Jump to content

Recommended Posts

За Ферари съм отдавна на мнение, че са зле и такива ще са си докато се махнат Мерседес.  Тая простотия с Леклер беше уникална. Той просто беше по-бърз. Ред бул са бавни за съжаление, но проблема не е от двигателя според мен. А Квият се удари с Ландо Норис и Карлос Сайнц и в резултат според мен някъв проблем със скоростната кутия се е получил.

Posted (edited)

Просто го прибраха в бокса, нямаше смисъл, а и запазиха и двигателя за следващите състезания.

https://clubs1.bg/news/kvyat-ne-saglasen-s-nakazanieto/

Edited by pendoc
  • Like 1

Вярно е че Макс получи подаръче, а имаше шанс и още 1 място напред да мине, нооо ...

Гасли поне не се посрами. Важното е че с маторя всичко е наред.

Не че съм върл фен на Ред Бул, но поне това което движи задните им гуми напред ми е някак сродно.

Шансовете да останат трети при конструкторите са големи, а може и до второто място да се докопат, но там са още случайности и късмет - лош за тези преди тях. Вярвам че ще имаме още подиуми, но за най-високото стъпало трябват чудеса (негативни за някои).

Първите 2 отбора са религии и напрежението върху тях е по-голямо. Мерц имат и пилоти и болиди за шампионски позиции, при Фери-тата и двете неща са под въпрос. При Биковете има потенциал и в двете насоки, а и вярвам в Е. Нюй, но времето ще покаже, колко ще оптимизират болида и  пилотските си представяния.

Иначе е вярно че нещата твърде се комерсиализираха, но битките все още са възможни, така че ще следя с надежда за интересности случващи се по трасетата, а не при стратезите. Там е по-сложно и както се вижда - манипулативно.

• Like 2

За съжаление и аз така виждам нещата:

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=24284

Ако няма недоразумения двамцата ни пилоти ще стартират от 3-та редица през повечето състезания, а до къде ще прогресират или изпаднат в пелотона за деня е друг въпрос. Надявам се разбира се и на разнообразие (позитивно), но 3-то място за Макс и 3-то място при конструкторите, за сега ми изглежда план максимума.

Преди 1 час, ceco_accord написа:

За съжаление и аз така виждам нещата:

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=24284

Ако няма недоразумения двамцата ни пилоти ще стартират от 3-та редица през повечето състезания, а до къде ще прогресират или изпаднат в пелотона за деня е друг въпрос. Надявам се разбира се и на разнообразие (позитивно), но 3-то място за Макс и 3-то място при конструкторите, за сега ми изглежда план максимума.

Според мен е въпрос на време да се получи симбиозата между Хонда и шасито на РБ. Докато изравнят червените и сребристите по чиста мощност ще дойдат новите правила през 2021-ва, но това не означава, че няма да станат по-конкурентноспособни (нещо на което силно се надявам). Дано към средата на сезона да виждаме повече спорове за първото място, включващо РБ. Колега и аз не съм фен на РБ, а на задвижващата система, но се надявам, че няма да си оставят магарето в калта.

За спорта съм и за битките. В неделя наблюдавах едно изключително скучно състезание. Поне да беше заваляло...

Преди 3 часа, dakatash написа:

За спорта съм и за битките. В неделя наблюдавах едно изключително скучно състезание. Поне да беше заваляло...

Най точния коментар, а що се отнася до третото място, аз се надявам да не видя нито вашия Макс нито моя Фетел, с тези мустаци е още по голям скапаняк

Добре е че го "изтеглят" напред спрямо графика. И без това, мощността не е фактор в Монте Карло, но в Баку и Каталуния, ще е нужна. Дано и шасито ъпгрейднат.

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=24312

'От Хонда описаха основните ползи от промяната с "подобрение на издръжливостта и надеждността", както и с "лек напредък в мощността".' - това повече ми звучи като "bug-fixes" на установени проблеми, отколкото прогрес с мощността. Но явно е наложително и няма за кога да се отлага, щом жертват толкова рано по двигател, въпреки ограничението от 3 броя за сезона.