z8), а при него не виждам да има такъв датчик така, че може никаква работи да не върши при мен знам ли. При Z6 от къде мери температурата на въздуха ?

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На D16Z6 ако не се лъжа датчкика е на самия колектор. Отзад е, една бяла пластмасова букса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На D16Z6 ако не се лъжа датчкика е на самия колектор. Отзад е, една бяла пластмасова букса.

Точно там :)Разгледах техническата документация за 5-та ген.Д16А2,Д16А8,Д16А9,Д16З6,Д16З7,Д16А7,Д15Б2,Д15З1 са с еднакви стойности и ако и твоята влиза в това число и имаш датчик на З6 всмукателя можеш спокойно да ползваш него вместо оригиналния. Редактирано от jokera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Сега е лошо времето и не ми се слиза да погледна, но от снимките в нета става ясно, че сензора е отзад. Което значи, че спокойно мога да ползвам него и да сменя маркуча с друг. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...