Jump to content
darius

F1

Recommended Posts

За мен той е най-великият, когато бях малък и гледах формулата се интересувах само от него,а сега по ме интересува отбора. Все ми е тая, дали ще спечели Верстапен или Перес,Гасли или япончето, важното да е Хонда.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Симо, и аз така, а и в този форум :hondarulez:, обаче всеки е свободен да си има симпатии към някой пилот или друг тим - лошо нема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много скрити карти има ,вие боб ли хвърляте да предричате? Това е нова ера във Формула 1.Трябва да решим 2 дребни проблема за 6 месеца...ама без пари.Е аз бих заложил на Хаас,че свикнаха да се борят без пари ,но никога на Мерцедес...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уилямс  .взеха най доброто от VW моторспорт. Сега остава да работи и да направи това което трябва.

https://www.williamsf1.com/news/2021/team/williams-appoints-francois-xavier-demaison?fbclid=IwAR2JsyOU9OMQ4JtbLEeBWOY6OwuytpmSySZ6LO6zW3yiX85hGcPiV_PejMs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За надъхване.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1344527162576447

 

https://www.facebook.com/Formula1/videos/2618963631485275/

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2019 е може би най-доброто. Албон, ако не беше отворил завоя толкова, щеше да има хонда 1-2-3. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното му изречение е показателно, но поне се надявам 4-те Хонди да дадат достоен отпор на МБ-тата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега всеки хвърля боб. Единствения позитивен резултат бяха тестовете и 422-та лапа. Евала на хонда, че са се надъхали като за последно и са направили нещо, което хем е с повече мощност от миналата година, хем е и толкова дуракоустойчиво. 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драматургията в Баркли, дерижирана от Волф и ко, край няма....:-)

Май май, пак са "тествали" шаси версия A и PU ver. 000 :-)))))

“We’ve also got some completely new innovations that will be in the racing PU for the first time,” Hywel Thomas, Mercedes High Performance Powertrains boss, said at the launch of the W12

“You haven’t even seen what we’re going to put on the car yet,” Racingnews365 quotes the Austrian as having told Canal+ ahead of the season-opening Bahrain Grand Prix.

 

https://www.planetf1.com/news/surprise-innovation-mercedes-w12/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"We’ve also got some completely new innovations that will be in the racing PU for the first time"

Ще видим тази работа, колко се надува балона, само да се не спука, накрая! :) Те дрте ядат вафли ..Усеща се яко спортна злоба от страна на Мерцедес , тази тяхна реакция ги разкрива че са несигурни.

 

Мерцедес имат една единствена сила, която е всепризната и на нея трябва да разчитат, и затвърждават, ако искат да продължат ,да бъдат на върха ...И това е Люис Хамилтън! 

Редактирано от mysticchannel
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МБ-тата винаги има какво да "извадят от ръкава" - големи са фокусници, ама ша видим тАа рабта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иновацията за която говорят се счита, че е коренно различен материал за изработка на блока на ДВГ.....имат опит от преди, когато от нищото вкарха берилия в своята конструкция......едва ли скоро ще научим конкретика, но от тях може да се очаква всичко. Хубавото е, че от Хонда не спят също и Size-0 концепцията, вече е реализирана напълно. Начало, положено от работата им с МКЛ. Осъзнаха го японците и разделиха турбото и компресора по почина на Мерцедес ......Яд ме е само, че в началото проявиха малко типична азиатска инатливост и консервативност, базирана на стари лаври. От тази година се говори и че Алпин/Рено са заложили на този подход. Ще видим.......

 

"Mercedes has used the split turbo/compressor since the start of the V6 turbo-hybrid era in 2014, Honda made a troubled but ultimately worthwhile switch in 2017, and Italian media has reported Ferrari could go down that route in 2022 as well"

Renault could finally switch to the split turbocharger and compressor Formula 1 engine layout that Mercedes pioneered and Honda subsequently adopted.

 

Още днес в 13,30 ч ще можем да видим дали има промяна и в шасито на Германците. И най вече в областта на задното окачване и дифузьора. Там се очакват също изненади.....

Редактирано от omax
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевите много силни на първата тренировка!!!

 

Юки Цонуда( само на 21) ще има бъдеще в отбора, споменаха че Алфа таури двигателя им е чисто нов, същия като на Редбулите :)

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са на около 2,5 секунди, дори от най-доброто време на предсезонните тестовете. А спрамо 2020 година, картинката е тъжна:-)

 

1.Люис Хамилтън 1:29.033 - Първа тренировка 2020

1.Люис Хамилтън 1:28.971 - Втора тренировка 2020

1.Макс Верстапен 1:28.355 - Трета тренировка 2020

1.Люис Хамилтън 1:27.264 - Квалификация 2020

.

.

20. Николас Латифи 1:30.182 - Последен в Квалификация 2020

 

Едва ли са загубили 4 секунди, макар и с намалена площ на пода.....

Хитрините ще изобилстват до Q2 на квалификацията утре. След нея ще можем да направим някакви що годе изводи кой как си е написал домашното.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди тренировката , в интервю Тото Волф каза че няма да са бързи толкова на правите както преди. Мисля че точно заради пода на болида или нещо от сорта..

 

Започва Втората, приятно гледане!

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега сме ОК, Верстапен е топ, а мерцедес продължават да имат проблеми, но все пак дишат във врата с +0.2 сек. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има конкуренция определено, Норис показва характер, Ферарито няма нщ общо като преди...Тези неща трябва да се оценяват. Макс ще кара на всяка цена!!! Пожелавам на вс отбори и пилоти само и единствено БЕЗ ПРОИЗШЕСТВИЯ, чисти състезания и много двубой, за да е интересно! Приятен уикенд :drunk:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо , ама има още 2,5 сек за навакване. Стига сме се самозалъгвали. Дано не се случи снимката , ама.... ще видим.

160898087_3760030964111409_4067198736630763683_o.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се самозалъгваме, просто симпатизираме на наще хора и това е. Няма да скоча от моста ако не победим. 😁

Топ 5 също е ок за мен.

:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 4-те Хонда болиди са в топ 5, нямам претенции кой от другите ще им "диша праха", бидейки на 5-о място.

Както казваше Сена - вторият е най-загубилият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бой бой, супер представяне :honda: 

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.28.997 - Максимално първи!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги двете секунди :)  @docev

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, сите са се наточили, даже Ферари живнаха. Утре ще е "нов сезон - нов късмет".

Хареса ми Q1 (до последната минута) - 4 Хонди в топ 5. Имат потенциал.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам Гасли скоро да е бил в топ 5 при квалификация :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се така да завършват! :honda:

IMG_20210327_223658.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в колко е състезанието ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
От 10-ина години не съм следил редовно. Сега реших (главно покрай тази тема) да възобновя:)

Абонирах се за f1 tv , защото с моя тв оператор това беше възможната реакция днес.
Засега не успявам да гледам нищо, надявам се като почне все пак да може, уж така пишеше (че с f1 tv и в България ще може).
Все пак бих оценил съвети по темата (например откъде все пак да дебна да пусна live streaming, ако е такъв принципа де.)

П.с. може и да питам нещо съвсем очевидно за вас, но за мен например, и f2 е новост, която допълнително ме обърка из сайта и приложението :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз гледам през https://www.totalsportek.com/ Там има много стриймове. Избирам си един от 6-7 надолу и така. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един единствен сбъркан завой!!!

И сбъркани правила, и старата лисица ги надигра.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бели кахъри..спх..

Знаеш ли кое е най- важното че стигнахме Хамилтън и не само стигнахме и му стопихме 7-8 секунди, ами го и изпреварихме...Мин сезон кои го стигаше ,камоли изпреварваше..От тук нататък Мерцедес да си плюят на петите, Ботас да се учи от малкия тигър :)...

Другия път Перез като тръгне от 3-4 място да внимават за Хонди в огледалата!!

 

п.с. Само знам че следващите състезания , Верстапен ще ги попилее ! 

Редактирано от mysticchannel
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията на мерца е била на ръба 😁

 

А Перез защо е тръфнал от бокса? 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички ни се иска да е така, но нищо не е сигурно. Днес НondaRB имаше предимство, но за МВ денонощно равоти тим от 1000 човека.

Доволен съм от Чеко, но какво стана с болида му на старта?

Браво и на дебютанта Цунода - доста други оноди!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че Макс спечели битката, но рейс контрола му я взе. Хами е наясно че му направиха подарък. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...