Jump to content
Asti

AirBag/SRS разкачени букси

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм горд собстеник на Honda Accord 99-та година.Колата е внесена от Австрия, и като всяка кола внос от чужбина, започват да изникват неработещи неща и да изкачат въпроси кое, как и защо е направено по тая кола. В моя случай явно колата е имала удар ... в последствие е оправена и всичко е ОК, но като си разглобявах по таблото за да си сменям CD-то, видях че буксите на AirBag-ците са откачени.Жълти кабели с жълти букси които ходят към SRS модула ... но кабелите и от 2-те страни са откачени - и от към SRS модула и от към Еърбеците. Еърбеците изглеждат като да са си на мястото, можеби са сменени ... но ме е страх да включа разкачените букси, да не ми цъфне таблото. Въпроса ми е, има ли шанс ако ги включа да гръмнат Еърбеците, и има ли как да разбера дали всичко е наред преди да ги включа. Или ако няма начин аз да го направя ... каде да отида за да ги проверят наред ли са и защо всичко е разкачено (желателно да е някаде в Пловдив) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чека на таблото свети ли ти постояно?Ако не свети значи са сложили някакви съпротивления за да залъжат ECU-то.Иначе махаш клемите на акумулатора и свързваш висящите букси.Ако има проблем ще ти светне лампата на таблото.Не би трябвало да гърми нищо.Можеш да разглобиш еърбега на волана за да провериш целостта му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ми свети чека на таблото ... което ми се стори странно след като рялно са разкачени. А трябва ли първо да открия и да разкача това което са сложили те за да лъже ECU-то и тогава да ги включвам ... или директно включвам буксите и то ще си каже (сигурно е много тъп въпроса, но аз изобщо не съм навътре в нещата, а аърбеците са много притеснително място по което да пипам).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сигурен , по добре отиди на сервиз.Иначе трябва да се премахнат резисторите за да можеш да възстановиш кабелите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А изобщо за къф му е на ECU да следи буксите на SRS unit и SRS елементите? SRS си е отделна система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джамбазите са махнали лампата от таблото да не те притеснява.При разкачени кабели, SRS лампата винаги свети.Най-вероятно самия SRS модул дава грешка както е при мен.Няма опасност да гръмне нещо без повод, ама ако се наложи...НЕЗНАМ.Между другото ми дава грешка само когато външната температура превиши 20 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми разправяха една история за едно ауди а8 как при катастрофа не се отворил нито един air bag. Човека оцелял по чудо.. Та внимавай колега, най-добре отиди при някой, който е в час да провери как стоят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е махната лампата на таблото ... като дам на контакт си светва SRS лампата, минава там някакъв чек и изгасва. Мен главно ме притесняваше да не гръмнат като ги включа, но след като няма такава опция, като ми остане време пак да разглобявам ще включа всичко където би трябвало да му е мястото и ще се надявам да не ми счупи носа като завъртя ключа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвай смело ама при откачен акумулатор. Като накичиш системата с датчиците, тогава вържи акумулатора. SRS лампата трябва последна да гасне по тоблото - около 5-6 секунден чек. Я виж да не са барали по таблото и да гасне с някоя друга лампа.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата SilverCivic е прав за лампата. Тази за ABS гасне горе долу по същото време.За да не разглобяваш таблото, виж малката жълта букса точно зад радиото/климатроника на централната конзола(при мен са точно над пепелника).Ако тя е разкачена, или голямата букса към SRS модула, лампата просто няма как да загасне без манипулация по таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...