Jump to content
Pothead

Странна Невидима Сила

Recommended Posts

Здравейте Хонда Нинджи :Dзначи проблемът е следният смених си зимните гуми 14-ки с летните които са 15-ки. И когато правя примерно десен завой ми се стяга наляво воланът на ляв завой не ми се е случвало. Също така ми се случва и когато има леки неравности на пътя - нещо като малки коловози. Възможно ли е да е от реглаж бях правил ремонт на предница преди 2-3 седмици и след това реглаж. Оттогава не съм сменял нищо по ходовата част освен гумите. Другото което си мисля е че хидравличната течност е опряла мин-а. Или пък възможно ли е просто заради по големите гуми така да се филмирам никога не съм карал с 15-ки джанти. А и може ли да е от баланс на гумите ? Също да добавя че предната двойка гуми и задната са два различни вида!Благодаря предварително.<br>

Редактирано от Pothead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си хидравликата - звучи като проблем с помпата, въпреки че ако е тя би трябвало да затяга и в двете посоки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си хидравликата - звучи като проблем с помпата, въпреки че ако е тя би трябвало да затяга и в двете посоки.

Благодарско!Аз мисля тези дни да сменя масло на скоростна кутия спирачна и хидравлична течност ако евентуално проблемът е в ниското ниво на течността и се оправи ок. АКо не обаче прецакал ли съм се смисъл ако реши някой да ми направи ревизия на хидравликата може ли да я източи пак нея и да я върне обратно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се и когато влезеш в коловози по пътя ... по някога не се виждат защото просто асвалта се е събрал .. но не е напукан ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рейка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли си налягането в гумите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърти пълен ляв или десен и провери дали има следи от хидравлична течност около маншоните на рейката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърти пълен ляв или десен и провери дали има следи от хидравлична течност около маншоните на рейката.

Благодарско на сите Ви !Оказа се че рейката "сълзи" :) само да не се разреве че ми казаха 300 бинги за рециклиране засега ще я следя и ще доливам колкото издържи дано да не е малко !А искам да питам аз ако дърпам ръчни и късам гуми на завои ще я разрева ли или тя су чупи от дупки като цяло ?Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За счупване - едва ли ще успееш , но със сигурност рано или по-късно ще заклини/блокира и ще настъпи купон Публикувано изображение. Дано в този момент си сам и далеч от други евентуални потърпевши....Публикувано изображение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да не дрифтиш с тая рейка и мноого внимателно да влизаш в завоите че удърви ли се волана е доста тежко за въртене и с двете ръце. И другата ми препоръка е да си върнеш 14-ките и ширината им да е около 175/65/14 но ти само си решаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е защото е 15" джантатаСъс сигурност не е проблем, че си 2х2 различни шарки отпред отзад.Хвърли едно око на шарнирите, но 99% ще е рейка. За сълзенето, ако е малко не се филмирай ще изкара дълго време.За ръчните абе хора това е кола, а не колата на кен блок, така че какви ръчни, преебавате си гуми, натоварвате си рамите и купетата, натоварвате си тампоните по предницата и задницата, защото тежеста се поема неравномерно, усилия, сили работи там по физика трябва да сте ги учили. Бих те съветвал на първо време да си доливаш от правилната хидравлична течност, да не я оставяш на минимум, че да не се окаже някой път хидро помпата на сухо, че тогава ти ще ревеш :)Не е добре като си ревизираш хидравликата да ползваш старото масло, не струва милиони, а и рейка един път се рециклира, недей да пестиш от флуиди. Все пак цялата система работи чрез този флуид(хидравлично масло)ПС Добре си решил да сменяш течности, аз си смених спирачната и оп таз кола можела да спира ;)Смених си и охлаждащата като си измих с водоструй водния радиатор, няма да ти думам колко кила трупове на мухи и пчели излязоха, а и не само. ;) Като цяло грижи се за колата си, като не пестиш от поддръжка, и автомобила ще ти се отблагодари :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За счупване - едва ли ще успееш , но със сигурност рано или по-късно ще заклини/блокира и ще настъпи купон Публикувано изображение. Дано в този момент си сам и далеч от други евентуални потърпевши....Публикувано изображение .

 

Ехееее :)

Смисъл има ли някакъв начин да разбера кога ми го е замислила това ?

Ако почне по бързо да свършва течността в казанчето ли или да си сложа едно малко кръстче вътре вързано за огледалото ?

И като заклини какво ще стане нема да мога да завивам ли ? :blink:

 

Да няма да правя простотии освен ръчки на прав път !

Иначе сега не ми се дърви кормилото като мина пак резката на минимума. Така че карам засега и това е.

 

А колкото до отговорът на колегата маймуната прав си вече ще знам смисъл не мисля че нещо сериозно може да стане ако си слушам витек-а вместо музичка ама не и на завои. Ходих на копитото и там правих от тези неразумни неща и сега нещо ми скърца пак а точно бях я стегнал немаше никакви скърцания тропания и такива неща и сега ще отида да видя какво е това нещо. Проявява се много леко на легнали полицаи и доста силно скърца на завои! И немога и да разбера един път отпред един път отзад от ляво като цяло.

 

И много благодаря за безценните съвети !!!

Живи и здрави и весели празници !

Редактирано от Pothead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...